Polecane posty

grzesiu    532
2 godziny temu, MariuszDe napisał:

Osm Konskie tluszcz 4,2 bialko 3,2 ilosc 5500 litrow cena 1,35 a od stycznia dostalem informacje o obnizce 15 groszy na litrze zarty sobie jakies robia

IMG_20180106_071301.jpg

Grubo. Jeszcze lepiej od Łowicza. Z takiej ceny to "można" odłożyć. Ciekawe ile OSM Łowicz obniży od stycznia. Wie ktoś coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MENAGER37    0
1 godzinę temu, damianzetor9540 napisał:

Łukasz, ta obniża to za mleko styczniowe czy jeszcze to z grudnia? 

Od stycznia kolego, w sylwestra przywieźli nowy cennik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898
3 godziny temu, redbull napisał:

ale parametry ;) masz stado pod oceną? 

Pod oceną ponad 20 lat ;) Wyniki zwykle mniej więcej pokrywają się albo są nieco wyższe niż w mleczarni, ale parametry w wynikach Federacji są "wyliczane jako proste średnie arytm. nie uwzględniające kg mleka od poszczeg. krów". Białko zwykle waha się 3,4-3,7 a tłuszcz 4,5-4,95%, dlatego w Mlekovicie pewnie wyszłoby sporo mniej, bo tam są ograniczone progi

@Thomas2135 ale mleczarnia próbki do badania wysyła do Federacji, więc teoretycznie wiarygodne :D 

@ukaszProcho no nie sama Piątnica, bo Węgrów też jeszcze podnosi ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    226

OSM Koło również nowy cennik od stycznia około 15 gr w dół 1.35 gr 15-30 tyś mniej więcej, w zależności od parametrów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
Dnia 6.01.2018 o 11:10, danielhaker napisał:

Pod oceną ponad 20 lat ;) Wyniki zwykle mniej więcej pokrywają się albo są nieco wyższe niż w mleczarni, ale parametry w wynikach Federacji są "wyliczane jako proste średnie arytm. nie uwzględniające kg mleka od poszczeg. krów". Białko zwykle waha się 3,4-3,7 a tłuszcz 4,5-4,95%, dlatego w Mlekovicie pewnie wyszłoby sporo mniej, bo tam są ograniczone progi

@Thomas2135 ale mleczarnia próbki do badania wysyła do Federacji, więc teoretycznie wiarygodne :D 

@ukaszProcho no nie sama Piątnica, bo Węgrów też jeszcze podnosi ;) 

Co do tych parametrów to się trochę mylisz, ta * i ten zapis liczy się do tabeli gdzie masz "skład mleka(z ostatniego uboju)", ale już na górze gdzie masz tabelę "wyniki próbnych udojów" to są uwzględnione kg mleka od danej sztuki

 

 

 

 

 

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Taki tam prezent w nowy rok. Chyba lepszego się nie spodziewaliscie? :D ma ktoś udziały w Radomsku?  Jak to u was wygląda ile odkłada się co miesiąc o ile coś się odkłada z udziałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

W moim przypadku to kupione pierwiastki, ale ogólnie jeśli kupisz sztukę która już się doi to masz "nieznaną laktację"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40
3 godziny temu, danielhaker napisał:

 

@Thomas2135 ale mleczarnia próbki do badania wysyła do Federacji, więc teoretycznie wiarygodne

Kto Ci tych głupot nagadał mlekowita ma swoje laboratorium 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

Ma ktoś z SIERPCA jakieś przecieki jak za Grudzień zapłacą. 

PS:Daniel daj sobie ostrzeżenie  bo post nie na temat.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za grudzień to będzie, bo dali 20 groszy z potrąceniem 10 gr na udziały. Potem dopiszę parametry, ale wyszło 1,69 netto co daje 1,77 brutto dla vatowca. Po odjęciu udziału 1,67 do ręki. Tak więc za styczeń jak bez premii to wyjdzie ok 1,57 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

A do do mnie za grudzień jeszcze nic nie przyszło ale ilość ok 15 tys. Napisze jak coś będę wiedział 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semyutah    0

sadze ze od jutra Sierpc bedzie informowal o zmianach cennika o ile beda. Ale przypuszczam ze 12 gr to max jak zejda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277
Dnia 6.01.2018 o 09:51, grzesiu napisał:

Grubo. Jeszcze lepiej od Łowicza. Z takiej ceny to "można" odłożyć. Ciekawe ile OSM Łowicz obniży od stycznia. Wie ktoś coś?

Zajmij sie lepiej lizaniem swojego prezesa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50
22 godziny temu, danielhaker napisał:

Dzięki, rozumiem ;)

Dostawcy Spomleku, podesłałby ktoś aktualny cennik dla porównania ceny? 

Hej masz może cennik Hohlandu podesłsł byś? Może być na PW


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63
10 minut temu, komodo napisał:

Zajmij sie lepiej lizaniem swojego prezesa 

Łowicz nie podwyżał to i nie ma z czego obniżać. Zresztą nie wszystkie mleczarnie korygują w dół. Odnośnie Grzesia to zwykły troll mający strategię: Mlekpol to raj na ziemi, inne mleczarnie to słabizna, a Łowicz to syf i obiekt kpin dla niego, ciekawe jaką ma stawkę za jednego posta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
38 minut temu, komodo napisał:

Zajmij sie lepiej lizaniem swojego prezesa 

Kolego nie obrażaj mnie bo i ja Ciebie ani nikogo na tym forum nie obrażam. Zaspakajając Twoją ciekawość nie ma nade mną ani kierownika, dyr, prezesa czy rady nadzorczej. Wiele razy pisałem że nic mnie z Mlekpolem nie łączyło i nie łączy. Mam prawo jak każdy inny wyrażać swoją subiektywną opinie o działaniach tej czy innej mleczarni z zachowaniem poszanowania dla pozostałych użytkowników i podmiotów. 

Kolego @pawelol1905 nigdy  na tym forum nie napisałem że pozostałe podmioty na rynku mleka to syf czy tym podobne także proszę Cię nie wkładaj mi w usta to czego nie powiedziałem!! Mam prawo kulturalnie spytać o cenę a jeśli komuś to nie pasuje nie musi odpowiadać proste ale proszę też nie obrażać innych bo to nie wnosi niczego nowego do tematu!!! Niech Cię nie interesuje ile mi płacą za posta pewnie dużo bo teraz mniej pisze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

ja byłem dostawcą łowicza i może nie płacili mega dużo ,ale szanuję tą mleczarnie i mam nadzieję że jeszcze kiedyś będzie numerem jeden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj