Polecane posty

Legat997    31

@przemorolnik >> Pompa od auta... zależy czy trafisz od silnika benzynowego, lub też od diesla.. Pompy tam są zazwyczaj łopatkowe, nie wytworzą Ci ciśnienia rzędu 120...150bar bo takie rzadko kiedy panuje w autach..a po drugie nikt nie podróżuje autem z 1000...1500obr na silniku, tam obroty są większe i co za tym idzie zużycie również. Pompa zębata wytwarza ciśnienie od 500obr i jest mniej podatna na skoki ciśnień. Nikt chyba nie lubi non stop "gazować w czasie załadunku lub skrętu, żeby sprawnie skręcić kołami bo taka modernizacja to nie komfort, tylko większe zużycie paliwa, stres i nerwy.

A co do oleju to coż tam było, że wyrwało Ci przewód w chłodniczce?? Za mocno schłodziło olej? u mnie nie ma chłodnicy od oleju wspomagania. i latem jest good. .

Edytowano przez Legat997

Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

pompa była gorąca i olej ciepły wiec zamontowałem chłodnice.

Olej z chłodnicy wyrwało jak był ten gesty olej HL coś tam. :)

Teraz mam pompę z MTZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub21    20

Czy da radę założyć wspomaganie od Lublina i czy da ono radę razem z Turem ? Proszę o szybką odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich uzytkownikow ciapkow.tet mam takiego i dopuki nie bylo tura bylo spoko a z turem przy wiekszych ciezarach to juz ciezko ciut sie krecilo.ja to rozwiazalem praktycznie bez kosztow tj przekladnia zuzyty rozrzad dwa razy wiecej sie kreci i jest znosnie powiedzial bym super.w zasadzie nie ma co sie popsuc zadnych olei pomp polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

a co myślicie o takim rozwiązaniu:

- pompa ze zbiorniczkiem od mercedesa beczki

- siłownik od motowideł od bizona

- wąsy od 60tki

- kolumna z maglem od jakiegoś auta ... np. od opla czy lublina ....

 

Myślę o tym wspomaganiu bo ciężkawo się kręci a wiadomo każdy teraz woli wygodę pracy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jasne że części będą spoko. 30 jest wagi przeciętnej osobówki tak więc części do wspomagania od osobówki są w sam raz nie trzeba nic specjalnego nawet gdy będzie z TUR-em pracować.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

siłownik niebędzie ci potrzebny jak będziesz miał kolumne od samochodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Widziałem na złomie Lublina, to te wspomaganie spokojnie można założyć do ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub21    20

Właśnie zakończyłem montaż wspomagania od Lublina do C-330 który posiada tura :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek78    2

Pytanie dla Was odnośnie wspomagania - chcę zakupić np. na allegro wspomaganie (jakaś firma z Ostrówka) ale z pompą na którą napęd idzie z rozrządu. Chcę koniecznie bu sprężarka została w traktorze. Pytanie takie - ktoś ma takie wspomaganie i jak to się sprawuje? Dzwoniłem do innej firmy, ale oni wstawiają pompę kosztem sprężarki - twierdzą że próbowali podać napęd z rozrządu, ale nie sprawdził się ten patent. Prosze o opinie.

Edytowano przez Mareczek78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

z ostrówka to pasuje do 360 nie 330. Żeby w 330 podpiąć pompę do rozrządu to najłatwiej i chyba najlepiej dokupić pokrywy rozrządu od eskorta i tam było przewidziane miejsce na pompę. Ktoś na forum miał tak zrobione. o ile pamiętam mocowanie sprężarki trzeba było przerobić


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodek    0

Witam Planuje zamontować w c330 elektryczne wspomaganie kierownicy od renault- (laguna 2 , megane , scenic)

Koszt całego urzadzenia o wraz z sterownikiem jest nie duży ok 100zł czasami mniej + trzeba dokupic nowy wałek od kolumny i go przerobić + dorobić mocowania wałka oraz łozyskowanie.

Sprawe widziałem na elektrodzie - i mam kontakt z 1 czlowiekiem który przerobki dokonał ok 2 miesiace temu (mimo iż działa w trybie awaryjnym ma 100% sprawność. W lagunie ktora waży ok 1600 kg rozklad mas przypada 63% na przednią oś - czyli ok 900 kg w ursusie waga jest zblizona wiec powinno sobie poradzić.

 

Owe wspomaganie nazywa sie X84 i wyglada tak http://img04.allegro...8/69/2527486919

 

Co myslicie ?

Edytowano przez Dodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

myślę ze rozwiązanie dobre tylko ze po włączeniu zasilania trzeba poczekać ok 8 sek. Chciałem to założyć do c-360 ale niestety zrezygnowałem bo w 60-tce kolumna nie jest rozbieralna ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

sam mam tak zrobione i działa świetnie. Wspomaganie działa po jakichś 3 sekundach i o dziwo po wyjęciu kluczyka jeszcze przez 4 może 5 minut.

Do montaży użyłem kolumny orginalnej obciętej za łożyskiem jakieś 50 mm za łożyskiem oryginalnym dołożyłem łożysko z obudowa ( UCF na 25 mm) później krzyżak z kolumny renault i dalej już wszystko z samochody tylko dorobiłem w niej mocowanie do baku . Koszt niewielki jeździ się o niebo lepiej. Brałem pod uwagę albo elektrykę albo kolumnę ze stara ( lub inna tego typu) ze wspomaganiem za elektryką przemawia prostota montażu i cena. Na pewno nie polecam używanych wspomagań na orbitolu z raków.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodek    0

ukasz gdybys mógł podesłac fotografie przerobionych uchwytów dolnych kolumny bede wdzieczny (tam gdzie przykreciles x84 od dołu)

Edytowano przez Dodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

dziś nie dam rady ale postaram sie "na dniach" to zrobić


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Musiałem wyjąc kolumnę gdyż orginalne śrubki m6 się luzowały więc rozwierciłem na m8 - te imbusy widoczne na zdjęciach. Przy okazji porobiłem parę zdjęć.

 

 

pa170574x.jpg

 

pa170565.jpg

 

pa170573.jpg

 

pa170572.jpg

 

pa170571.jpg

 

pa170570.jpg

 

pa170569.jpg

 

pa170568.jpg

 

pa170567.jpg

 

pa170566.jpg

Edytowano przez ukasz

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

Jest ono zamontowane nad orginalnym układem od góry i z jednej strony zakłada się kiere a z drugiej montuje w orginalny układ przynajmniej tak mi się wydaje.Ja osobiścię mam założone na orbitrol pompa od ciapka hydrauliczna w miejscu sprężarki i siłownik od bizona i b. dobrze działa osobiście gotowych zestawów nie polecam po drodze strach jechać a orbitrol jakieś firmy krzak

Edytowano przez rolniku360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Widzę że to fajnie się zakłada. Ale ja chcę do MF 255 i tam nie zbyt mam miejsce na nią. A mam miękki przód i nic innego nie za bardzo mogę założyć. Musiał bym osłony przerobić. Do niej tylko kabel się podłącza.

A jak inne kolumny, też tak działają.Ta by mi pasowała. http://moto.allegro.pl/kolumna-kierownicza-elektryczna-s-klasa-w220-i2859084953.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Strogonow
      Witam Panowie, Posiadam w swoim 7745 wspomaganie na orbitrolu z siłownikiem po prawej stronie osi (poprzeczny). Jako że sporo cofam z przyczepami itp. owy siłownik mi tego nie ułatwia, praca w polu też nie jest niczym przyjemnym i nie chodzi mi tu o trudności z obrotem kierownicą bo w porównaniu do serwa to niebo a ziemia. Chodzi mi głównie o różnicę obrotów w lewą i prawą stronę, jak i różnice w maksymalnym skręcie w obie strony. Jeżdżę już tak od dwóch lat i ni cholery nie mogę się do tego przyzwyczaić. Przechodząc do sedna, czy montował ktoś z was siłownik do wspomagania taki jak w zetorach z młodszych serii typu 7340/5340? Znalazłem takie rozwiązanie do ciągników typu C385/912 ale tylko dla tych bez przedniego napędu. Czy montaż dla ciągnika z przednim napędem nie przystosowanym do tego typu rozwiązania będzie mieć jakieś negatywne skutki?
    • Przez kubatedi
      Żyto Dańkowskie Diament
      Stan na 15.02.2019
      Jak oceniacie?




    • Przez DanielKocima
      Cześć myślę nad kupnem ładowacza na tył do c 330 miałby za zadanie głównie ładować obornik i tu moje pytanie jak się to sprawdza bo szukam opini a średnio umiem znaleźć czy nie lepiej było by tura albo trolla czy nie będzie dźwigać 30 i czy da radę podnieść myślałem żeby bwywrot łyżki byl hydrauliczny z góry dzięki za odpowiedź pozdrawiam
    • Przez wsbil
      Kupię jak w temacie, w dobrym stanie. Może komuś zalega. Rozważę każdą ofertę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj