Zaloguj się, aby obserwować  
junior5090R

Valtra A72 czy John deere 5070M do ładowacza?

Polecane posty

junior5090R    0

Mam Zetora 5340 z ładowaczem i chciałem go wymienić. Waham się między Valtrą A72, a John Deerem 5070M?

Proszę o pomoc :P Oczywiście ciągnik ma byc do ładowacza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Moje Valtry (znaczy Ojca N82 i wuja N91) pracują bardzo dużo z ładowaczem czołowym nie tylko na gospodarstwie ale i w piaskowni i na składzie materiałów i jakoś nie odczuwam braku ramy, wiec nie wiem co to jest za powód, jakoś tyle marek produkuje ciągniki bez ramy i nie rozpadają się one przy pracy z ładowaczem. Ja po swoich doświadczeniach z Finkami proponuje Valtrę a seria A na pewno droga nie będzie, to nie N tylko A lekki i tani ciągnik


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja natomiast w porównaniu do kolegi mam JD z turem tylko seri R. :) tez znakomicie się pracuje. JD są deczko trwalsze chociaż by własnie ze względu na ramę, precyzyjniejsze wykonanie. :) seria A do tura jest podobno za lekka wiec może coś z N. ale "Aśki" ponoć są oszczedne, a w turze to sporo jeżdzenia i jednak wychodzi taniej. sąsiad ma valtre z turem tylko znacznie większą (135 KM) i podobnie jak kolega wyzej bardzo sobie chwalii. tylko bolączką jest to ze sporo czesci Valtry (nigdy silnik) jest z trucji :P , a JD jednak cały z niemiec.

 

wiec decyzji ci nie ułatwiam ale obie marki są sprawdzone i co byś nie wybrał bedziesz zadowonlony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambo13    1

Ja jezdziłem Valtrą A82 i to wiele razy.Finki to dobrej jakości ciagnki ,małe spalanie , może troche za lekkie ale da się je dociążyć ,a co do pracy ciągnika z turem tez niemam zastrzeżeń.Ta seria albo N są praktycznie zrobione do wspólpracy z ładowaczem . :P

Polecam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

@Zetor53400 - widziałeś kiedyś ramę w JD serii 5020/5R(pełna rama) i ramę w serii 5M(jakieś 2/3 pełnej ramy)??

@a8185- czy taki w całości niemiecki? Zajrzyj na tabliczkę znamionową na przedniej osi. Znajdziesz "Made in Italy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

he he przecież przedni napęd carraro jest włoski, a dokładnie na licencji włoskiej, lecz wyprodukowany w niemczech. :P

 

ale masz racje napewno są jakieś cześci z innych krajów, tylko dalszego rzedu. mi chodziło np. o skrzynie biegów itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale z osprzeten czy bez. w tej cenie to raczej jakiś polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

@Zetor53400 - widziałeś kiedyś ramę w JD serii 5020/5R(pełna rama) i ramę w serii 5M(jakieś 2/3 pełnej ramy)??

@a8185- czy taki w całości niemiecki? Zajrzyj na tabliczkę znamionową na przedniej osi. Znajdziesz "Made in Italy"

 

W seri 5070M jest tabliczka "Made in China" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

@ursusc385 sluszna uwaga, tak duzo osob poleca jd, ale jakos oprocz tej pelnej ramy, ktora w serii m i tak nie jest pelna to nie widze konkretnymch argumentów. Czyzby tylko dlatego ze to john deere. Najlepiej popracowac jednym i drugim i wtedy juz jeden problem z glowy, a mianowicie bedziesz wiedzial ktorym Ci sie lepiej pracuje. Potem porownaj parametry i pojeździj do kogos kta ma taki ciagniki, dealerzy Cie pokieruja gdzie masz jechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj