Polecane posty

ChiquitaB    770

Pociela mi sie teraz to wypowiedzenie pewnie u siebie zloze i bede chcial dzien do starej dzien do nowej oddawac mleko bo u mnie -20gr na wypowiedzeniu przez 3 msc a tak bym wyszedl na zero przez 3 miechy

Xawier    223
11 godzin temu, PATr napisał:

Poniżej 3, od 3 do 6, od 6 do 10, od 10 do 15, 2grosze na każdym więcej

U mnie przedziały są co 1 grosz a nie co 2

asus921    250
47 minut temu, ChiquitaB napisał:

Dzwonilem do mlekovity to dostalbym 1.39 netto przy moich parametrach. Teraz 1.23netto mam

ChiquitaB Jakie parametry i jaki przedzial? Rowniez jaki oddzial mlekovity jezeli mozna wiedziec. Sam sie przymierzam.

Jak tam jest w ogole z parametrami? Bialko mam w miare, bo 3.45, ale tluszcz mi spadl po zmianie zywienia na 3.30, spowodowane jest to wieksza iloscia kiszonki z kukurydzy. Ale chyba bialko glownie robi cene, czy sie myle?

Edytowano przez asus921

ChiquitaB    770

3.3 i 4.2 od 10-15 oddzial Świecie swiezo przejety, do znajomego ma przyjechac ktos ale z lidzbarka bo przy ok.25tys litrow ma mniej niz ja za mleko. Ale pewnie odbior i tak ze swiecia bo mamy 30km do nich a tak wcale tu nie brala mlekovita

lukasz_1994    1
w powiecie łowickim mlekpol zaczyna brać mleko, przyjeżdżają z oddziału Radom także słabo coś widzę że osm łowicz uda się przetrwać

Bercik92    2210

Podrożało coś u was mleko za listopad? Bo w mlekpolu cena bez zmian...ciekawe ile dadzą "premi" za grudzień

Gość   
Gość

A co poradzić jak tematy się wiążą? Da się tu zacytować niewłaściwy post i przenieść do luźnych rozmów, by tam kontynuować?

karol091193    882
daj spokój. choćby się paliło i waliło to zawsze akurat ten temat będzie zbaczał w innym kierunku. w końcu o maszynach tutaj nie rozmawiamy. Inaczej się nie da. zluzuj majty i dajcie ludziom dalej pisać bo swoim usuwaniem postów robicie jeszcze gorszy burdel. przecież cenę ludzie podają przez 2 lub 3 dni w miesiącu. wam korona z głowy nie spadnie z tego powodu, a jak chce ktoś znaleść cenę to niech 2 czy 3 strony się cofnie i ją znajdzie
  • Like 1
  • Thanks 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

radekz200    6821
22 minuty temu, Thomas2135 napisał:

Polmlek zaorał Mlekovitę.

Ostatnio właśnie chciałem pisać ze mlekovicie teraz bliżej do polmeku niz mlekpolu 🙂 

Krowiarka    290

Fakt, że tematy się wiążą, a może tutaj napiszemy tylko suchą cenę i jeszcze raz w luźnych rozmowach też cenę, bo tam można wszystko i to co nam przyjdzie na myśl przy okazji cen. I żeby nie dostać bana ;) obiło mi się o uszy, że Sierpc szykuje ładną premię za każdy litr oddanego mleka przez 11 miesięcy ile to powiem jak będę miała pewniaka.

mari885    22

Krowiarka napisał:

Fakt, że tematy się wiążą, a może tutaj napiszemy tylko suchą cenę i jeszcze raz w luźnych rozmowach też cenę, bo tam można wszystko i to co nam przyjdzie na myśl przy okazji cen. I żeby nie dostać bana ;) obiło mi się o uszy, że Sierpc szykuje ładną premię za każdy litr oddanego mleka przez 11 miesięcy ile to powiem jak będę miała pewniaka.

krowiarko droga zdradzisz na ile pewne informacjie i o jakich groszach slyszalas

avanttura    6
Dnia 3.12.2018 o 12:28, damianzetor9540 napisał:

Skąd jesteś? Sam jestem ciekaw jak płaci, w tamtym roku byłem tam u niego na tym nowym gospodarstwie prosić o opinię na temat prasy to mleczarnia jeszcze nie była budowana,a ostatnio jechałem to już stoi i mleczarka też jakaś jeździ, chyba że woza tylko swoje mleko z tego starego gospodarstwa od Złoczewa

Odstawiam do Wielunia  , podobno już kilku przeszło  i mieli obiecane po 1,3 ale czy dostali?

arku3060    74

dotarło dotarło i dlatego wywołało to śmiech, ale nie zapominajcie że w mońkach mamy niższą cenę średnio od 10 grosz mlekpolu i mlekowity nawet od hajnówki bo przeskakując próg 19 tyś z 4.4tłi 3.6 białko mieć 1,32netto to nikt mi nie powie,że mamy dobrą cenę więc nawet z tym dodatkiem w skali roku wyjdę gorzej od dostawców  innych mleczarni którzy nie dostaną żadnego dodatku. Jeśli się mylę to uświadomcie mnie

kokoman0    305

Czyli miałbyś 1,41 będąc na ryczałcie. W Mlekpolu miałbyś przy tych parametrach z 20gr więcej albo i nie (bywają miesiące że różnice w cennikach się zacierają i są znacznie mniejsze)  .  W dodatku żywienie nonGMO a i premie na koniec roku wcale nie są pewne. 

karol091193    882

arku3060 napisał:

dotarło dotarło i dlatego wywołało to śmiech, ale nie zapominajcie że w mońkach mamy niższą cenę średnio od 10 grosz mlekpolu i mlekowity nawet od hajnówki bo przeskakując próg 19 tyś z 4.4tłi 3.6 białko mieć 1,32netto to nikt mi nie powie,że mamy dobrą cenę więc nawet z tym dodatkiem w skali roku wyjdę gorzej od dostawców  innych mleczarni którzy nie dostaną żadnego dodatku. Jeśli się mylę to uświadomcie mnie

za październik przy tl4,59 i bi 3,54 miałem 1,49 netto do 15tys litrów więc ty w przedziale 15-30 tyś miałbyś co najmniej 1,51 netto może 1,52netto. dodatkowo miałbyś wyniki z każdego lub prawie każdego odbioru z parametrami mleka. w sumie mieszkam kilka km od Moniek i z kim bym nie rozmawiał to wszyscy mówią że mlekpol ma straszne wymagania a jak zaczynam z kimś na ten temat dyskusję to nagle okazuje się że nie taki straszny mlekpol jak go malują 😂 a jak mówię że krowy się leczy, a nie oddaje się mleko ze słoiczka z dobrym mlekiem to nagle oburzenie że nie wiem co mówię. najlepsza reakcja jest jak pokazuje wyniki z komórkami somatycznymi na poziomie 120-150tyś średniej z 3 miesięcy 😅 Da się?

• Like 2

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

damianzetor9540    2705
2 godziny temu, avanttura napisał:

Odstawiam do Wielunia  , podobno już kilku przeszło  i mieli obiecane po 1,3 ale czy dostali?

Ile masz w Wieluniu ? Dużo litrów? Działa ta mleczarnia jeszcze czy już na skraju upadku? 

Edytowano przez damianzetor9540

Pablo16    93
16 godzin temu, radekz200 napisał:

Ostatnio właśnie chciałem pisać ze mlekovicie teraz bliżej do polmeku niz mlekpolu 🙂 

Musieli coś dać bo rolnicy od nich uciekać zaczęli. 

Przyjdzie kryzys to Polmlek zaorze rolników 

Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

komizmo    2696
Dnia ‎04‎.‎12‎.‎2018 o 10:09, ChiquitaB napisał:

3.3 i 4.2 od 10-15 oddzial Świecie swiezo przejety, do znajomego ma przyjechac ktos ale z lidzbarka bo przy ok.25tys litrow ma mniej niz ja za mleko. Ale pewnie odbior i tak ze swiecia bo mamy 30km do nich a tak wcale tu nie brala mlekovita

A lidzbark to nie polmlek? Ja odstawiam też do swiecia .wiadomo, cena zawsze mogła by być wyższa,ale przy Łowiczu to i tak jest dużo lepiej 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!

Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.

Pozdrawiam,

Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

• Przez gobi12
      Witam.

Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).

Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.

Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.

Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.

Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.

Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).

Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.

Tel. 86 274 50 89

Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.

• Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka

Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)

Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.

• Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj