Skocz do zawartości

Polecane posty

semyutah    0
1 godzinę temu, robert1226 napisał:

To na fakturze czy do kieszeni.

do kieszeni oczywiscie

leszekb    35
6 godzin temu, Thomas2135 napisał:

W warunkach programu są nie ma o tym mowy. Jest tylk informacja o skreśleniu z listy dostawców. Jak z mleczarni wyrzucą to jak mogą potem tę karę zabrać? Przez windykatora?

To jak teraz do końca stycznia nie oddam tej tabelki co od kogo kupuję to ma się być skreślonym z listy bez GMO ale dalej powinni mleko odbierać czy nie , bo aneks miał być dobrowolny .Tymi papierkami co powymyślali to nas za***ać chyba chcą nie dość że dokładać do ich interesu to jeszcze tyle papierologii Cena za grudzień wyszła 1,63 z vat dla ryczałtowca .

Thomas2135    1302

Ja o żadnej tabelce nic nie wiem. Podpisałem tylko oświadczenie i nic więcej na razie nie chcieli.

Wiadomość z agroFakt.pl

ZosiaSamosia    183

A widzieliście Sapińskiego w TV z szychami polskiego rządu? Sam Minister Rolnictwa chwalił Mlekovite za rozwój, za ceny mleka bo producenci zadowoleni itp a wszystko na tle nowej proszkowni. Promocja firmy przez samego Premiera na rynkach zagranicznych no no... ;)

pedro2    378

Niech P. Jurgiel zajrzy na af xD

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

rob334    3
Osm Sierpc Tl. 4,72 bi. 3,27 ilość od9tys do 15 1,67 brutto z udziałami

KARGO    85

Mlekovita podobno już nowych dostawców nie przyjmuje, bo i po co jak teraz mają przerzut po ok. 1zł 

maxler    14

MLEKPOL 

Tłuszcz - 4.45%

Białko - 3.55%

Ilość - 26000 litrów

Cena - 2.13 zl brutto z udziałami( 1.82 zł netto bez udziałów).

kr9292    93

powiedzcie mi skąd oni biorą przerzut w takiej cenie?

ZosiaSamosia    183

Sparks.

@kr9292 skąd biorą a skąd się mleko bierze??? :P  Przerzutowcy wożą mleko gdzie się da, mleczarnie albo ograniczyły zakup przerzutu albo nie biorą go wcale, Mlekovita też. Jeden z okolicznych sprzedaje przerzut w tej chwili max 1.19 zł. To że na sparksie jest  po 1 zł, nie znaczy że w rzeczywistości mleczarnie po tyle kupują. 

bekba    5

Mlekpol za grudzień 2,15 brutto, 4,1 tł, 3,5białko, za styczen bedzie około 1,65. Ogolnie byliśmy przyzwyczajeni do spadków w okolicy kwietnia maja a jak to juz od stycznia leci w dół to latem może bedzie 1,2 a bez gmo trzeba karmić....

potrekk    67
Napisano (edytowany)

No to pie***l ta robotę. 1.65 ma i jeszcze pi******ny narzeka. Jak Ci spadnie poniżej 1.2 to wtedy się tu odezwij

Edytowano przez danielhaker
  • Thanks 1
  • Haha 3

Konrad531    5
My w Łowiczu nawet waszej sierpniowej ceny nie mieliśmy i takiego lamentu nie robimy...

vodz    13

W Sierpcu cena wróciła do tej sprzed tych premiowanych. Niby premii nie było zadnej, ale pieniądz dobry na konto przyszedł. Ja jestem zadowolony.

DanielFarmer    124
nikt tu na 1,6 nie narzeka,nawet jakby 1,4 nie zeszło byłoby spoko ale tu objazd się szykuje masakryczny

Skubis69    3

Kolega ostatnio mówił że do Spomleku przywozili serwatkę z Sierpca.  Mogli by nawiązać współpracę 

chuck00    10

OSM Ostrów Wlkp przedział 10-17tyś l za grudzień 1,38zł/l brutto (tł 4,3 bi 3,55). Tutaj 1,60zł/l nikt nie widział (poza największymi, a jest ich raptem kilku).

Zobaczymy co będzie w styczniu, na razie żadnych info nie ma.

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

subiektywny    4

SM Ryki faktura za grudzien 17000 l, bialko 3,41 tłuszcz 3,95 cena 1.72/l + 5 groszy za udział, od stycznia obniżka

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez erni
      Jakie są ceny mleka w waszych rejonach?

Wątek i dyskusja o aktualnych cenach z 2014 tu: http://www.agrofoto....ew__getlastpost

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto....173-ceny-mleka/

chcialbym sie dowiedziec ile dostajecie za 1 l mleka.prosze o podanie zawartosci bialka i tluszczu.
      acha i czy mozecie powiedziec ile odstawiacie na mc i do jakiej mleczarni.
    • Przez Rolnik1970
      co zrobić kiedy krowa zatrzyma mleko po wycieleniu?
    • Przez wladek
      Dwa tygodnie temu ocieliła mi się krowa - Simental - doi się najlepiej spośród wszystkich jakie posiadam w swoim stadzie (to jej już 5 laktacja, do tej pory miała same byczki) i teraz ma jałóweczkę.

I teraz mam pytanie: Jałóweczka na pierwszy rzut oka rasy SM - krowa zaskoczyła mi dopiero za 4 razem, nazwy byka po jakim została cielna nie mam bo inseminator daje tylko kwit za pierwszym razem a powtórki to pisze tylko datę długopisem na pierwszej kartce. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jałóweczka jest rasy mlecznej? Jak sprawdzić czy opłaca mi się ją trzymać 24 miesiące.

Kiedyś od innej krowy wychowałem sobie jałóweczkę z nadzieją, że też będę miał z niej pociechę a tu okazało się ze zupełnie nie poszła w ślady matki i dawała max 6-7 litrów na udój i nawet nic nie poprawiło się w drugiej laktacji.
    • Przez karol091193
      Panowie zaczyna się. Oto artykuły na które natknąłem się w internecie 
      http://biznes.onet.p...3528,news-detal

Najpierw Mlekovita, Hochland Polska, ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie a później kto następnym do odstrzału? Mlekpol? Spomlek? Piątnica?Łowicz? Co będzie z mleczarzami? Jak na to zareaguje nasz rynek tym bardziej, że już za rok zostaną zniesione kwoty mleczne?

Nasuwa mi się teraz tylko jeden obraz w głowie: http://demotywatory....emierze-jak-zyc
    • Przez komodo
      Jakie są ceny mleka w waszych rejonach?

Wątek i dyskusja o aktualnych cenach z 2014 w wątku: http://www.agrofoto....eny-mleka-2014/

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto....173-ceny-mleka/

Osm Łowicz od grudnia kolejna podwyzka 5gr