Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
patrzę teraz na ceny z 2017 z stycznia to wszystko kręciło się w granicy 4.5 zł plus vat na szybko licząc 120 zł mamy mniej na tuczniku niż rok temu i jak tu coś planować i bawić się w kredyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, kiko80 napisał:

Wilkucice 3.60 Ciekawi mnie jaka cena całosamochodowe odstawy Czy ci mali tylko są wyjeb...A trzody  od groma zboza  całe auta od rana na wiosce , premixy w gore

U kogo taka cena ? I chyba bez VAT. Dzisiaj 3,80 z VAT Wilkucice. Zapisy na kolejne dopiero od 9 lutego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/tuczniki-w-niemczech-znow-tanieja,76082.html tutaj jeszcze taka ciekawostka ostatni kryzys 2014 -2016 rok 2017 cód świnie od 4.5 do 5.5 zł i 2018 znowu kryzys 3 lata chude i jeden w miarę jeszcze jedna ciekawostka z cenami znalazłem fakturę taty z 2004 roku świnie po 4.8 zł na tamte czasy !!! i znowu tą myśl w głowie likwidować czy przeczekać a jakoś to będzie może za półtora roku znowu zwyzka cenowa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

ja mam 2 faktury z 97r z ceną 5,2-może sobie je w ramkę oprawię;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26
2 godziny temu, kopin napisał:

ja mam 2 faktury z 97r z ceną 5,2-może sobie je w ramkę oprawię;-)

kolego 96 rok mam po 5 zeta i szły 130 do 150 w tej samej stawce to byly czasy a ziarno kosztowało 30 zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Do tego worek porządnego koncentratu 50kg max 70 zł,unia bardzo doceniła trzodziarzy [1996 rok]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21

Polecam zobaczyć sobie wykres cen świń z ostatnich lat, są dane od 2005 roku

https://www.ewgt.com.pl/towary/dane/index.php?id=2

Świńskie górki i dołki były, są i będą. Wyraźnie widać, że co roku jest to samo. Na lepsze cena poczekać trzeba do maja, czerwca. Ja 2017 rok uważam za udany, średnia cena sprzedaży wyszła mi 5,1 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823
14 godzin temu, tyran3 napisał:

a co ma zrobić mamy wolny rynek, hehehe chodujemy  za duzo niz polacy moga zjesc to cena w skupie spada kto sadzi inaczej to napewno jakis forumowy prowokator:D

p.s sprzedane 10 stycznia 18 sztuk do sokołowa - po przeliczeniu na zywom 4,05 netto 4,37 brutto do tego dziwnym trafem miesnosc spadła ze sredniej 58% w góre- do 54,8% i wybojowośc z 81% do 77% niech ich Biedroń od tyłu dopadnie!!!

Polski rynek wchłania rocznie ok. 18milionów szt trzody,przed wejściem produkowaliśmy ok 22-24mln szt rocznie,obecnie stan wynosi ok 11mln szt,sami widzicie kto na tym najlepiej zarobił,według mnie z biegiem czasu polskie rolnictwo rodzinne zostanie zepchnięte na margines i na razie wszystkie kolejne rządy mają to gdzieś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

masz racje bo opacalnosc swin mozna zagwarantować na lata przez jendą godzine pracy pana ministra. ZNAKOWANIE MIESA W SKLEPIE - KRAJ POCHODZENIA MIESA( tak jak z wołowiną po aferze z koninom), ORAZ UZNANIE ZE POLSKA SWINIA TO TAKA KTÓRA W POLSCE JEST URODZONA. Wystarczy wydać jedno rozporzadzenie na 2 strony A4 maszynopisu i poproblemie bo wiekszość konsumentów jak by miała w sklepie  drosze mieso polskie i tansze dunskie, hiszpanskie wybrała by polskie. Skończył by sie import miesa z zagranicy i wstawianie duńskich prosiąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

idż do biedronki

lodówka z mięsem-kraj pochodzenia niemcy schab 9 zł z ogonkiem i się ludzie zabijają bo tani -nie ważne że niemiecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trojak    22
11 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Już by wybrała tak jak chłop dżondyra zamiast ursusaxD

Wszystko dobrze jak nie zaczną się psuć tak samo ze zdrowiem jak go braknie to wtedy płacz według przysłowia nie dasz kucharzowi to dasz lekarzowi ,a nie dasz lekarzowi to dasz grabarzowi po drodze jeszcze ksiądz się załapie :D

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197
Dziś sprzedane 16sztuk po 3.70 żal pl..., jeszcze sobie wprwadzili 3% straczki .niech 10% niedługo biora. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
mi za zeszły rok średnia cena wyszła 5.32 netto także zeszły rok jak najbardziej udany. ten się zaczyna jak na narazie bardzo słabo, ale zobaczymy co będzie dalej. Swoją drogą wejdzcie sobie na strone ceny rolnicze i zobaczcie zakład Łuków w Lubelskim wokół niego strefy ASF, a on ma w cenniku od wczoraj 5,50-5,70 gdzie pozostałe firmy w Polsce po 5-5,30 maks, czyżby zaczęło im świń brakować bo ludzie ze stref polikwidowali?? albo o co chodzi? jest tu ktoś na forum z tamtych okolic i umie to wytłumaczyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

rolnik wstaw z 10 byków i nie obserwuj tego swinskiego szamba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem tak z tymi bykami to trzeba stopniowo kuzyn co pasze rozwozi mówi że jeden gościu zlikwidował świnie i kupił 15 jałówek na początek za te świnie co sprzedal i 12 mu padło nie wiem czemu ale on chcial mieć 4 grupy po 15 sztuk najgorsze te pierwsze 2 lata czekać i żyć i kupować cielaki pasze itp a jak sie nie ma doswiadczenia i sie kupi lipne cielaki to juz wogole ja sobie tego nie wyobrażam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Dziś sprzedane kilka sztuk po 3,60zł ,kg netto. Południowa Wlkp, odbierali Sieletyccy.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj