cris10

Zestaw uprawowo-siewny Kuhn , Amazone , Kongsklide

Polecane posty

cris10    95

Witam, stoję przed kupnem zestawu uprawowo-siewnego .

Siewnik pracowałby na 77 ha ( z tendecją wzrostową) , siewnik docelowo ma pracować z ciągnkiem 150-175 km . Póki co z Deutz'em 130 km . Gleba różna ,trochę gliny trochę piasku nawet . Z przewagą gleb ciężkich . Budżet ? Myśle że coś max do 110 tyś netto.

Marki które mnie zainteresowały to w pierwszej kolejności Kuhn a dokładnie model Sitera 3000 , wraz s sekacjami SEEDFLEX . Z tego co orientuję się Integra tego nie ma ? Mógłby mi ktoś podać różnice między tymi dwoma modelami ? Do dealera po nowym roku mam zamiar jechać , wolę pierwsze tu wypytać trochę .

Kolejną marką jest Amazone i model AD 3000 co o nim myślicie i jak wam się sprawuje ? Wiem że jego koszt to ponad 100tys netto .

I najtańszą opcją jest Kongsklide bo w granicach 80 tys netto kosztuje . Pracuje u nas taki w okolicy i szczerze mówiąc nie odstaje na pierwszy rzut oka we wschodach czy jakości siewu od Amazone AD 3000 .

Co byście polecili ? Jakie macie opinie i czy ktoś ma styczność z tymi markami i maszynami ? Jeszcze fajnie by było gdyby ktoś napisał mi cenę jakąś orientacyjną . Może być na pw ale równie dobrze pod postem . Zapraszam do wypowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
kongskilde to plastelina jak Amazone to cataya super. a sitera jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    95
Kongsklide 180 ha obsial i póki co lata ale co to jest 180 ha . Cataya to chyba trochę wyższa półka cenowa , bynajmneij tak mi się wydaje. Amazonka ad 3000 mamy w rodzinie z wałem gumowym i też jakoś nie narzekają zbyt na niego . Czemu twierdzisz ze tylko cataya ? Jakies argumenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
redlica panowie redlica. jakoś nie wierzę w te śmieszne kółko obok i redlice jednotalerzowa. wg mnie nie zachowa dobrze głębokości i słabszy docisk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    95

Nikt nie użytkuje nowym zestawów uprawo-siewnych ? Słaba aktywność się wydaje w dziale tym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johniy861    78
jak w tamtym juz roku szukaliśmy z ojcem zestawu uprawowo-siewnego 3 metry to tez oglądaliśmy amzaone, lemken, kuhn i inne. we wszystkich sa zastosowane podobne technologie wysiewu itp ( pomiędzy integra i sitera jest taka roznica ze integra jest lzejsza i nie ma kółek dociskowych za wysiewem) jednak duzy minus takich siewnikow to waga - wuj kupił amazone 3m aktywnego to na pusto 2.6 t wazy a jd 150 koni miecie po drodze. Dlatego my zdecydowaliśmy sie na siewnik ciągany ( kuhna) i nasz jd 150 km lata z nim spokojnie a podnośnik nie cierpi i spalanie trochę spadło ( chociaż teraz trzeba trochę więcej uprawiać przed siewem) ale ogólnie to na plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Cataya podobno slabo sobie radzi z duza iloscia resztek .redlica jednotalerzowa i kolko obok super sie sprawuje i ladnie trzyma glebokosc. Co do docisku to ustawiony u brat jest tak na 1/3 mozliwosci i wystarcza w zupelnosci nawrt na glebach zwiezlych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

W zeszłym roku miałem podobny dylemat. Po oględzinach, rozmowach stwierdzam, że Amazone, Kuhn, Poettinger i Sulky prezentują bardzo podobny poziom. Drobne różnice między nimi: np. rolki dociskowe w Amazone za zagarniaczem, ilość wirników brony, wał, waga agregatu. W takim samym wyposażeniu kosztują tyle samo, różnica w granicach 3000pln. Wybór: Sulky. Po  pierwszym sezonie jestem zadowolony. Pracował z Arionem 410(4cyl.) z 1000kg z przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba_cesc    2
Dnia 3.01.2018 o 19:13, jacek1296 napisał:

W zeszłym roku miałem podobny dylemat. Po oględzinach, rozmowach stwierdzam, że Amazone, Kuhn, Poettinger i Sulky prezentują bardzo podobny poziom. Drobne różnice między nimi: np. rolki dociskowe w Amazone za zagarniaczem, ilość wirników brony, wał, waga agregatu. W takim samym wyposażeniu kosztują tyle samo, różnica w granicach 3000pln. Wybór: Sulky. Po  pierwszym sezonie jestem zadowolony. Pracował z Arionem 410(4cyl.) z 1000kg z przodu.

Dobrze gadasz :) Ja miałem identyczną sytuacje rok temu jak na młodego rolnika startowałem. Też wybierałem pomiędzy tymi 4 firmami i tak jak piszesz prezentują one bardzo podobny poziom. Byłem u kolegów z których każdy ma jedną z tych maszyn, poopowiadali mi o plusach i minusach i będąc początkowo nastawiony na siewnik pneumatyczny kupiłem mechaniczny. W znacznym stopniu pomógł mi też kontakt z dealerem, Amazone za dwa dni był już u mnie w domu, rzetelnie przeprowadził wywiad i wycene w zależności od wyposażenia, Kuhn też się odezwali i telefonicznie zrobili wycene, Poettinger i Sulky kompletnie mnie olali, nikt się nie odezwał mimo że kilka razy dzwoniłem i przedstawiciel miał mnie odwiedzić. Tak więc wybór padł na Amazone 3000 ad super bo bardzo spodobał mi się wał gumowy i redlice RoTec. Był to strzał w dziesiątke, wschody zbóż rewelacja a mam cięzkie gleby (kółka dociskowe robią robotę ) :) Jeśli chodzi o Cataye to jeszcze nie ma jej dużo na rynku no i cena koło 150 tyś więc spory minus.  A no i waga też jest ważna, ja brałem tą najlżejszą bronę do mojego Case 135. Mam założone 300 kg z przodu ale myślę coś dołożyć bo przy pelnym siewniku troszkę nim miota :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    95

I jak odwiedziłem kilka dilerów w tym tygodniu , najbardziej przemawia do mnie Kuhn Sitera i Amazone AD. Kuhn na podobnym wyposażeniu do Amazone 123 tyś netto mi wycenili. Natomiast Amazone 103 tys netto , cena jeszcze do negocjacji . Myślę że poniżej 100 tys da się go wyrwać .

Oglądałem Pottinger , Kverneland , Kongsklide , Kuhn , Amazone  ... Kuhn wychodzi najdrożej , ale myślę że cena katalogowa ... Amazonka na wyposażeniu jakim chce to według cennika 144 tyś netto . Jednak to tylko cennik . W efekcie 103 netto. Cataya to już bardziej zaawansowany sprzęt.  Rozmawiałem z dierem na jego temat . O koło 40 tyś droższy od AD . Jak myślicie Agrotron K110 da radę z Amazonką AD ? Deutz ma 130 km , ma założony ładowacz o wadze koło 900 kg i obiążniki mam 450 kg w razie czegoś . Da radę ? Czy czekać na zastępce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

Mi w Amazone nie pasowały kółka dociskowe za zagarniaczem. Dopóki zagarniacz sztywny, to rolki trafiają w redlice, a jak się wyrobi z czasem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    95

Myślę myśle i ciągle nie mogę zdecydować się pomiędzy Kuhnem a Amazone... Kuhn jednak przekonuje w siterze aparatami wysiewającymi seedflex. Jest to nowość ... Kuhn w wyposażeniu takim jak Amazonka to różnica w kwocie rzędu 15-17 tyś netto . Pytanie czy warto ?

Każdy twierdzi że gumowy wał mniej się obkleja ale gumowy czy paker będzie się zalepiać ... Gumowy może trochę mniej ale o gumowy trzeba wał dbać , bo jak nie ma cięgła hyrdraulicznego pomiędzy broną a siewnikiem to trzeba podnosić chyba mechanicznie go na cięgle , co będzie uciążliwe na dłuższą mete więc łącznik tylko hydrauliczny . Paker chyba też bardziej będzie kruszyć bryły niż gumowy ?

Ja jestem za gumowym , natomiast starszy za pakerem . Co doradzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Jeśli masz rędziny, co ta ziemia się bardzo klei to daj sobie spokój z pakerem. Bo codziennie 2 godziny będziesz musiał go czyścić przed wyjazdem tak ja to robie, dlatego ostatni raz kupiłem siewnik z pakerem, belkę ze skrobakami wygina do tyłu, co prawda produkt polski, ale mimo tego. Mi się podoba Amazonka AD, tylko nie ma tych rolek dociskowych i się boje że w piachu to będzie za bardzo tonąć, znowu Cataya ma te  rolki, tylko ta cena, i może za dużo elektroniki w tym siewniku. 

Edytowano przez Piters182

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    95

Mam bronę talerzową polskiej firmy z wałem pakera , faktycznie zalepia i że aż belka ze skrobakami się ugina , lecz mam też bronę aktywną maschio wraz z pakerem i tam te skrobaki są naprawdę solidnie więc nie ma problemu z oczyszczanie pakera , jednak podobno gumowy na takie ziemie jak moja sprawdza się najlepiej , ziemia nasza jak po orce dzień postoi to skała , więc czy ewentualnie gumowy by rozbijał trochę te bryły ? Paker wiadomo że tak , ciekawe jak jest w przypadku wału gumowego . Rolki dociskowe są w Kuhn'nie Siterze , na pewno taniej wyjdzie niż Cataya i nie ma tyle elektroniki na pewno . Amazonka około 140-150 netto a Kuhn w granicach 120-130

Edytowano przez cris10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się skupił na średnicy wału, 600mm to podstawa, 500mm paker robi za włókę w lekkiej glebie, taki użytkuję. W średniej jest ok, ale jak mam mozaikowe gleby to ehr nie ma wytchnienia trzeba podrywać przy siewie, tym bardziej że siewnik też ciąży na wał i paker to tragedia w tej sytuacji. Ale jeśli paker to 600mm wgl każdy im większy tym mniejsze opory toczenia wiadomo, tylko ta masa, masa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś sporo Ci powiedzieli za Amazonkę. Ja z dwa tygodnie temu u dealera byłem i spytałem przy okazji o KE + AD na talerzu, z kółkami i wałem gumowym to powiedział mi około 110k brutto. W okolicy widzę jak ten sprzęt robi i naprawdę coś pięknego. 

Sam celuje albo w zestaw na talerzówce gaspardo, albo siewnik solo i jakaś używana, lżejsza brona aktywna, żeby mi ciągnik nie spuchł przy zestawie 3tonowym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Zależy czy chodzi o cenę za AD czy za Cataya, różnica w cenie jest duża. Ciekaw jestem czy ten AD nie tonie w piachu, jak nie ma kółek dociskowych z tyłu za redlicą. Cała konkurencja ma te kółka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    95

Na pewno 110 brutto ? A jakie wyposażenie ? Komputer itd ? Bo to też ważne , ja mam raczej cięższe ziemię raczej więc z tonięciem problemu za bardzo bym nie miał problemu raczej . Jeszcze zastaniam się nad Amazone a Kuhn , jednak te kółka dociskowe dręczą mnie , przez co skłaniam się bardziej ku Kuhn'owi , chociaż drożej wychodzi . A wał to pewnie będzie paker , chociaz sam do konca nie wiem , niedługo trzeba zamawiać by na siew rzepaku dotarł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba_cesc    2
Dnia 13.01.2018 o 17:40, Mateusz19980916 napisał:

Coś sporo Ci powiedzieli za Amazonkę. Ja z dwa tygodnie temu u dealera byłem i spytałem przy okazji o KE + AD na talerzu, z kółkami i wałem gumowym to powiedział mi około 110k brutto. W okolicy widzę jak ten sprzęt robi i naprawdę coś pięknego. 

Sam celuje albo w zestaw na talerzówce gaspardo, albo siewnik solo i jakaś używana, lżejsza brona aktywna, żeby mi ciągnik nie spuchł przy zestawie 3tonowym. 

110 brutto to chyba za najuboższą wersje. Ja właśnie kupowałem taki zestaw ale dochodzą Ci dopłaty w zależności od wyposażenia i w sumie maszyna wyszła mnie 130 brutto. Ale tak jak mówisz sprzęt robi porządną robotę ;)

Redlice nie toną bo mają od tego specjalne kółko ( takie pomaranczowe, poczytajcie sobie o redlicy RoTec) a kółka dociskowe idą za zgarniaczem i ładnie dosickają ziemie w pasie siewu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz88    2
macie dobre ceny na te zestawy amazone, ja w tym tygodniu pytałem to za KX wał gumowy chyba 580, znaczniki na bronie siewnik ad super 600l przegrody do rzepaku i komp amalog+ powiedzieli coś 113 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

I co odpowiada Ci taka maszyna? Jakaś spora ta cena się wydaje, ale brona mocniejsza, co można ją stosować bezorkowo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    95

U mnie w rodzinie bezorkowo tak samo siał tyle że z broną KE Super . Pierwsze przejechał Mandamem KUS głebokość około 25-27 cm , 3 dni później siew i wschody piękne , nie pamiętam ale po buraku siał pszenicę chyba. Ale nie tylko , mówił że problemu żadnego nie byłem . My wybraliśmy zestaw Amazone , po niedzieli pewnie będziemy dokładnie układać konfiguracje i zamawiać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie według mnie nie takie biedne, wszystko co potrzebne było uwzględnione. Oprócz tego co pisałem wcześniej to wiadomo redlica rotec, wałek do brony, po za tym komp amalog+, znaczniki na bronie i wkładki do rzepaku. Skrzynia w podstawie bo waga dla mnie gra role i docisk redlic mechaniczny. 

Cris Daj znać ile Cię wyszło ostatecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Cataya na podwójnym talerzu ma problem w wilgotnych warunkach, ziarniaki nie przykryte zresztą sam diler odradził bo dopiero co wchodziło no i 150k cena w górę to już wolę saphira sprawdzonego niż plastykową cataye. Znowu AD w totalnym piachu ciężko trzymać głębokość, ale ja cofam docisk max, i sieje bez zgrzebła bo rolka swoje robi.

KE super ad special bogato wyposażone 121k. Nie warto doplacać do ad super. 

Wybierałem pomiędzy lemkenem a amazone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj