Polecane posty

Sprawdź krowy też miałem w zeszłym roku 1410 a winna była jedną sztuka. Ale nie jest źle bo liczy się średnia z 3 miesięcy chyba. A teraz przyszło 138


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93
5 godzin temu, radekz200 napisał:

Pablo masz cene negocjowana?

Nic nie negocjowałem i jak narazie nie zamierzam.

Ojciec kiedyś miał z nimi negocjowaną ale na słowo bez żadnej umowy i podczas kryzysu szybko straciła ważność


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcel1609    3
Byłbym wdzięczny gdyby ktoś podał jak się mają sprawy we Włoszczowej. Jaka cena aktualnie i czy jakieś zmiany w cenniku się szykują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz_1994    1

wie ktoś może kiedy rada w łowiczu lub czy może łowicz nie szykuje jakiejś podwyżki?

Edytowano przez lukasz_1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12
waldek wyniki w Lubawie ostatnio to jak loteria albo wygrasz albo nie. miałem próbny 3.11 srednia wyszła 320ks , a sms z mleczarni 5.11 mleko pozaklasowe 950ks :/ i weź kop się z koniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Ja też mam za pierwszą podwyższoną bo aż 240 tyś jutro próbny zobaczymy bo na TOK wszystko ok . U mnie norma to w granicach 80 tyś . Ale od kąd płacą za tłuszczlepiej to strasznie mało się go zrobiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

To nie zostawiaja wam prubowek dzien wczesniej a przy nastepnym odbiorze odbieraja zapelnione bakterie non stop srednio 15tys somatyki tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148
9 godzin temu, lukasz_1994 napisał:

wie ktoś może kiedy rada w łowiczu lub czy może łowicz nie szykuje jakiejś podwyżki?

niby na początku lu


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SimFan    10
Dzień dobry. Mam pytanie, na obecną chwilę oddaję mleko do OSM Końskie. Miesięcznie oddaje ok. 5 tyś l białko 3.33 tłuszcz 4.55. Za ostatni miesiąc dostalem 1.44 brutto. Moje pytanie czy w jakiejś innej mleczarni mogę liczyć na wyższe ceny? Mieszkam w oklicach Opatowa woj. świętokrzyskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekovita nie odbiera gdzieś w okolicy mleka? 1,5 byś miał za styczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Mlekowita jak i Mlekpol chyba gdzieś tam w tym rejonie powinny jeździć jak się nie mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    370
2 godziny temu, SimFan napisał:

Dzień dobry. Mam pytanie, na obecną chwilę oddaję mleko do OSM Końskie. Miesięcznie oddaje ok. 5 tyś l białko 3.33 tłuszcz 4.55. Za ostatni miesiąc dostalem 1.44 brutto. Moje pytanie czy w jakiejś innej mleczarni mogę liczyć na wyższe ceny? Mieszkam w oklicach Opatowa woj. świętokrzyskie.

W okolicy Opatowa jezdzi tez Dabrowa Tarnowska podobno lepiej placa ja tez oddaje do Konskich ilosc podobna jak ty tluszcz 4,1 bialko 3,1 wyszlo mi 1'35 a od stycznia obnizka o 15 groszy na litrze.Ale nie wiem czy wiesz ze w Konskich obowiazuje 6 miesieczny okres wypowiedzenia paru moich znajomych odeszlo od nich wczesniej i teraz sie ,,sadza,bo maja po kilka lub kilkadziesiat tysiecy zlotych kary do zaplacenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SimFan    10
Tak wiem o okresie wypowiedzenia i o obniżkach już z grudniową fakturą kierowca przekazał cennik z informacja o obniżce. I tak w styczniu było nieźle ale np. w sierpniu płacili mi po 0,96 brutto i właśnie dlatego zastanawiam się nad innym odbiorcą. Końskie 90% skupionego mleka przerabiają na mleko w proszku także kiedy ceny mleka w proszku lecą cena mleka spada drastycznie. I głównie to szukam takiego punktu skupu który nie opiera swioch głównych przychodów tylko z jednego produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    370
8 minut temu, SimFan napisał:

Tak wiem o okresie wypowiedzenia i o obniżkach już z grudniową fakturą kierowca przekazał cennik z informacja o obniżce. I tak w styczniu było nieźle ale np. w sierpniu płacili mi po 0,96 brutto i właśnie dlatego zastanawiam się nad innym odbiorcą. Końskie 90% skupionego mleka przerabiają na mleko w proszku także kiedy ceny mleka w proszku lecą cena mleka spada drastycznie. I głównie to szukam takiego punktu skupu który nie opiera swioch głównych przychodów tylko z jednego produktu.

Ja tez bym chetnie przeszedl do innej mleczarni ale trzyma mnie ta umowa,tez jestem z okolic Opatowa i u mnie w okregu jezdzi z 5,6mleczarni Figand,Konskie,Dabrowa tarnowska,Krasnik,Lipsko,Wloszczowa slyszalem ze Wloszczowa jest najbardziej stabilna w cenach z tym ze maja duze wymogi odnosnie somatyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SimFan    10
No dokładnie ta umowa najgorsza. Jeszcze są bidziny i słyszałem że opole lubelskie też w okolicy bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, MariuszDe napisał:

Ja tez bym chetnie przeszedl do innej mleczarni ale trzyma mnie ta umowa,tez jestem z okolic Opatowa i u mnie w okregu jezdzi z 5,6mleczarni Figand,Konskie,Dabrowa tarnowska,Krasnik,Lipsko,Wloszczowa slyszalem ze Wloszczowa jest najbardziej stabilna w cenach z tym ze maja duze wymogi odnosnie somatyki

Wszędzie są te same wymogi dla klasy extra, czyli max 400 tyś komórek. Radzę zadbać o stado a nie szukać kogoś co bierze wszystko aby białe. Sam sobie krzywdę robisz. Ja i wielu innych mógłbym bez problemu sprzedawać do Piątnicy w super extra, bo to żaden wymóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    370
46 minut temu, Thomas2135 napisał:

Wszędzie są te same wymogi dla klasy extra, czyli max 400 tyś komórek. Radzę zadbać o stado a nie szukać kogoś co bierze wszystko aby białe. Sam sobie krzywdę robisz. Ja i wielu innych mógłbym bez problemu sprzedawać do Piątnicy w super extra, bo to żaden wymóg.

Ja akurat nigdy nie mialem problemu z somatyka wrecz przeciwnie mikrobiologia ponizej 10 komorki somat ok 40 slyszalem po prostu od znajomych ktorzy dawali do innych mleczarni bylo ok  jak przeszli do Wloszczowy to byly tel od kierownictwa zeby cos z tym zrobic bo wychodzi za duzo ale tak ogolnie to chyba najlepsza mleczarnia w Swietokrzyskim jesli chodzi o ,,stabilnosc,, cen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Marcin skąd takie info? Rada miała być na początku lutego dopiero 


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Kolega był w mleczarni po paliwo i rozmawiał z kierowniczka a rada podobno wczoraj była obym sie mylił....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Fabianowski ze skupu raczej potwierdził


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj