Polecane posty

kiko80    26

Czytałem wiesci rolnicze i jakas madra glowa wypowiedziała sie ze cały 2018 ma nie byc ceny trzody.Ciekawe co teraz ci co mają duna na sprzedanie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 minut temu, ws71 napisał:

My mamy szefa od sprzedaży świń[około 30 osób] i na razie jest b.dobrze,terminowy odbiór z podwórka,wszystko poubojówka ,kasa 4dzień a w naszym przypadku terminowy najważniejszy

 

20 minut temu, ws71 napisał:

My mamy szefa od sprzedaży świń[około 30 osób] i na razie jest b.dobrze,terminowy odbiór z podwórka,wszystko poubojówka ,kasa 4dzień a w naszym przypadku terminowy najważniejszy

A cena jaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

U nas gość ma 1,5 tyś i z tego co mi wiadomo to w chwili wstawienia miał cenę gwarantowaną 6,20 E także ich raczej nie ruszy tak szybko,po d*pie dostaną tacy do 1000szt rocznie czyli szczególnie chronione gospodarstwa rodzinne:223_speak_no_evil: i z tego co mówił weterynarz,który opiekuje sie dużymi fermami prawie wszyscy z chwilą zasiedlenia podpisują cenę gwarantowaną zbytu ,która przed świętami wynosiła powyżej 6,00 za E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26
13 godzin temu, ws71 napisał:

U nas gość ma 1,5 tyś i z tego co mi wiadomo to w chwili wstawienia miał cenę gwarantowaną 6,20 E także ich raczej nie ruszy tak szybko,po d*pie dostaną tacy do 1000szt rocznie czyli szczególnie chronione gospodarstwa rodzinne:223_speak_no_evil: i z tego co mówił weterynarz,który opiekuje sie dużymi fermami prawie wszyscy z chwilą zasiedlenia podpisują cenę gwarantowaną zbytu ,która przed świętami wynosiła powyżej 6,00 za E

kolego  w nakladczym taka stawka  bo  kolega ma 2 tysie swoje miał dostawic na 3 tysie i nie stawia narazie cena ponizej 4.5 u niego za tyle sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 godzin temu, ws71 napisał:

My mamy szefa od sprzedaży świń[około 30 osób] i na razie jest b.dobrze,terminowy odbiór z podwórka,wszystko poubojówka ,kasa 4dzień a w naszym przypadku terminowy najważniejszy

W nakładczym to dostajesz od sztuki a cena prosiaka czy tucznika Cię nie obchodzi jesteś parobkiem u siebie 

:22_stuck_out_tongue_winking_eye:

 

13 godzin temu, ws71 napisał:

My mamy szefa od sprzedaży świń[około 30 osób] i na razie jest b.dobrze,terminowy odbiór z podwórka,wszystko poubojówka ,kasa 4dzień a w naszym przypadku terminowy najważniejszy

A cena jaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W nakładczym to dostajesz od sztuki a cena prosiaka czy tucznika Cię nie obchodzi jesteś parobkiem u siebie 

Edytowano przez staszek131415

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

To co opisałem to   nie jest tucz nakładczy,sam kupujesz warchlaka ,skarmiasz własną paszę i sprzedajesz,jeżeli kupisz np. 800szt warchlaka od firmy możesz w dniu zakupu warchlaka wybrać cenę gwarantowaną sprzedaży tucznika, lub sprzedać na wolnym rynku w cenie rynkowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co z tego e podpiszesz jak towar nie spelni oczekiwań odbiorcy i tak zapłacą co chcą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Podpisujesz z firmą od której bierzesz warchlaki i to ona jest gwarantem ceny zbytu,tylko nie wiem czy takie umowy są osiągalne dla przeciętnego śmiertelnika,u nas powiecie jest jeden taki i odstawia pow 10 tyś rocznie ,pod koniec stycznia będzie u mnie weterynarz który zajmuje się tego typu fermami to wypytam się oszczegóły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913
9 godzin temu, staszek131415 napisał:

W nakładczym to dostajesz od sztuki a cena prosiaka czy tucznika Cię nie obchodzi jesteś parobkiem u siebie 

Sasiad trzyma tak ponad 10 lat i jest bardzo zadowolony. Nie obchodzi go cena tylko wie ze co miesiąc ma pewne pieniądze.

Polnocna wlkp kuzyn w czwartek zawozil 3.9 netto

Edytowano przez szymon09875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Wszystkie firmy które organizują tucz nakładczy funkcjonują w tym systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Cena gwarantowana w cargilu też jest i dają nawet na 100sztuk. Pasza i warchlak termin płatności 120dni tucznika sprzedajesz przez nich i oni sobie kompensuja co ich reszta trafia do ciebie na konto. Plusem jest też to że taki skiba płaci więcej mi przez cargill niż koledze co jest w grupie. Gwarancja cenowa jest ruchoma. Jeśli sprzedaż drożej niż gwarant to dostaniesz 80% różnicy między gwarantem a cena rynkową. 20% bierze cargill. Plusem jest to że cena gwarantowana jest pewna. Wyliczana indywidualnie w zależności od ceny warchlak i od tego czy jedziesz na gotowej paszy czy robisz ja sam. Masa znajomych przechodzi do nich. Sam z nimi współpracuje i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
14 godzin temu, staszek131415 napisał:

A u mnie cena 4,60

Za E klase:tw_camel:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89
cena porażka 4,10 z VAT kujawsko-pomorskie

Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26
12 godzin temu, Dawid727 napisał:

Cena gwarantowana w cargilu też jest i dają nawet na 100sztuk. Pasza i warchlak termin płatności 120dni tucznika sprzedajesz przez nich i oni sobie kompensuja co ich reszta trafia do ciebie na konto. Plusem jest też to że taki skiba płaci więcej mi przez cargill niż koledze co jest w grupie. Gwarancja cenowa jest ruchoma. Jeśli sprzedaż drożej niż gwarant to dostaniesz 80% różnicy między gwarantem a cena rynkową. 20% bierze cargill. Plusem jest to że cena gwarantowana jest pewna. Wyliczana indywidualnie w zależności od ceny warchlak i od tego czy jedziesz na gotowej paszy czy robisz ja sam. Masa znajomych przechodzi do nich. Sam z nimi współpracuje i jestem zadowolony.

ten cargil działa na terenie całej pl   warchlak dun czy niemiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Tego nie wiem. Ja jestem z pomorskiego. Jakiego tylko chcesz, na ostatni tydzień stycznia mam zamówione na próbę 300 sztuk kastrata Danbreda z Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

Dzwoniłem w piątek do food service do rawy, i termin odbioru "już" 22 stycznia. Masakra, tak jeszcze nie było. Cena niby 5,2 za E przy kilku sztukach. Ale to cena na Piątek. Zobaczymy ile będą oferować za tydzień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj