Polecane posty

Xawier    222
12 godzin temu, kr9292 napisał:

Nie tylko u ciebie. Co prawda tylko raz czy dwa brakowało mi 1% ale 0,2-0,3 to standard. 

Za 0.3 bym nic nie mówił. Różnica wynosi 1.3% ale i tak do 4.6 płacą więc na 4.5 było by spoko. Dużo pod zasuszenie jest i sam się zdziwiłem że taki wysoki tłuszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

U mnie wymiki pokrywają się, jeśli terminy różnią się max kilka dni ;)

W Mlekovicie była obniżka 5gr za luty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bonifacy    3

a gdzie w świętokrzyskim oddajecie mleko, my do osm Końskie celna leci co miesiąc na łeb na szyję w dół za styczeń nam wyszło 1,32 za ponad 6 tys./miesięcznie, a od stycznia kierowca już dwie kartki przyniósł że w lutym obniżka i dzisiaj dał że w marcu jeszcze niżej spadnie mleko.

Wiem że dużo ludzi poodchodziło z końskich.

Jak by mógł się ktoś wypowiedzieć co zmienił mleczarnie czy miał problemy z odejściem od końskich czy wypłacili udziały itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    369

U mnie w okolicy sporo osob poodchodzilo z Konskich do Dabrowy Tarnowskiej cena podobno o kilkanascie groszy wyzsza ale jest duzy problem z odejsciem poniewaz obowiazuje cie 6 miesieczny okres wypowiedzenia oczywiscie za ten okres dostalbys najnizsza cene w tej chwili ok 70-80groszy ci ktorzy odeszli bez wypowiedzenia maja naliczone kary w zaleznosci od dostaw od kilku do nawet kilkudziesieciu tys zlotych

A moge wiedziec przy jakich parametrach miales za styczen 1,32 bo ja mialem 5600 litr wiec podobnie jak ty a cena to tylko 1,19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bonifacy    3

jak dobrze pamiętam to białko 3,6 tłuszcz 4,6 ( albo na odwrót) kl ekstra i do 6 tys. i pow. 6tys jest inna dopłata do ilości

nie nosisz się z zamiarem odejścia? bo ja coraz bardziej myślę przejść gdzie indziej bo z tego co się orjętuję to w porównaniu z innymi mleczarniami płacą najmniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    369

Chetnie bym odszedl ale nie bede dawal mleka przez pol roku za 70 pare groszy. Slyszalem ze ci co odeszli to maja do zaplaty facet ktory oddawal srednio 3 tys miesiecznie 8 tys kary a inni ktorzy oddawali po 15-25 tys litrow nawet po 50-60tys zlotych,teraz pozakladali sprawy w sadach ale nie wiem co z tego bedzie wkoncu umowa to umowa.Kiedys ta mleczarnia cos znaczyla teraz kazdy na nich narzeka ze placa najmniej a tu za luty 4 grosze mniej za marzec kolejne 3 i bede mial z 1,10 eh....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bonifacy    3

dzwoniłem do tej dąbrowy to coś tu kręcisz bo oni mówią że w pow. Opatowskim nie biorą od żadnego dostawcy bo za daleko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
17 godzin temu, AndrzejMikulewicz napisał:

@zkordalski 

Chyba bałagan w tej mlekovicie 

Screenshot_2018-02-26-19-53-36.png

Jaki oddział? Bo w centrali to chyba nic nie przyszło o obniżce  a podejrzewam że ty inny oddział bo w wys-maz tego "miłego dnia" na końcu też nie ma

 

Co do parametrów u mnie białko się zawsze zgadza jeśli jest nieduża różnica dni od udoju, co do tłuszczu to w mlekovicie zawsze 0,1% mniej, nie wiem dlaczego ale podobno wszyscy tak mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metek    0

Jeden 1.32zł drugi 1.19 zł przy takich małych ilościach i aż tak narzekacie a ja do mlekomy oddaje 9tys litrów i mam 0.93 zł za litr. 

Jaką mleczarnie polecacie bo myślę po mału nad zmianą jestem z powiatu makowskiego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    369
29 minut temu, Bonifacy napisał:

dzwoniłem do tej dąbrowy to coś tu kręcisz bo oni mówią że w pow. Opatowskim nie biorą od żadnego dostawcy bo za daleko 

Wiesz co ja rozmawialem ze znajomym ktory mowil za to wlasnie tam. faktury nie widzialem z adresem mleczarni, ja tylko widze jak samochod rano przejezdza obok mnie rej Rde wiec sprawdzilem teraz wg nr rej i wychodzilo by ze to Debica na podkarpaciu a nie dąbrowa no ale samochod moze byc wziety w leasing czy jakos tak, moze znajomy pomylil miejsowosc sory jesli wprowadzilem w blad dowiem sie dokladnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9
Dnia 23.02.2018 o 16:51, Krowiarka napisał:

Ja będę kiedyś sprzedawać, ale jeszcze nie teraz, bo mam puste miejsca w oborze. ;) A wracając do cen za mleko, to ja nie byłam na zebraniu tylko mój Luby, a że on lubi smęcić to wszystko widzi w czarniejszych kolorach. B| I już chyba wiem dlaczego nasz sławny Sierpc tak obciął cenę, bo inwestuje w produkcję nowego asortymentu wysokiej klasy serka topionego podobno będzie Królewski topiony. :)

Byłem na zebraniu i uważam że cena chyba już nie spadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Mówicie o tych wypowiedzeniach, a nie mysleliscie o kupnie drugiego schładzalnika i do dotychczasowej mleczarni oddawać np 200-300 l a resztę do nowej, do której przechodzicie? Czy może macie też w umowach że oprócz danego okresu trzeba oddać też jakąś konkretną ilość? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GBartek    215
Metek, skad jestes dokładnie? Ja tez powiat makowski. Rowniez oddaje do mlekomy. Jak do nowego roku bylo wszystko w miare( oddaje srednio 3tys na miesiac) tak za styczen mialem 94gr, a za luty ma byc ponizej 90 i to nie koniec obnizek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222
1 godzinę temu, MariuszDe napisał:

Wiesz co ja rozmawialem ze znajomym ktory mowil za to wlasnie tam. faktury nie widzialem z adresem mleczarni, ja tylko widze jak samochod rano przejezdza obok mnie rej Rde wiec sprawdzilem teraz wg nr rej i wychodzilo by ze to Debica na podkarpaciu a nie dąbrowa no ale samochod moze byc wziety w leasing czy jakos tak, moze znajomy pomylil miejsowosc sory jesli wprowadzilem w blad dowiem sie dokladnie

W Dębicy nie ma mleczarni już od kilkunastu lat. Pewnie przewoźnik jest z Dębicy czyli niedaleko mnie. Wiem że z Dąbrowy Tarnowskiej od  Robert Kowala bierze Mlekovita oddział Trzebownisko i do nich dzwońcie i pytajcie się o przyjęcie cena sporo wyższa tylko parametry trzeba pilnować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

SM MLEKOVITA, Cena mleka za miesiac marzec 2018 pozostaje bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
zajebiste macie warunki w tej mlekovicie. co użytkownik to inna informacja na temat ceny już nie wspomnę o oddziałach bo pewnie jest tak samo

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolejny sierpczok w mlekovicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

SM Ryki dopłata do produkcji -10 gr. od miesiąca lutego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
41 minut temu, karol091193 napisał:

za***iste macie warunki w tej mlekovicie. co użytkownik to inna informacja na temat ceny już nie wspomnę o oddziałach bo pewnie jest tak samo

W niektórych mleczarniach o obniżce to się ludzie dowiadują jak zobaczą fakturę więc nie jest jeszcze tak źle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Była jedna obniżka -5 groszy potrącony od premi i tyle. Przynajmniej u nas ja przy parametrach białko 3 tłuszcz 3.9  ilość przedział 10-15 tyś wychodzi 1.54 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ty dalej swoje mimo, że przychodzą oficjalne smsy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

No  cóż ślepa miłość do Mlekowity :17_heart_eyes: Ja tam wolę Sierpc nawet jak chwilowo słabiej płaci, a kolejka ponad 600 dostawców oczekujących na przyjęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj