Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
atomik    148

rada już była czy tak w styczniu uchwalili ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63

Łowicz jest na dnie. Większość ucieka jak najszybciej, dług w stosunku do  sytuacji na rynku jest gigantyczny, skup zmalał o połowę. Równia pochyła do szybkiego upadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 godzin temu, loik92 napisał:

@kr9292 to już wolę na kredyty, na biznesmena który odstawial do Lidzbarka i go z pół cysterny wody złapali już dosyć się narobiłem,tak to przynajmniej ja coś będę miał 

Czyli to prawda? Chociaż z tego co słyszałem to nieźle sobie to wykombinował ;)

Teraz już wiem dlaczego o Spomleku mówił że są za bardzo poj***ni żeby z nimi współpracować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O jakim Lidzbarku mówicie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thebestacc    22
8 godzin temu, pawelol1905 napisał:

Łowicz jest na dnie. Większość ucieka jak najszybciej, dług w stosunku do  sytuacji na rynku jest gigantyczny, skup zmalał o połowę. Równia pochyła do szybkiego upadku.

Też myślimy żeby uciec z Łowicza, żeby chociaż jakoś te udziały wyrwać, późno bo późno, ale niech chociaż je wypłacą. Często jeżdżą z President`a 1,5km ode mnie, ciekawe czy by przyjęli tam, w sumie po drodze by mieli. :)  Prezes Łowicza ponoć nie dawno kilka milionów kredytu wzięła bez zdania rady, ponadto te ciężarówki co odbierają mleko to w ogóle cud że to jeszcze jeździ i dziwie się, że ktoś im podbija przegląd tych złomów.

Edytowano przez thebestacc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Mało tego prezes ponoc w ciąży i poszła na zwolnienie no takie rzeczy tylko w Łowiczu ☺także jeśli kobieta na prezesa tylko po menopauzie już tylko się śmiać z tego nic więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Rok temu pisałem że zmiana prezesa nic nie zmieni. Pisałem że wyjście jest tylko jedno konsolidacja ale nie każdy jechał po mnie że ja z miasta że się nie znam i w ogóle. Dziś mielibyście myślę że minimum 0.20zł więcej na litrze a tak macie co macie. Nadal finansujecie działalność OSM Łowicz. Jeśli to prawda że Pani prezes jest w ciąży i poszła na urlop to wniosek jest jeden i jednoznaczny. Statek tonie a Pani prezes ratując swoją poope wyskoczyła z tonącego okrętu.  Nie wiecie na co ten kredyt wzięła? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie no bez przesady, w oddziale w Toruniu dwa nowe zestawy (samochód z przyczepą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

MLEKPOL

Ilość : 28500 l

Tłuszcz : 4.39%

Bialko: 3.46% 

Cena: 1.65 zł  brutto (bez udziałów). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37
4 godziny temu, zkordalski napisał:

O jakim Lidzbarku mówicie 

Warmińskim 

2 godziny temu, thebestacc napisał:

Też myślimy żeby uciec z Łowicza, żeby chociaż jakoś te udziały wyrwać, późno bo późno, ale niech chociaż je wypłacą. Często jeżdżą z President`a 1,5km ode mnie, ciekawe czy by przyjęli tam, w sumie po drodze by mieli. :)  Prezes Łowicza ponoć nie dawno kilka milionów kredytu wzięła bez zdania rady, ponadto te ciężarówki co odbierają mleko to w ogóle cud że to jeszcze jeździ i dziwie się, że ktoś im podbija przegląd tych złomów.

Chyba potrzebują mleka, ostatnio z mojej okolicy kilku rolników przeszło a wcale tutaj trasy nie mieli 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
35 minut temu, Mistrz18 napisał:

A w mlekpolu jak wkoncu z ta doplata do oceny, zniesiona?

 

25 minut temu, DanielFarmer napisał:

narazie cisza smsa nie ma to chyba za luty będzie?kto chodził na zebrania mógł spytać

20-tego ma być rada. Bardzo duże prawdopodobieństwo że zniosą. Niby chcą wprowadzić własną ocenę w sumie to by było na plus dla mleczarni bo wszyscy by pod to podlegali no i dzięki temu wydajność stada każdy by podnosił co wiąże się z profitami dla mleczarni jeżeli chodzi o ilość mleka. Ale  co wyjdzie i jak to wiadomo będzie za kilka dni. No i w sumie może ktoś potwierdzić ,,plotki"  że chcą wprowadzić własną ocenę mleka? 

Dodatkowo powraca stary system informowania o obniżkach/podwyżkach bo tamto się nie sprawdziło. 

Edytowano przez karol091193

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Grzesiu niestety dla Łowiczan ale miałeś rację. A może masz jakąś przepowiednie dla Mlekovity??? Co tego że Mlekpol chce sam ocenę prowadzić to jak na razie badają ta możliwość ciekawe co na to ci dostawcy z wirówkami bo już wtedy nie zafauszuja Mleka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

dadzą sobie radę. Litrów wpisze tyle ile krowa dała a próbkę podmienią od zdrowej krowy, ale w tedy taka ocena mija się to z celem

  • Like 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Ja w poniedziałek byłem na zebraniu Mlekpolu i właśnie o tę dopłatę 2gr pytaliśmy to mówili że będzie zniesiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
23 minuty temu, KARGO napisał:

Grzesiu niestety dla Łowiczan ale miałeś rację. A może masz jakąś przepowiednie dla Mlekovity??? Co tego że Mlekpol chce sam ocenę prowadzić to jak na razie badają ta możliwość ciekawe co na to ci dostawcy z wirówkami bo już wtedy nie zafauszuja Mleka. 

Wiesz wróżbitą nie jestem ale jakieś wyobrażenie o realiach handlu w spożywce posiadam i umiem przeanalizować i ułożyć sobie obraz możliwych wydarzeń w zaistniałej sytuacji. Mimo wszystko Pani prezes twierdziła że postawi na produkty wysoko marżowe :D są takie w mleczarstwie? Może i się znajdą ale z doświadczenia wiem że to marka uzyskuje większe marże a marka Łowicza w ost latach straciła na pozycji, rozpoznawalności i co najważniejsza została zapomniana w podświadomości klientów. Fakt jakieś próby ratowania tego są została zmieniona szata graficzna opakowań Łowicza oceniam na duży plus, pojawił się większy handel z sieciami międzynarodowymi ale znając życie ile trzeba dołożyć do tego handlu już bez wymieniania nazw sieci i dodając to że wszyscy wiedzą ze Łowicz ma pętle na szyji to sieci te zdarły skórę z Łowicza. Dlatego uważam że większy podmiot może więcej  bo jednak jest większa przewaga negocjacyjna. Wiem Wam wydaje się to proste i błahe ale w handlu naprawdę każde słowa każdy szczegół jest ważny!!!

Jeśli chodzi o mlekovitę może nie powinienem się wypowiadać ale już chyba wcześniej pisałem komentarz o nowych pomysłach prezesa dotyczące inwestycji w Egipcie. Dla mnie to przynajmniej niepoważne, brak szacunku dla właścicieli i dostawców mlekovity, którzy długo czekali na zyski z największej inwestycji!!! To Wy właściciele cierpliwie znosiliście niższe ceny za surowice (względem mlekpolu) czekając z nadzieją że uruchomienie jej sprawi wyższe ceny za mleko. Uważam że spółdzielnia nie jest od tego aby inwestować Wasze pieniądze w Egipcie tym bardziej w spółce z innym prywatnym podmiotem!!! Dla mnie to kuriozum!! Rzecz nie wyobrażalna!! Może to juz nie spółdzielnia a własność hahah Ciągną tyle przerzutu a powinni płacić wyższe ceny za surowiec skoro stać ich inwestować w Egipcie wtedy skupywali by więcej mleka od swoich!!!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Ciekawa sprawa, z tą budową w egipcie, to może przynieść zysk. Oczywiście nie dla nas udziałowców, bo nas traktują jak ścierwa, które mają doić i nie podskakiwać. Ja jedynie wiem, że mleko z nowej proszkowni idzie do Egiptu i to chyba w całości. A to, że mlekovita to prywatny folwark sapińskiego to żadna nowość. Dorzucili jakieś ochłapy do udziałów przy niższej cenie mleka w stosunku do innych mleczarni. pffffff.... ale jak gadam z dostawcami to większości wszystko pasuje nie rozumieją, że są jawnie jeba*i w d*pe, więc jak może być lepiej, i kto ma walczyć o swoje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

w nowej zelandi i australii katastrofalna susza, do tego wykryto jakies bakterie u krow i pojda masowo na rzez-wiec swiatelko w tunelu jest..........


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj