Polecane posty

jarecki    3274

cena jest taka w wiekszosci mleczarni ze pozwala rolnikom na godne zycie i  inwestycje w zaleznosci od wielkosci dostaw ale to daje , przy cenie jak by wszedzie w polsce  było 1,7  to by juz było z 14 mld. ton produkcji a mozliwosci sa na ponad 16 mld ton  

10 minut temu, tumiwisizm napisał:

O jakiej ty hossie mówisz skoro od dłuższego czasu ceny mleka w mleczarniach stoją jak drąg w majtach?

Gość   
Gość

Przy ok 10 tyś nawet poniżej z dobrymi parametrami można było w Mlekovicie dostać 1,47 brutto. Przy 5 tyś z 5 groszy mniej za niższy przedział. W najgorszym momencie płacili 1,00 netto przy ilości poniżej 10 tyś i słabych parametrach.

asus921    250

@Thomas2135 Dla mnie niebo, a ziemia.

"Mozna bylo", a jak wyglada obecna sytuacja? Jestes w mlekovicie?

Gość   
Gość

Na razie zabrali 5 groszy za listopad i grudzień bez zmian. 1,35-1,4brutto masz pewne przy swoim litrażu.

Mateusz1q    1845

Adus921 

Też jestem z płd wlkp, uciekaj jak najszybciej od tych złodziei z Kowalewa. Jeśli masz możliwość do mlekovity to korzystaj. Stabilna, raczej wysoka cena. Ewentualnie Koło, ale jak nikogo w okolicy nie biorą to wątpię

Edytowano przez Mateusz1q

Xawier    223
2 godziny temu, leszek1000 napisał:

Tak 6tyś l 

Teraz mam 14tyś. Ale pośrednik powiedział że możemy tak zrobić ale trzeba z czasem zwiększać a rok czasu to dużo. 

Już w październiku mama wysłała wypowiedzenie 

Ale mleczarnia ma adwokata który stwierdził że umowa skończy się z dniem 31 grudnia 2019 czyli ponad rok czasu 

A kara to 18tyś za 3 miesiące po aktualnej cenie i ilości z umowy. Plus kara na sprzedaż do innego podmiotu 2tyś 

Rozumiem że kara 18tyś to suma za ost trzy miesiące czyli jakbyś zaczął sporo mniej odstawiać  i wtedy za trzy miesiące kara wyjdzie też dużo mniej a te 2 tyś to można przeżyć. Spróbuj też iść po powiatowego rzecznika praw konsumenta i może on coś podpowie w sprawie umowy

Gość   
Gość

Oni właśnie żerują na tym, że rolnik z natury nie jest awanturnikiem, że po sądach nie chce się ciągać. Wiedzą jak łatwo zastraszyć większość. Tak jak Łowicz wybrał samodzielność. Chyba z 3/4 delegatów było za tym. Postraszyli, głupot nagadali i zostali.

damianzetor9540    2705
35 minut temu, avanttura napisał:

Sprzedaje ktoś do Wrzoska  ?  jak on płaci ?

Skąd jesteś? Sam jestem ciekaw jak płaci, w tamtym roku byłem tam u niego na tym nowym gospodarstwie prosić o opinię na temat prasy to mleczarnia jeszcze nie była budowana,a ostatnio jechałem to już stoi i mleczarka też jakaś jeździ, chyba że woza tylko swoje mleko z tego starego gospodarstwa od Złoczewa

kizak    2226

Kara to trzy ,,najtłustsze''wypłaty z ubiegłego roku,tak jest ogólnie,oczywiście przy zejściu z dnia na dzień...

ThePerkins    940
Jakie w mlekovicie są przedziały tak do 10 tyś? . Polmlek zabiera okolice Sokołowa Podlaskiego lub Ceranow?

Gość   
Gość
57 minut temu, Zenonim napisał:

Ja mam w mlekovicie przy 5tys. I tłuszcz 4 i białko 3.62 1.47zl 

Tylko to cena z premią i dla ryczałtowca. Ja podałem bez premii i z parametrami na ślepo. Lepiej miło się zaskoczyć lepszą ceną niż rozczarować.

PATr    409
7 godzin temu, ThePerkins napisał:

Jakie w mlekovicie są przedziały tak do 10 tyś? . Polmlek zabiera okolice Sokołowa Podlaskiego lub Ceranow?

Poniżej 3, od 3 do 6, od 6 do 10, od 10 do 15, 2grosze na każdym więcej

arku3060    74

MSM Mońki dodatek 2,5 grosza za każdy litr odstawiony od stycznia do końca listopada 2018 o.OxDpoważnie 2 i (PÓŁ) GROSZA  nie wiem ale czy  ten sms to tylko mnie rozbawił....

kokoman0    305

Ja wiem, że w Mońkach zwykle było to bodajże 10gr ale nawet przy tych 2,5gr jeśli ktoś w tym czasie oddał np.  200000 litrów to się robi z tego 5000 zł czyli całkiem fajny zastrzyk kasy

Gość Robercik1   
Gość Robercik1
10 minut temu, arku3060 napisał:

MSM Mońki dodatek 2,5 grosza za każdy litr odstawiony od stycznia do końca listopada 2018 o.OxDpoważnie 2 i (PÓŁ) GROSZA  nie wiem ale czy  ten sms to tylko mnie rozbawił....

jeszcze do ciebie nie dotarlo co dostaniesz hahahahah...........

PATr    409

2,5gr razy 11 miesięcy to jakbyś dostał prawie 30gr premii, czego ty jeszcze narzekasz? 

kokoman0    305

Tak jak pisałem wcześniej w Mońkach zwykle premia wynosiła 10gr x 11miesięcy (przynajmniej w zeszłym roku). Także może być trochę niepocieszony bo jakby nie patrzeć do dobrego człowiek szybko się przyzwyczaja. 

asus921    250

@Thomas2135@Zenonim i inni

A co powiecie na temat wymogow Mlekovity, bo ktos mi tu na priv podpowiada, ze raczej wymagajaca mleczarnia. Jak czesto sa pobierane probki mleka, somatyka itd? Raczej nie mam z tym problemu, ale ostatnio czesto mam zapalenia i niechcialbym sie zdziwic, ze maja jakies ekstra wrazliwe na antybiotyk + jakas kara z kosmosu

@Mateusz1q

Gdzie obecnie obstawiasz? Odstawiales kiedys do Kowalewa?

Mateusz1q    1845

Aktualnie OSM Koło,

W mlekovicie z tego co wiem, tak jak w wiekszości mleczarni w polsce, to wymagane jest 400 ks i 100 drobnoustrojów

Gość   
Gość

Dokładnie. Wymogi jak wszędzie, jak antybiotyk to mleko do szamba a jak mija karencja to próbkę kierowcy i niech w laboratorium sprawdzają. Próbki brane są co odbiór a nie jak kiedyś 2 razy w miesiącu. Z tych prób jednak tylko 2 razy robią wyniki. Jak jest dobrze do po 15 i 30 dniu masz wynik. Jak dzieje się coś złego np 450 tyś kom to dostajesz sms przed czasem, żebyś poprawił. Jakie są kary za anybiotyk nie wiemz ale trzeba mieć coś z głową, żeby ryzykować i lać.

Gość   
Gość

I to jest realna cena za listopad i grudzień po zabraniu 5 groszy jeśli masz max parametry. W przyszłym tygodniu pojadę po fakturę to dam znać jak płacą poniżej 10 tyś.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!

Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.

Pozdrawiam,

Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

• Przez gobi12
      Witam.

Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).

Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.

Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.

Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.

Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.

Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).

Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.

Tel. 86 274 50 89

Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.

• Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka

Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)

Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.

• Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj