Mateusz231232

Hodowla bydła opasowego ważne !

Polecane posty

Witam serdecznie zamierzam zlikwidować trzode i rozwinąć hodowle bydła opasowego ponieważ jest ona u mnie bardziej opłacalna i cene mam zapewnioną a moje pytanie brzmi ile dałbym rade utrzymać bydła opasowego posiadam na chwile obecną 15 ha ziemi ornej z czego 10 ha to IIIkl a reszta to IV i V a co do łąk to na chwile obecną posiadam 5ha ale dojdzie dzierżawa 10 ha więc będzie również 15 ha łąk dokupywane byłby by wysłodki i przywożony wywar z browaru :) proszę o szybką i szczerą odpowiedz ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Mam kolegę który na pięciu hektarach utrzymuje 30 sztuk 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy chcesz chować luzem na polu czy stacjonarnie w budynku.

ja mam 50 szt na uwięzi od 50 - 850 kg i potrzebuję 4,5h kukurydzy na ciężkiej ziemi, 1,5 łąki, odpad liści i wytłoku z 4h buraka i  65ton zboża. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450
7 godzin temu, Mateusz231232 napisał:

Witam serdecznie zamierzam zlikwidować trzode i rozwinąć hodowle bydła opasowego ponieważ jest ona u mnie bardziej opłacalna i cene mam zapewnioną a moje pytanie brzmi ile dałbym rade utrzymać bydła opasowego posiadam na chwile obecną 15 ha ziemi ornej z czego 10 ha to IIIkl a reszta to IV i V a co do łąk to na chwile obecną posiadam 5ha ale dojdzie dzierżawa 10 ha więc będzie również 15 ha łąk dokupywane byłby by wysłodki i przywożony wywar z browaru :) proszę o szybką i szczerą odpowiedz ;) Pozdrawiam

Mie nie likwiduje z świń 

.jest szansa na lepszą cenę.. A z byłem nie wiadomo co z rytualne będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rolnikcasejx70 napisał:

To zależy czy chcesz chować luzem na polu czy stacjonarnie w budynku.

ja mam 50 szt na uwięzi od 50 - 850 kg i potrzebuję 4,5h kukurydzy na ciężkiej ziemi, 1,5 łąki, odpad liści i wytłoku z 4h buraka i  65ton zboża. 

Byki będą hodowane luzem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Ja już się przyzwyczaiłem, że każdy jeden nowicjusz co tu zakłada temat ma zawsze tą samą śpiewkę ile to on ziemi nie ma wkoło do wydzierżawienia, ale takiego co ma cenę zapewnioną przed rozpoczęciem hodowli tu jeszcze nie było.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Takie rzeszy trudno wyliczyć.Zależy od roku. W jednym będzie susza w drugim ulewy i wszystkie obliczenia można spuścić w kiblu.W roku 2017 było tyle opadów,że łąki mi zalało i nie mogłem zebrać 3 pokosu i trzeba pomyśleć jak zbilansować dawkę,aby było ok,bo do wiosny mi nie starczy sianokiszonki. Jeżeli masz już byki to wiesz ile ci na rok wychodzi to możesz sobie obliczyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Gość
      Przez Gość
      Witam wszystkich . Nie znalazłem podobnego tematu na forum . Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was probowal opasu byków na samej kiszonce z kukurydzy oraz sianokiszonce i sianie . Byki urosną na tym ??? Wydaje mi się że zależec mogło by to od rasy .. że np. dana rasa lepiej wykorzystuje pasze objętościowe. I jak taki system sprawdza się w żywieniu mamek ???
    • Przez DANDYS
      Kupie byczki do odpojenia hf lub mieszance . Zachodniopomorskie Lubuskie 
    • Przez MafiaLolek
      Witam chciałem się dowiedzieć czy opłaca się hodowla bydła opasowego proszę aby ktoś mi napisał czy wyjdę na plus czy wyjdę na minus tego co napisałem niżej.
      Jeżeli będę miał swoją sianokiszonkę swoje siano swoją słomę kiszonke  z trawy swoją ospę ze zboża i będę musiał kupić wysłodki ile wyjdę na plus licząc te koszty w sensie paliwo itd. może nie najlepiej to napisałem ale chcę się dowiedzieć w przybliżeniu ile można wyjść na plus z bydła opasowego.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj