Polecane posty

komizmo    2694
17 minut temu, tumiwisizm napisał:

@up to jak to jest, proszę przetłumacz albo odeślij do miejsca w którym temat był poruszany. Bez żadnego sarkazmu czy ironii, chętnie przeczytam

Stary nic z tego nie wywnioskujesz. To temat rzeka bez właściwego rozwiązania,jeden ci powie ze tylko w wydajność,drugi,że w koszty produkcji. Jedno z drugim ciężko pogodzić. To tak już jest,że jeden bardzo chętnie w oborze by zamieszkał drugi mniej. To chyba w zeszłym roku w tym temacie się stronami dywagacje ciągnęły 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Co do rozwijania kierunku, to fakt, że to Mlekovita pchnęła nas w tą stronę. Ale wielu robi mleko byle jak i marnuje potencjał tych wspaniałych zwierząt. Jesteśmy w jaskini za hodowcami z Wielkopolski.

Znam takich po 50-60 krów, co bez usług typu sieczkarnia, by nie wyszli na swoje.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

można mieć 500 i być w plecy szybciej niż przy 20

 

podpowiem dlaczego: W mojej okolicy jest gospodarstwo około 300 dojnych. Nie mogą znaleźć odpowiedniego dojarza za 9000 brutto. także możecie sobie dopowiedzieć...

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cry85    1
2 godziny temu, grzesiu napisał:

Z niczego te zagłębie nie powstało. Odpowiedz sobie na pytanie czym jest dostawca mleka bez dobrej stabilnej spółdzielni a czym jest spółdzielnia bez dobrych dostawców. Jedno z drugim żyje w synergii. Jeśli jest dobra spółdzielnia która dobrze radzi sobie na rynku to płaci dobre ceny za surowiec to i dostawcy mają z czego inwestować i śpią spokojnie. Klinicznym przykładem tego co napisałem jest podlaskie. Mało tego przy tych bardzo dobrych spółdzielniach rozwijają się również inne firmy które np świadczą usługi czy to dla spółdzielni czy też dla tych dobrze prosperujących gospodarstw ich dostawcy pasz środków itd. Następuje intensyfikacja produkcji, rośnie cena ziemi wręcz się o nią biją a skąd to się bierze? Z bardzo dobrej działalności ów spółdzielni przez niektórych tak znienawidzonych. 

Idąc tropem kolegi @JohnnyKongo to np w województwie wielkopolskim powinniśmy mieć spółdzielnie które płacą teraz 2zł za litr. Dlaczego w woj łódzkim jest tak słabo tak wielkie rozdrobnienie? Dlatego że ludzie nigdy nie mieli powodów uwierzyć w sens produkcji mleka nigdy nie mieli stabilności i cen pozwalających co raz więcej inwestować. 

 

Wierzysz w takie bajki? Człowieku w tej branży w ost latach ciężko przewidzieć wydarzenia w następnym kwartale a gdzie dopiero kontrakty na 5lat do przodu. Powiem Ci jak chcesz zobaczyć jaka jest gwarancja to przejrzyj sobie ich bilans i porównaj z innymi równoważnymi podmiotami nie mam tu na myśli Łowicza :D

 

 

 

To nie są bajki ,  w tej chwili wszystkie zakłady Polmleku pracują pełna para A mleka wciąż mało i na wszystkich coś się dzieje renowacje i inwestycje, 200 mln jest na to przeznaczone. Wiem dokładnie kolego nie zależy mi na pisaniu bajek ,poszukaj w Internecie coś może znajdziesz . Polmlek rośnie w siłę i niedługo będzie to jeszcze bardziej widoczne . Na Grudziądzuskup mleka podwoil się od początku roku . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
pewnie dzięki lidlowi,tzn. kupuje tanio surowiec więc jest w stanie sprzedać gotowy produkt taniej jak mlekpol czy mlekovita.

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
to jest firma prywatna a nie spółdzielnia i nie ma takiej możliwości. Prezes musi zarobić a rolnik może jedynie zagrozić że odejdzie.
  • Thanks 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

No i tu dochodzimy do sedna sprawy lepszości spółdzielczości nad prywatą. 

1 godzinę temu, karol091193 napisał:

pewnie dzięki lidlowi,tzn. kupuje tanio surowiec więc jest w stanie sprzedać gotowy produkt taniej jak mlekpol czy mlekovita.

No nie inaczej tam nie ma jednego cennika dla wszystkich tylko dostajesz tyle ile ci pan da. Dlatego nie możemy pozwolić na rozbiór polskiej spółdzielczości mleczarskiej.

5 minut temu, karol091193 napisał:

to jest firma prywatna a nie spółdzielnia i nie ma takiej możliwości. Prezes musi zarobić a rolnik może jedynie zagrozić że odejdzie.

Karol poprawię Cię delikatnie nie prezes tylko właściciel. Bo obecnie stanowisko prezesa sprawuje PM. hah 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
właśnie chodziło mi o właściciela. Myślałem że właśnie jest on jedną osobą ale widocznie się myliłem. dzięki za poprawkę

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Do niedawna tak było ale wzięli człowieka żeby kierować biznesem w białych rękawiczkach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715

Dwóch asów jest właścicielami zreszta widać to w reklamie Lidla, ps oni chyba już nie tylko mleczarstwem się zajmuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

plus jest taki że polmlek nie handluje dodatkowo furgonetkami i używanymi oponami 🤣

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mleczarzyk    0

Witam

Nie wszystkie prywatne podmioty skupujące/przetwarzające mleko działają bez cennika. W wielu spółdzielniach są równi i równiejsi. Nie jestem rolnikiem ale z rolnikami mam styczność na codzień. Rynek mleczarski obserwuję od ok 10 lat. Ile spółdzielni w tym czasie zmieniło formę własności, gdyby nie „prywaciarz” rosłyby tam pokrzywy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

kto wie może zaczną :D na prywacie wszystko jest możliwe tak jak to że opowiadają się za jedna z sieci no dwóch bo Kaufland jest tego samego właściciela ale jest to czyn na który  żadna z polskich spółdzielni by się nie zdecydowała bo z automatu dostali by buta z pozostałego układu handlowego. Pytanie dlaczego tak się dzieje i jest tak dobrze? Każdy może sam sobie odp na to pytanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Wszystko ma swoje plusy i minusy. Także i w Mlekpolu jest wiele do nadrobienia ale kierunek jest właściwy. Strategia i sposób jej realizacji odpowiedni cena za surowiec wydaje mi się że ok. Tak jak każde przedsiębiorstwo chwilami dostaje zadyszki grunt to aby s z niej otrząsnąć i ruszyć ze zdwojoną siłą. Patrząc na kondycje finansową realizowane inwestycje Mlekpolu to może być tylko lepiej. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W innych rejonach kraju jak wspomniano też są gospodarstwa oddające mleko w milionach litrów rocznie, nie uwierzę jednak, że dostawali cenę z cennika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limo    11

Tylko w MSM Mońki zapomnieli o podwyzkach i przy 20000 l psiory po 1.27-28 , a po przeczytaniu calej strony o cenie mleka nikt nie wspomnial po ile ono jest ,wiec nie wiem po co ten temat tu jest.a po za tym unie trzeba zniszczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200
3 godziny temu, limo napisał:

Tylko w MSM Mońki zapomnieli o podwyzkach i przy 20000 l psiory po 1.27-28 , a po przeczytaniu calej strony o cenie mleka nikt nie wspomnial po ile ono jest ,wiec nie wiem po co ten temat tu jest.a po za tym unie trzeba zniszczyc

 Mlekpol  9000l,tł 3.9   bi.31   ok.1.44 brutto wraz z udziałami.:)

 

3 godziny temu, limo napisał:

a po za tym unie trzeba zniszczyc

O.o🥛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DILARA    0

POLMLEK to solidna firma !

Też do niej poszłam , nie będą z moich udziałów prezesi w OSM się bujać ...

 w Polmleku udziałów się nie pobiera .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521
6 godzin temu, Marcin133 napisał:

Ludzie wcale krów nie trzymają i żyją ...a wy tu o 50dojnych minimum....

 

dokładnie ,w sklepach jest tyle mleka wszelkiej maści i rodzajów że po co hodować  krowy i użerać się z mleczarniami o cenę !?:D🤩

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 to mi argument .... przecież w sklepach jest wszystkiego czego dusza zapragnie wiec po co cokolwiek produkować ? 😁


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A nie mówiłem że mleko jest z Biedronki ... 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj