Polecane posty

mkkk    11
polmlek płaci chyba jeszcze mniej niż Mlekowite. u mnie postanowili odbierać mleko co 3 dni.ciekawe jak bedzie z klasą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63
1 godzinę temu, Krowiarka napisał:

Sierpc za grudzień 1,79 za litr tl. 4,17 bi. 3,48 51200 litrów, do ręki wyszło po 1,71 zł.

Czy ta cena zawiera jakieś premie, których już nie będzie w styczniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Krowiarka napisała zobaczcie sami.... prysl jak bańka wychodzi że ktoś wprowadzał błąd. ...to nie super cena.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Porównaj ceny z kilku miesięcy i wtedy zobaczysz jaka jest różnica. Roku 2016 nawet nie proponuję ci porównywać bo tam różnica miedzy sierpcem a mlekowitą to pewnie 20 groszy albo i więcej.  To że za grudzień wyszło podobnie nie znaczy że tak też było w innych miesiącach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za to bardziej stabilna. Mniejszym poniżej 1,2 nie spadło a w Mlekovicie 1,0 netto. Premie też mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubki    0
Dnia 12.01.2018 o 16:35, Zenonim napisał:

Ceny ostro ponoć w dół. . niby mleczarnie miedzy sobą po 85gr mleko sprzedają.

Ty spekulant,  a z kont  to wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Moim zdaniem jeżeli już porównywać mleczarnie to najlepiej w okresie kryzysu i to nie miesiąc tylko np pół roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

Za grudniowe mleko nie było w Sierpcu żadnych premii. Premie były od mleka za sierpień, czyli 4 miesiące. 1.84, 1,99, 2 i 1,91 takie ceny uzyskiwałem przy miesięcznych dostawach na poziomie 16-18 tys także z tego co piszesz Panie kordalski dwa razy mniej niż u Ciebie. Tylko że białko 3,6-3,7 miałem wtedy raz nawet 3.81 przyszedł wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

W Mlekovicie jakoś dużo wyszło. Spodziewałam się mniej, ale pewnie premię świąteczną urwą dopiero za styczeń. Za udziały też mieli wziąć? No okaże się na fakturze. 

Co do parametrów to niektórzy kosmiczne macie. Powyżej 3,6 białko to u mnie u sztuk pod zasuszenie jest lub u takich poniżej 20l/dziennie. Każde 10l więcej to 0,2-0,3 białka mniej. Średnie, jak mam 3,5 to i ilość od sztuki dobrze poniżej 30l dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Co do ceny w Sierpcu za styczeń to chyba będzie taka sama premia jak w grudniu. Kierowca mówił, że towar nie zalega na magazynach. I zdecydowanie Sierpc jest lepszy od innych mleczarni ja mam przykładowe ceny z czasu kryzysu najgorszego w 16 miałabym mleko po 1,46 zł. Jest stabilnie, a to najważniejsze. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Wystarczy że białko u każdego różni się o 0,1 i już masz prawie 2 gr różnicy 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

Ale za grudniowe mleko nie było w Sierpcu żadnej premii. Dziś dostałem fakturę. 20200 litrów, średnie białko 3,6 średnia cenna 1,75 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Polmlek L-W białko 3,11( choć z ich smsów pow.3,3 a z wyników z oceny i z prywatnego badania grubo pow 3,4) tł 4,41 ilość 10500 cena 1,45 brutto


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

sory żę w temacie o cenach mleka ale mam pytanie jak wam się pokrywa ilość komurek somatycznych z mleczarni a z wynikami z klas w mleczarni bo oddaje od niedawna do mlekovity to jest zawsze u nich lekko wyższa ale ostatnio to tak przesadzili że masakra a badałem u nas w labolatorium to mam 150 z federacji bd miał wynik za kilka dni a u nich pozaklasowe aż wyszło ... i nie mam pojęcia oco tam chodzi z tym  m iał ktoś coś podobnego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Witaj w zaczarowanym świecie Mlekowity , jak nie chcesz tracić nerwów to radzę się przyzwyczaić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja nigdy z komórkami takich problemów nie miałem. Jak wynik był wysoki to tylko z winy krów, mleczarnia nie kombinuje. Z bakteriami to czasem coś tam się działo jak ubkolegi z komórkami, ale to raz, dwa  w roku. Jaki oddział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

odział lubawa . Nie wiem ale żeby mleko zbiorcze somatka wjechała na 1423 to co trzeba by lać do zbiornika jak miałem jeden przypadek podklinicznego mastitis bo miała 700 i było to wyleczone  a reszta krów czysta ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj