Polecane posty

Zdzinio    321

Z tego co mi wiadomo to za luty łowicz ma nie obniżać ale jak się sytuacja nie poprawi to za marzec wdół cena. Ja też chcę się zwijać ale  żadna mleczarnia która jeździ w okolicy nie jest zainteresowana wolą kupić przerzutowe. Ale dzwoniłem do Mlekpolu to kazali złożyć podanie, nawet się nie spytali skąd  jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASIU1983    18

Średnia cena brutto za 2017 rok w LODZ Jogo wyniosła 1,32 czyli to jakieś 1,22 netto mi się wydaje ze to bardzo słabo a jak jest w innych mleczarniach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASIU1983    18

Jest to średnia całej mleczarnni. Dla przykładu ja miałem sprzedaż 150 000 za cały rok i mi wyszło 1,24 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom334    1

Jaka cena w mlekowicie na dzień dzisiejszy wie ktoś coś?

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poczytaj kilka stron wstecz to się dowiesz ile miałbyś za 10 tyś a ile za 50 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Jestem po zebraniu z Sierpca, sytuacja wygląda nieciekawie, ale jak ma być inaczej jak pompują do nas sery po 7 zł za kilogram i nikt nic z tym nie robi. Ceny będą lecieć i mogą padać mleczarnie i dostawcy, bo jest za dużo mleka. Przerzut już po 1 zł chodzi. Kraj musi 30 % nabiału wyeksportować, bo tyle jest za dużo, a Polacy niestety nie przejawiają patriotyzmu gospodarczego. :(

Edytowano przez Krowiarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja zawsze powtarzam każdemu patrz na kod jak nie ma 590  odkładam. W każdym przypadku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Większość ludzi patrzy na cene bądźmy szczerzy. Ludzie są zbyt biedni na taki patriotyzm nie oszukujmy się. Zjazd cen jest pewny. Jak eksport się utrzyma to może nie bedzie tragicznie, jeżeli się załamie to chujnia z grzybnią i z patatajnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

590 w kodzie wcale nie oznacza, że  coś jest polskie. O ile w przypadku żywności to może się sprawdza to przy całej reszcie artykułów to tylko numer kraju dystrybutora, bo produkcja na dalekim wschodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy114    0

Jak nadal będą ściągać sery po 8 czy 7 zł za kilo z niemiec to zakłady nastawione na ser ( Sierpc, Ryki, Spomlek, Włoszczowa itp ) mogą mieć naprawdę problemy. Ktoś możę dostarcza do Laktopolu w Łosicach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To się nazywa dumping. Można poczytać na google co to oznacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

hmm, a ja wlasnie slyszalem, że wzrasta już zainteresowanie przerzutem, kwestia,że osm-om opłaca się siać defetyzm.jakoś ten zjazd cen trzeba usprawiedliwiać , być może czują, że ceny na świecie pójdą w górę to jest dobry moment żeby spieniężyć jeszcze na dostawcach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

1.1 było jest już po 1 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

to jak to jest, że pośrednicy w mojej okolicy oferują za mleko po 1,3-1,4 brutto,dokładają do interesu? Czy sprzedają mleczarnią na innych warunkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

W Sierpcu średnia cena za 2017 wyniosła 1,63 brutto. No cóż, trzeba być dobrej myśli, kiedyś w końcu te tanie sery się skończą. Gdzieś słyszałem że w sprowadzeniu tych serów mlekovita maczala paluch 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Macza ponoc caly czas i w swoje opakowania taki lider prawdziwy☺ i mlekoma  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    330

No ja byłem na zebraniu osm sierpc wczoraj i jakoś tak odniosłem inne odczucia niż krowiarka. Rok 2017 był rekordowy, 2018 raczej taki nie będzie, na razie zapowiada się nie aż tak źle jak przypuszczano. Poza tym wydaje mi się że zeszły rok zapowiadał się ostrymi zjazdami już w marcu i w kwietni, a jak się rok potoczył każdy wie. Przecież wielmożny Pan Prezes miłościwie nam panujący nie powie że będzie naku*wiać za mleko po 2 zł cały czas bo taka cena to szaleństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W Rykach średnia cena za 2017 wyniosła 1,65 brutto. Co do serów to kiedyś się w końcu ludzie udławią tym olejem, kiedyś kupiłem po 9 zł kg, tak na spróbowanie, zjadł go pies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj