cris10

Zestaw uprawowo-siewny Kuhn , Amazone , Kongsklide

Polecane posty

cris10    96
15 godzin temu, Piters182 napisał:

I dokładnie o jakim siewniku Amazone myślisz?

Dokładnie to brona KE Super , siewnik AD Super , komputer amadrill , wał pewnie paker lub gumowy , docisk , głebokość , koło ostrogowe wszystko hydrauliczne , znaczniki na bronie , zbiornik 1000 l , redlice RoTec , kółka dociskowe ,  oświetlenie , wkładki do rzepaku ... To chyba wszystko o ile dobrze pamiętam , jak skonfiguruje dokładnie to dam znać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Dlaczego bierzesz super ad i jaka dopłata? Oświetlenie i wkład do rapsu też nie opłaca się dopłacać chyba że sam nie potrafisz dorobić. Lepiej dobrać znaczniki przedwchodowe i łącznik hydrauliczny między broną a siewnikiem. Wał tylko gumowy jeśli w amazone bo innego sensownego tam nie ma. 

Głębokość masz ustawioną mechanicznie, nie ma hydraulicznej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96
1 minutę temu, Tomek90 napisał:

Dlaczego bierzesz super ad i jaka dopłata? Oświetlenie i wkład do rapsu też nie opłaca się dopłacać chyba że sam nie potrafisz dorobić. Lepiej dobrać znaczniki przedwchodowe i łącznik hydrauliczny między broną a siewnikiem. Wał tylko gumowy jeśli w amazone bo innego sensownego tam nie ma. 

Głębokość masz ustawioną mechanicznie, nie ma hydraulicznej. 

Super ma większą skrzynie załadunkową , dopłata nie pamiętam jaka była . Oczywiście że można zrobić samemu , w opryskiwaczu tzn w starym pilmecie robiłem . Jednak to nie majątek i już co z fabryki to z fabryki. Nie spojrzałem na oferte i faktycznie zapomniałem dopisać znaczników przedwschodowych i łącznika które oczywiście też na liście są , wacham się nad łącznikiem tylko . Wał akurat zależy na jakie ziemie potrzeba , dużej średnicy wał pakera też nie jest taki zły , kilka zestawów w mojej okolicy pracuje na gumowym a kilka na pakera. Skłaniam się bardziej ku gumowemu ale tatko znów chce pakera .

Ale mam zmianę nacisku redlic hydrauliczną w cenniku moim .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

No ja zrezygnowałem z super bo i tak 2 bb się nie zasypie, chyba że z worków zasypujesz, ale nie wiem czy warto i tak ponad 3t na haku. Właśnie chodzi o to że dopłata za oświetlenie jest chora (a sporo osób montuje na własny koszt), tak samo jak w opryskiwaczu za błotniki co według mnie powinno być standard. Łącznik piękna sprawa, sam myślałem że mógłbym dorobić, ale nie ma szans samemu. Dźwigasz na siebie siewnik i wykańczasz bruzdy czy co tam potrzeba, tylko czy wystarczy ci gniazd hydrauliki? 

Wał się nie oblepia, tzn w torfie trochę się oblepił ale nie na tyle żeby był pełny, a zagęszcza pięknie. 

Zgrzebło bierz tylko proste, a nie te perfekt czy jak one tam się zwie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

A Ty oświetlenie dobierałeś ? Byłem przedwczoraj u rodziny to miał zbity klosz lampy tej tylnej w siewniku to 200 zł orginalny i to netto chyba . Właśnie 3 t na haku ... W tym roku i tak nie będę mieć konia odpowiedniego z którym by pracował ten siewnik tylko dopiero w przyszłym roku . Błotniki w pilmecie to koszt 2000 zł , przesada . A błotniki czy oświetlenie to powinno być faktycznie w standardzie . Przemyśle jeszcze łącznik , ale jak mam koło ostrogowe hydrauliczne to w  góre i też mogę wykończyć sobie bez tego . Przemyślę , wyjść mam 3 pary w tym ciągniku . Gumowy to gumowy , ja wiem ale starszy uparty . Przekonam jeszcze go , a czemu zgrzebło proste ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Oświetlenie dorabiałem sam koszt śmieszny,  nawet można śmiało do podestu przyrobić, ale ja dałem tam gdzie oryginalnie. Zgrzebło proste bo nie ma szans przypchać się masą, a swoje co trzeba zagarnie. Ja nie mam hydraulicznie podnoszonego koła ostrogowego bo za mało wyjść hydrauliki (tez 3) dlatego zdecydowałem się na łącznik, dobrze wykańczać pola jest, pozatym wiadomo bierzesz na brone siewnik trochę to masa inaczej rozłożona, brona idzie zagarnąć każdą bruzdę bo wał inaczej chodzi jak siewnik dzwignięty, no ale to już musisz pod siebie przemyśleć bo albo jedno albo drugie chyba że 4 wyjsca w nowym koniu będą.

Packer nie będzie pchać dobie ziemie? Bo siałem raps w piachu że ciągnik się topił i nie zdarzyło się żeby dzwignąć siewnik bo wał pcha ziemię. 

Ja arionem 160km ciągam to bez obciążnika jeszcze dało się jechać, ale żeby robić normalnie to 600kg było mało i 1200kg teraz akurat. 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Gadałem z dyrektorem technicznym amazone i mówił że ten siłownik w amazone to jest bez sensu, że tył jest wysoko i nie ma takiego ciężaru. W innych firmach może to jest potrzebne, jak siewnik wisi nad samą ziemią i jeszcze do tego ciężar. A w amazone jest inna konstrukcja tego siewnika.  I ten wałek jest strasznie drogi, wiadomo może jest on proffesionalny, ale on wychodzi pewnie około 4 tyś. Pewnie by kupił gdzie indziej prostszy i tańszy. 

Edytowano przez Piters182

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Jaki wałek? Zgadza się tutaj nie dzwiga go jak w lemkenie na bronę, podnosi tył, talerze jakieś 10-15cm wyżej, także przy nawrotach czasami podnoszę albo jak robię poprzeczniaki i wykańczam bruzdy. U mnie tył nie jest wysoko, pozatym nie podnoszę na 100%. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Wałek przekazu mocy, tutaj w amazone jest jakiś najlepszy z jakimś automatycznym sprzęgłem i jest bardzo drogi, a można założyć inny tańszy, prościejszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Tak jak i w innych markach tego typu. Przecież dobry wałek bardzo ważna rzecz. Jak jest z gwarancją jak masz jakiś lipny wałek i awaria pójdzie na przekładnie? 

Ja mam walterscheida jakiegoś za 6tyś chyba. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

jak wałek 6 patyczków Chyba 600 zł Toż ja całą sprawną KE 303 serie 200 za 6 tys kupiłem

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Tyle powiedział ten majster co składał. Jak przycinał wałek to pytałem ile taki, to powiedział coś koło tylu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96
Według katalogu wałek kosztuje 1.3 k euro co daje ponad 5 tyś zł. Ale to według katalogu ... Mi wyszło 140 netto katalogowo , a normalnie to 110 tyś netto zawołał. Czyli wałek Walterscheid kosztuje blisko 4 tys zł. Będę próbować Agrotronem k110 siać trochę w tym roku. Udźwig na hakach prawie 6t . Problemem będzie masa , ale ładowacz sam prawie 900 kg waży , a jak będzie trzeba to łyche piachu i powolutku będziemy próbować. Ale to okaże się. Ale to się okaże jeszcze wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Byłem dziś i dealera , miałem zamawiac już jednak jest pewne ale ...

Jesli chce ściezki przedwschodowe to nie mogę wziąć rolek dogniatających wraz z zgrzebłem .

Trzeba się zdecydowac któro wybrać , bo konfigurator nie pozwala wybrać rolek gdy znaczniki przedwschodowe są zaznaczone. Wybór pewnie i tak padnie na znaczniki , co myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

jak sadzicie amazone AD 302 +ke303 z2000 roku na hektaromierzu 1000 ha za 17 tys warto kupić według mnie stan bardzo dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96
Patrzyłem na internecie to jest kilka zestawów co mają i to i to a tu w konfigratorze nie mogę niby... Jutro dzwonie do przedstawiciela i powiem mu niech coś z tym zrobi. Co do tej Amazonki za 17 tyś to warto moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96
Po rozmowach cena ostateczna to 111 tyś netto za Amazonke , brona KE super , siewnik super i wyposażenie to wszystko oprócz wału gumowego , spulchniaczy i bez hydraulicznej regulacji rolek wraz z zgrzebłem no i bez czujnika drugiego poziomu materiału siewnego . Dobra cena ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96
Amadrill , cena ostateczna. Już więcej nie chciał opuścić . Ale znów tez dobrze wyposażony. Paker 600 Rolki dociskowe wraz z zagarniaczem Redlicw RoTec Oświetlenie Amadrill Zbiornik 1000l Hydrauliczna zmiana dawka wysiewu Hydrauliczne ustawienia docisku redlic Hydrauliczne koło ostrogowe Znaczniki przedwschowe I jeszcze kilka drobnostek jakiś tam . Katalogowo 38 tys euro niecałe (absurd) po rabatach ostatecznie 111 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Daj mu 100, a jak nie pasuje idź po kunha albo sulky czy inny. Znaczników przedwschodowych też podobno nie dało się dołożyć, a są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj