Polecane posty

nemezis    19

Koło za listopad 1,55 netto przy 3,8b , 4,8 tł  4500l/ms bez uż.ml . Niestety  od grudnia obniżka ok 10gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2351

jest tu ktos kto oddaje wieksze ilości mleka do Bielucha? ja malutki dostawca przy 3.5 tys l dostaje 1.19 netto

 

bialko 3.4 tluszcz chyba 3.9 czemu apka nie łączy komentarzy


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Tam sie w poscie orzanalem bo miala byc Lubawa, podobno od nas by mieli brac do Lubawy tak kier. skupu mowil niby, jeszcze ma przyjechac do znajomego oaobiscie to podjade tez i jak podpasuje mi zeby brala raz ta mleczarnia raz stara to odrazu przechodze. Mam 3msc wypowiedzenia i zabieraja dodatek wiec by sie troche na plus wyszlo. Dzis faktura i cena 1.20 netto za 3.48 i 4.3tl przy niecslych 10tys. Promlecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

dowiedz się czy lubawa nie zajedzie do ciebie ciągnikiem z naczepą,nie wszędzie wjedzie tir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Łowicz coś dołoży za grudzień czy nie ma szans?  Był facet z Polmleku 1,47 -1.5  netto proponuje i chyba się pożegnam a jak w Łowiczu przy wypowiedzeniu wygląda sprawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277
8 godzin temu, nemezis napisał:

Koło za listopad 1,55 netto przy 3,8b , 4,8 tł  4500l/ms bez uż.ml . Niestety  od grudnia obniżka ok 10gr

Chyba trochę popłynął kolega z tą ceną ☺brutto może jakimś cudem tak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Komizmo dobre pytanie, w sumie nie pomyslalbym aby do rolnika wysylali taki zestaw po mleko. Ogolnie dojechac sie da gorzej zawrócić😊 przy nowej oborze mam droge do okola zaprojektowana z utwardzeniem ale na razie bez szalu z miejscem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19
2 godziny temu, komodo napisał:

Chyba trochę popłynął kolega z tą ceną ☺brutto może jakimś cudem tak 

 

no niech Ci będzie 1,54 netto 😃

1 002.jpg

Edytowano przez nemezis
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mpersen    3
2 godziny temu, Marcin133 napisał:

Łowicz coś dołoży za grudzień czy nie ma szans?  Był facet z Polmleku 1,47 -1.5  netto proponuje i chyba się pożegnam a jak w Łowiczu przy wypowiedzeniu wygląda sprawa?

Byłem pare dni temu,to mnie prawnikiem straszyli,ze jak nie beda pelne dostawy to mleczarnia poniesie straty,ogolnie cyrk, a co do udzialow to podobno caly czas kraza gdziesz,slowa pana Jablonskiego,cena bez zmian ale wiesz ja bylem jeszcze przed Mikołajkami wiec moze cos sie zmieni XD

 

Edytowano przez mpersen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19
2 godziny temu, Marcin133 napisał:

Łowicz coś dołoży za grudzień czy nie ma szans?  Był facet z Polmleku 1,47 -1.5  netto proponuje i chyba się pożegnam a jak w Łowiczu przy wypowiedzeniu wygląda sprawa?

Ja wypowiedziałem zgodnie z umową - 3ms okres wypowiedzenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mpersen    3
1 minutę temu, nemezis napisał:

Ja wypowiedziałem zgodnie z umową - 3ms okres wypowiedzenia .

kiedy?mi powiedzieli ze cos sie zmienilo i przez 2 miesiace bede oddawal jako nie czlonek\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19

złożyłem w lipcu ., od 1 listopada przestałem odstawiać , członkiem przestajesz być jak Cię rada wykluczy lub o ile się nie mylę przez 1ms nie będziesz odstawiał do spółdzielni mleka

Edytowano przez nemezis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19

oczywiście , nie ma opcji żeby mogli obniżyć , chyba że jakiś aneks do umowy podpisałeś . Nawet parametry do końca miałem uczciwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mpersen    3

mi powiedzieli ze od nowego roku zmienili zasady i styczen i luty bede jako nie czlonek oddawal,tylko do poki mi udzialow nie oddadza jestem czlonkiem dziwne to wszystko,aneksu nie podpisywalem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19

Każdy prawnik takie coś podważy , mogą straszyć ale bezpodstawnie gdyż w umowie nie ma słowa o obnizeniu ceny w okresie wypowiedzenia . Nie pamiętam czy chodziło o Łowicz  ale był w tym roku precedens - rolnik wygrał w sądzie  pełną cenę  za mleko 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7211

Mlekpolowcy jak uciekali hurtem jednego roku do Piątnicy też mieli zabrane z ceny chyba ok 50gr przez okres wypowiedzenia. I wygrali w sądzie nawet jakieś rekompensaty dostali, nic w umowie nie było o niższej cenie. Dopiero po tej akcji wszyscy dostaliśmy aneks do umowy mówiący o tym potrąceniu także walczyć panowie jeśli nie ma czegoś czarno na białym podpisane. 

  • Thanks 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

SM Ryki 1,67 netto. B 3.49, T 4.3. Próg >10tyś kg. Jeszcze miesiąc głaskania. Od stycznia - 10gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mpersen    3

ogolnie duzo osob ucieka z łowicza gdzie sie,da ja ostatnio mialem 29 tys oddane i 1,43 brutto wiec bez szalu,rozmawialem z 3 mleczarniami i w kazdej mialbym te 10 gr wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Ja jeszcze dam łowiczowi zarobić przez 10 miesięcy a później żegnam wszystkich i jadę  na zasłużone wczasy chyba że wcześniej Łowicz padnie to i wczasy będą wcześniejsze😁 a wy panowie dalej siedźcie w tych gównach i dorabiajcie prezesów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

zgaduję: Wzbogacisz się na bykach?

chyba, że jesteś spawaczem,to pogratulować 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277
10 godzin temu, nemezis napisał:

 

no niech Ci będzie 1,54 netto 😃

1 002.jpg

ja sugerowalem się cena kolegi który ma 40tys i 1,52brutto i aż taka różnica z parametrów by wyszła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wjadą wszedzie Ci z Lubawy Oni mają też małe samochody takie do 7 tyś  własnie żeby zbierać z tych cięzkich dojazdów i podwórek . Tak samo w Działdowie mają te duże po 16 czy tam 17 ale jeden mały co by dał rade wszedzie wjechać . Ale o traktorze to ktos chyba bajki pisze ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944
11 godzin temu, nemezis napisał:

złożyłem w lipcu ., od 1 listopada przestałem odstawiać , członkiem przestajesz być jak Cię rada wykluczy lub o ile się nie mylę przez 1ms nie będziesz odstawiał do spółdzielni mleka

Oddawales wszystko do końca czy na sztukę do Łowicza? Gdzie przeszedłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj