Polecane posty

Rolnik1973    15368

Ja na dzisiejszy dzień nie mam ale cena ciekawi.

Kontynuacja tematu: 

 

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po co Tobie cena ? Myślisz kiedyś powrócić do hodowli ? popraw literówkę w tytule

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108
Na YT ostatnio oglądałem reportaże jak to zamykali ludziom hodowle z powodu wykrycia ognisk asfu , ludzie z kredytami po budowie, a tu takie coś ... Jak to wyglądało z tymi rekompensatami za uśpione zwierzęta? Dostawało się tyle za ile by w skupie poszły?

Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

U kogo wybili za rekompensaty to nie. Ja bym mógł ale się nie kalkuluje bo bioasekuracja droga a za świnie ostatnio 3.8 z vat ale nie ma komu kupić bo świń mało u kogo.

A po  drugie zboże sprzedane także do żniw i tak nici.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie przesadzaj z tą drogą bioasekuracją . Niby na co Cię nie stać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368
8 minut temu, withanight napisał:

Na YT ostatnio oglądałem reportaże jak to zamykali ludziom hodowle z powodu wykrycia ognisk asfu , ludzie z kredytami po budowie, a tu takie coś ... Jak to wyglądało z tymi rekompensatami za uśpione zwierzęta? Dostawało się tyle za ile by w skupie poszły?

Nie wiem bo nasza gmina nie miała akcji wybijania, a ja zrezygnowałem póki była żółta strefa a żółta strefa nie miała rekompensaty.  A teraz to już nikt nie wie co będzie i jak z tym walczyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, zetorki12 napisał:

Nie przesadzaj z tą drogą bioasekuracją . Niby na co Cię nie stać ?

No jak na co nie wiadomo jakie oczka w siatce mają być i cy maty cy niecka w bramie dodatkowo w której :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas żółta strefa i zbyt wielkich problemów nie ma . Kontrole były i każdy kto hoduje sobie poradził . Gdzieniegdzie poleciały mandaty , ale tragedii nie było .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
też jestem ciekaw jak to u Was bo ten pomor już Wisłę przeszedł i dalej się rozprzestrzenia dalej na zachód

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208
myślałem żeby rano założyć ten temat ale za bardzo głowa mnie bolała ;) Łódzkie. Sieradzki 4.35 + VAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514
Ogrodzić trzeba chlewnie, magazyny paszowe i sterty słomy płotem z wkopanym krawężnikiem. Jak ktoś ma rozwleczone gospodarstwo to są spore koszty takiego ogrodzenia. U nas jak wchodziła czerwona strefa to cena w porównaniu do żółtej prawie złotówkę niższa była. Pozatym świnie musisz łapać sam żeby wet krew pobrał i mieć swoją pętle do łapania i jak masz 300 szt. na stanie a chcesz sprzedać jedną czy 10 to tak krew pobiera od 50 bo taki jest przelicznik i jeździć do inspekcji najpierw po zgodę na pobranie krwi a jak są wyniki to zgoda na sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2351
dopiero niedawno rolnik pisal ze ASF mu z nieba zeslali kasa plynie roboty nie ma zyc nie umierac a teraz narzekanie. ..

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2351

W tym temacie nigdzie ale pod ktoryms ze zdjec czy w innym temacie gwarantuje ci ze napisales to. Akurat pamiec mam jeszcze dobra a ciebie kazdy na AF pamieta 


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Cena z dzisiaj 4.20 +vat - 0,20 w porównaniu z przed świętami. Małopolska powiat dąbrowski, świń masę jeszcze tyle nigdy nie widziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj