lysonzi1

Podajnik kubełkowy - sterowanie rozdzielaczem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lysonzi1    7

Witam, mam problem z podajnikiem. Mam podajnik kubełkowy 23m, do tego rozdzielacz ręczny 7- drogowy. Chciałbym zrobić do tego jakieś sterowanie. Z rozdzielacza wystaje rurka - do której muszę się podpiąć i na dole zrobić jakieś sterowanie. Pytanie jakie? Macie jakąś kierownicę na dole? Zdjęcia mile widziane. Kolejne pytanie- czy podajnik lepiej jak jest zasilany na czerpaki, czy "na plecy"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
raczej na czerpaki. możesz zrobić tak od góry rura na dół na dole drążek w poprzek albo jak mówisz kierownica i skalę żebyś wiedział jakie jest ustawienie u gory. nie wiem jak ci to dokładnie wytłumaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysonzi1    7

Rozumiem o co chodzi, słyszałem, że jakaś firma robi taki okrągły talerz sterowniczy, nogą się nadusza sprzęgło, które podnosi zapadkę i kreci sie wtedy "kierownicą" i ustawia na dane miejsce, po czym pusza tylko nie wiem co to za firma bo w necie znaleźć coś nie mogę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek55    18
ja mam tak zrobione ze z rozdzielacza na sam dół rurka i na wysokości 1,2m od ziemi z profila rączka, jedyne co to na samej górze przyspawalem taka strzalke z plakownika i wiem gdzie jest skierowany wysyp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysonzi1    7

Jakiej grubości rurka? Żeby na takiej wysokości się nie wyginała? Pewnie przynajmniej calowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konrad1015
      Witam.Mam zamiar zbudować mały podajnik ślimakowy żeby z kurnika (wysokość około 1m )mały ma 3x3 m2 ale mają taki podajnik będe mugł przerobić drzwi,i będe miał wszystko ułatwione ma tam być mały slilnik od pralki ,,,zostaje tylko mi do zrobienia taśma ,macie jakieś pomysły dugłość tej taśmy około 2m czyli całej 4 m z groszem ,za odp,dzięki
    • Przez eldoka
      Witam mam problem z podajnikiem kłosowym łańcuch strasznie się tłucze, napinałem go, ale nic nie pomaga może go popuścić..? dlaczeg sie tak tłucze... prosze o porady. Dodam że zębatki były wymnieniane łożysko na dole raczej ok na górze nie sprawdzałem. Co zrobić? Jak poprawnie powinien byc napiety łańcuch podajnika kłosowego.
    • Przez AdeXZet
      Witam mam problem z obwiązywaczem siatką, prase kupiłem jakiś czas temu i podczas pierwszych prób na podwórku zauważyłem że walce podające siatkę kręcą się cały czas gdy prasa pracuje, czy po założeniu siatki te walce staną? czy na napędzie obwiazywacza jest jakieś sprzęgło ( hamulec) elektryczny?
    • Przez RubenDesiewicz
      Witam, myślę nad ulepszeniem swojej łuskarki i dorobienia do niej taśmy podającej strąki pod wałki.
       
      Moje pytanie brzmi, jakiej taśmy mam użyć?
      Gdzie będę mógł zakupić taką taśmę, nadającą się do takiej łuskarki, aby miała odpowiednie parametry do tego sprzętu? 
       
       
      Pozdrawiam
      Z góry dzięki za odpowiedzi!
    • Przez Bobas233
      Witam Serdecznie . W planie zakup Silosu 60t , okolo 8m wysoki i okolo 4m srednicy. Tylko teraz pytanie jakie podajniki slimakowe beda potrzebne ?
      czy 10m szer,  i 180mm rura  wystarczy do zaladunku ? Czy jednak 12m?
      Czy zmijka 4m wystarczy aby mozna bylo ją bez problemu zamontowac w rekawie rozładowczym w silosie ? Czy Jednak wieksza o 1m?
      Czekam na pilna odpowiedz bo musze sie zorientowac na woczraj Z góry dzziekuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj