Polecane posty

wille    31

President za marzec 1.52 i SMS że od 15 kwietnia -0.8 gr z powodu trudnej sytuacji na rynku mleka ale wcześniej przyjęli tylu dostawców 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
11 godzin temu, Grabos1981 napisał:

cena ceną ale zmienił się sposób wyliczania ceny. Teraz jest nacisk na jakość surowca a nie ILOŚĆ. zniesione są progi cenowe. mi to się bardzo podoba. każdy zawsze tłumaczył że duży produkuje taniej więc dlaczego ma więcej od nas dostawać. może przyhamuje zapędy poniektórych i sprowadzi ich na ziemię jak dostaną 10-15gr po d*pie. I żeby nie było że ja komuś źle życzę. cieszę się że w końcu nie będzie premiowania dużych kosztem takich jak ja.
A co do ceny za marzec średnia 1.7267zł

Mleczarnie w całym kraju powinny się od Was uczyć polityki ustalania ceny. 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kromlek    3
13 godzin temu, Grabos1981 napisał:

cena ceną ale zmienił się sposób wyliczania ceny. Teraz jest nacisk na jakość surowca a nie ILOŚĆ. zniesione są progi cenowe. mi to się bardzo podoba. każdy zawsze tłumaczył że duży produkuje taniej więc dlaczego ma więcej od nas dostawać. może przyhamuje zapędy poniektórych i sprowadzi ich na ziemię jak dostaną 10-15gr po d*pie. I żeby nie było że ja komuś źle życzę. cieszę się że w końcu nie będzie premiowania dużych kosztem takich jak ja.
A co do ceny za marzec średnia 1.7267zł

no niewiem czy tak to zahamuje u Was te powiększania stad wystraczy tylko spojrzeć na BIP Gminy Śniadowo, od początku roku czyli 3 i pół miesiąca wpłyneło kilka wniosków o wydanie decyzji środowiskowych na budowy obór od 80DJP do ponad 200DJP oczywiście ta największa ma powstać w słynnej wsi Jakać Borki i to tylko w 3 i pół miesiąca a wcześniej  ile? macie dobrą cenę to każdy inwestuje jak ma możliwość budowy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

wille napisał:

President za marzec 1.52 i SMS że od 15 kwietnia -0.8 gr z powodu trudnej sytuacji na rynku mleka ale wcześniej przyjęli tylu dostawców 

u mnie za marzec wyszło jeszcze 1,58 brutto ryczałt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Ja sie dziwie tym co doja krowy a oddaja mleko do piatnicy. Mleko przezutowe jest po 1.2 zl. Zbiornik 24 tys l tylko miec i 50gr z litra  na czysto bez roboty i paprania sie w g...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, kromlek napisał:

no niewiem czy tak to zahamuje u Was te powiększania stad wystraczy tylko spojrzeć na BIP Gminy Śniadowo, od początku roku czyli 3 i pół miesiąca wpłyneło kilka wniosków o wydanie decyzji środowiskowych na budowy obór od 80DJP do ponad 200DJP oczywiście ta największa ma powstać w słynnej wsi Jakać Borki i to tylko w 3 i pół miesiąca a wcześniej  ile? macie dobrą cenę to każdy inwestuje jak ma możliwość budowy

Decyzję podjęli wcześniej zanim pewnie dowiedzieli się o zmianach. Ja to się dziwię, że dopiero teraz się budują mając odnkilkunastublat najlepszą cenę. Ojciec budował w 2003 r mając max 90 -1 zł za litr a jak SM Kurpie się kończyło to i za 60 groszy się doiło z kredytem na plecach. Mimo to kryzys przetrwany i cieszę się, że mam przejazdową oborę, choć już za małą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Bugii z przerzutowego to raczej licz cenę za pozaklasowe. Bo z żadnego przerzutu Ci nie wyjdzie ekstra a zwłaszcza w Piątnicy 😀 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

Zwłaszcza w Piątnicy, co wy macie za upośledzenie 400tys i 200 tys jak w każdej mleczarni, ale zawsze Piątnica jest "zwłaszcza" 

Grabos jakie parametry i ilosc? I dlaczego zawsze zapominasz dodać, że -10gr na udział 😉 co jak co ale 10 gr to sporo


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715

Thomas2135 napisał:

4 godziny temu, kromlek napisał:

no niewiem czy tak to zahamuje u Was te powiększania stad wystraczy tylko spojrzeć na BIP Gminy Śniadowo, od początku roku czyli 3 i pół miesiąca wpłyneło kilka wniosków o wydanie decyzji środowiskowych na budowy obór od 80DJP do ponad 200DJP oczywiście ta największa ma powstać w słynnej wsi Jakać Borki i to tylko w 3 i pół miesiąca a wcześniej  ile? macie dobrą cenę to każdy inwestuje jak ma możliwość budowy

Decyzję podjęli wcześniej zanim pewnie dowiedzieli się o zmianach. Ja to się dziwię, że dopiero teraz się budują mając odnkilkunastublat najlepszą cenę. Ojciec budował w 2003 r mając max 90 -1 zł za litr a jak SM Kurpie się kończyło to i za 60 groszy się doiło z kredytem na plecach. Mimo to kryzys przetrwany i cieszę się, że mam przejazdową oborę, choć już za małą.

jak maja juz obory na ponad 100 sztuk dojnych a teraz buduja na 300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198
Dnia 8.04.2018 o 20:27, MariuszDe napisał:

Wie moze ktos cos o firmie inter milk z okolic Debicy?bo u nas w powiecie Opatowskim duzo osob odeszlo z Konskich wlasnie do nich, podobno to nawet nie jest mleczarnia tylko handluja mlekiem ,,przerzutowym,, ale wiecej placa

Kolega z okolic Buska oddaje do nich już parę lat i nie narzeka. A ty do końskich? Jaka cena ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

A masło znowu w kosmos poszło z ceną. W Biedronce już 26-28 zł za kg. Zdziwiłam się mocno w piątek, bo już poniżej 20 zł było😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    703

pedro2 napisał:

Zwłaszcza w Piątnicy, co wy macie za upośledzenie 400tys i 200 tys jak w każdej mleczarni, ale zawsze Piątnica jest "zwłaszcza" 

Grabos jakie parametry i ilosc? I dlaczego zawsze zapominasz dodać, że -10gr na udział 😉 co jak co ale 10 gr to sporo

Ja nie zapomniałem o tych 10 gr. bo wtedy było by 1.82zł. Te 1.72 to już na rękę. parametrów nie podam bo nie mam faktury. A cenę policzyłem sobie z tego ile dostałem na konto. zreszto już kiedyś tu zamieściłem zdj faktury żeby udowodnić cenę.


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja tam wierzę.  Jak wam się udaje uzyskać parametry mleka bliskie Max? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    703
Te parametry to raczej kwestia genetyczna krów. moje może nie są rekordzistkami ale za to mam wysokie parametry. choć mam kilka szt podchodzących pod 10tys wydajności i parametry też mają nie najgorsze bo 4.5tł i 3.46b

:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209

To spoko jak bez udziału 👍👍 a co z tą klasą super extra? Premium będzie bardziej rygorystyczna czy jak?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    703
takie były plany że ta klasa ma być bardziej rygorystyczna. narazie była zmiana cennika i może reszta zostanie po staremu.

:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
6 godzin temu, przezuwaczka napisał:

A masło znowu w kosmos poszło z ceną. W Biedronce już 26-28 zł za kg. Zdziwiłam się mocno w piątek, bo już poniżej 20 zł było😅

Podobno chinczyki kupuja na potege maslo. Wiec moze koniec obnizek bedzie.

 

9 godzin temu, robcio90 napisał:

@Bugii z przerzutowego to raczej licz cenę za pozaklasowe. Bo z żadnego przerzutu Ci nie wyjdzie ekstra a zwłaszcza w Piątnicy 😀 

Co do parametrow to kazda mleczarnia ma 400tys somatykow i 100tys bakteri i nie ma na polskim rynku wyjadkow. Na zachodzie sa co maja po 200tys somatykow ale to jakies drogie sery produkuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
A co to jest takiego wielkiego te 200 kom. som. ? Średnio mam 160tyś aktualnie. bywało po 120 ale i bywało ponad 400. Przede wszystkim dobra nie zepsuta/grzejąca się pasza i jednolita dawka a potem cała reszta zaczynając od genetyki, wieku stada poprzez okres zasuszenia leczenie itp itd.

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65
9 godzin temu, przezuwaczka napisał:

A masło znowu w kosmos poszło z ceną. W Biedronce już 26-28 zł za kg. Zdziwiłam się mocno w piątek, bo już poniżej 20 zł było😅

Kiedy było po 20 zl? Byla promocja za iles sztuk chyba wtedy. Obecnie jest 5.99 za 200g z mlekovity( ubiegły czwartek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

U nas auto przyjeżdza z Mlekowity to miało 4.99 za kosktę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    370
18 godzin temu, ubogiwladek napisał:

Kolega z okolic Buska oddaje do nich już parę lat i nie narzeka. A ty do końskich? Jaka cena ?

Oddaje do Konskich,w tej chwili przy prawie 6 tys litrow tl 4,2 bialk 3 dostaje 1,14 -0,02 na udzialy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

 Z taką ilością kolego to ja bym nie kombinował z prywatnymi podmiotami.  Bo wiadomo że jak ktoś ma dużo to może z prywatnym negocjować.  Bo każdy jest cwany w swoją stronę i patrzy żeby jak najwięcej zarobić.  Ale możesz spytać ile Ci da przy takiej ilości.  Krowy przepisz na żonę i spokojnie możesz odchodzić;d 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
Dnia 16.04.2018 o 07:00, tedek2 napisał:

Kiedy było po 20 zl? Byla promocja za iles sztuk chyba wtedy. Obecnie jest 5.99 za 200g z mlekovity( ubiegły czwartek)

 I w promocji możesz kupić po 4.99, a wcześniej 3,99 się zdarzało. Nie patrz na te 200 g, tylko ogólnie te 82% tłuszczu za kg. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj