Polecane posty

Jaro70    123

Chłopaki z  centrali mlekovity powinniście wywierać presję na zarząd bo tylko wy macie coś do powiedzenia, bo nas z oddziałów to nikt nie bierze pod uwagę i nie ma się nawet do kogo odezwać, każdy oddział cicho siedzi aby się tylko nie narazić dareczkowi -chodzi oczywiście o cenę mleka bo ten rok zamknie się kiepsko a i 2019 dobrze nie wróży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Esemes podwyżka dla dostawców Mlekovita 0.04 zł/litr za miesiąć grudzień . Dziś rano dostałem esemesa

Do ceny nie na udziały .

Edytowano przez zkordalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Odbieranie osobiste faktur jest wkur..ce. Jedź 40 km po papierek. Jak pytam kiedy coś z tym zrobią to ciągle słyszę nic nie wiadomo, centrala rządzi. Jeździ się już tak kilka miesięcy a rocznie na paliwo parę stów popłynie. Tylko vatowcy muszą odbierać. Posrane rodo i zwykła nadinterpretacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
to vatowiec u was dostaje fakturę na papierze? w mlekpolu przychodzi juz chyba z 2 lata na e-mail. mogli by dodatkowo wysyłać cennik, a przynajmniej wtedy gdy coś się zmienia. jak ktoś będzie chciał to sobie wydrukuje a oni kosztów na papier i drukarki nie będą musieli ponosić i nie będzie żadnych wątpliwości co do ceny
  • Like 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
11 minut temu, Thomas2135 napisał:

Odbieranie osobiste faktur jest wkur..ce. Jedź 40 km po papierek. Jak pytam kiedy coś z tym zrobią to ciągle słyszę nic nie wiadomo, centrala rządzi. Jeździ się już tak kilka miesięcy a rocznie na paliwo parę stów popłynie. Tylko vatowcy muszą odbierać. Posrane rodo i zwykła nadinterpretacja.

A to o kopercie u Was nie słyszeli? co ma do tego rodo? u nas to nie dość, że kierowca przywiezie to jeszcze sam se to podpisze i zwróci do mleczarni :D no chyba że się coś zmieniło i ryczałtowiec nic im podpisać nie musi... tego pewien nie jestem i rypie mnie to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123
29 minut temu, zkordalski napisał:

Esemes podwyżka dla dostawców Mlekovita 0.04 zł/litr za miesiąć grudzień . Dziś rano dostałem esemesa

Do ceny nie na udziały .

Podwyżka - u mnie pisze premia jednorazowa za grudzień 0,04 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem czemu u was faktura w zakładzie u nas zawsze kierowcy rozworzą bo rolnicy tak chcieli i koniec kropka . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Jaro70 napisał:

Chłopaki z  centrali mlekovity powinniście wywierać presję na zarząd bo tylko wy macie coś do powiedzenia, bo nas z oddziałów to nikt nie bierze pod uwagę i nie ma się nawet do kogo odezwać, każdy oddział cicho siedzi aby się tylko nie narazić dareczkowi -chodzi oczywiście o cenę mleka bo ten rok zamknie się kiepsko a i 2019 dobrze nie wróży 

Mamy tyle samo do powiedzenia co wy. Czyli NIC. Rok temu były wybory o których wiedzieli tylko zainteresowani tak to działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123
4 minuty temu, KARGO napisał:

Mamy tyle samo do powiedzenia co wy. Czyli NIC. Rok temu były wybory o których wiedzieli tylko zainteresowani tak to działa...

Krótko mówiąc KLIKA rządzi pod przykrywką spółdzielni. ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6708
2 godziny temu, Primula94 napisał:

Polmlek 3 to Mlekovita 4 , ale oczywiście premia jednorazowa  , żeby za dobrze nie mieli.

Ale u nas za listopad za grudzień jeszcze nic nie wiadomo 😛 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Nie prognozujcie jakie ceny będą w przyszłym roku, bo nikt nie jest w stanie tego do końca przewidzieć. Już nie raz tak było, prognozy swoje - realia swoje.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

Dokładnie,  jeden prognostyk z forum wróżył zawsze z końcem roku duże spadki na przyszły i jakoś ostatnie dwa lata możemy zaliczyć do udanych. Oby Piątnica trzymała cenę ☺️ jeszcze 3 krowy na styczeń do wycielenia i jałówki na wiosnę, najlepsi klienci 👍


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie vatowcy muszą od momentu wejścia rodo osobiście odbierać. Ryczałtowcom dalej kierowcy rozwożą. Teoretycznie to vatowiec jest wystawcą faktury, bo sprzedaje surowiec w praktyce wiadomo mleczarnia to wypisuje i nikt z osób trzecich nie może widzieć faktury. Nie wiem czy tam w Wysokim wiedzą o istnieniu kopert w których można umieścić też fakturę a nie tylko łapówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166
a po co zamazywać ? U nas mleczarnia wystawia faktury S vatowcy tylko podpisują kierowca przywozi w zaklejonych kopertach . Dosiego Roku żeby cena za mleko rosła a nie spadała ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
3 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Właśnie vatowcy muszą od momentu wejścia rodo osobiście odbierać. Ryczałtowcom dalej kierowcy rozwożą. Teoretycznie to vatowiec jest wystawcą faktury, bo sprzedaje surowiec w praktyce wiadomo mleczarnia to wypisuje i nikt z osób trzecich nie może widzieć faktury. Nie wiem czy tam w Wysokim wiedzą o istnieniu kopert w których można umieścić też fakturę a nie tylko łapówkę.

U mnie w centrali jak nie było rodo to wysyłali listem, tyle że po 15 dopiero, później wozil kierowca(bo łaskawie powiedzieli że tak można), teraz wozi instruktor, a no i jakoś pomiędzy weszło samofakturowanie więc tylko podpis leci i zwrot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj