Polecane posty

momek    27

fotki są na moim profilu jak coś

:)

post-29326-0-62863100-1298625879_thumb.jpg

Edytowano przez momek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tiger1050    0

Witam Wszystkich,

 

Z gory przepraszam wszystkich wrazliwych na pisownie, ale nie posiadam na swoim kompie polskiej klawiatury.

 

A w temacie, wlasnie rozwazam zakup gotowego zestawu wspomagania do C330 na jednej z aukcji na allegro. Mam tylko watpliwosci co do jednej sprawy. Z tego co zdazylem sie juz dowiedziec, pompa zasilajaca uklad w tych zestawach pochodzi od T25 i przy maksymalnym obciazeniu pobiera ok 5KM mocy (bede wdzieczny za korekte jezeli sie myle). Biorac pod uwage, iz ciapek dysponuje porywczymi 30KM, taki ubytek moze miec dosc duze znaczenie. Dlatego chcialem zapytac uzytkownikow, kotrzy juz prubowali instalowac wspomaganie na orbitrol o opinie jak taki zestaw sie sprawuje w praktyce, czy odczuwalny jest ubytek mocy, szczegolnie przy ciezszych pracach? Z wczesniejszych postow widze, ze dotychczasowi testerzy maja raczej dobre opinie o tym rozwiazaniu.

 

Wielkie Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nic nie poczujesz,te 5km pompa bierze przy pełnej wydajności i max ciśnieniu, a takie chwile nie występują,podobna moc bierze pompa podnośnika C-330 i pomyśl sam czy czujesz spadek mocy jak używasz podnośnika?

Edytowano przez milanreal1
orty, literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

panowie a mam pytanie, odnośnie orbitrolu, tzn, jest w tym orbitrolu taki wpust;frez w ktrory montuje oś od kolumny kierowniczej, tylko pytanie skąd wżiąc ten frez???? :P

taki frez pasuje od wałka sprzęgłowego od malucha, dziś znajomy mechanik mi to powiedział

wygrzebałem ten post aby pomóc takim którzy będą robić wspomaganie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

Chłopy czy Paniusie ? Siły nie macie żeby pokręcić tą kierownicą ? B)

 

W C330 był bym za wspomaganiem jeśli by miał mieć tura a tak to nie widzę potrzeby.

Jak już ktoś wspominał. Odpowiednie Ciśnienie w przednich oponach,regularne smarowanie i jazda :D

 

P.S. Nie twierdzę że kobiety są bezsilne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

@Javorskyp nie obrażąj mnie ... Nie jesteem paniusią.. ale ja myślę i chce mieć wygodę. Szczególnie w ładowaczu. Zamontowałem wspomaganie, i widze efekt i różnice pracy bez. :) Pozdrawiam.. Jak ktoś by chciał jakieś szczegóły odnośnie wspomagania jakiegokolwiek, zapraszam na Priv (PW) lub na GG 9409663

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Główny myk jest tylko w odpowiednim zastosowaniu orbitrola 80 lub 100 do wielkości siłownika "pojemności" i skoku, przeważnie 220mm wystarcza. Pompa oczywiście zębata a nie łopatkowa (z wspomagań samochodów) i więcej magii chyba nie ma :-)


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Witajcie

Mam takie pytanko czy jest mozliwosc podłączenia wspomagania w C-330 pod pompe w skrzyni przekladniowej myslalem nad tym ze założę Trójniki na rozbielaczu i od tego poprowadze przewody do orbitrola jak myslicie bedzie to działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
speedfire    0

Oczywiście da się założyć wspomaganie w ten sposób ale jedyny mankament tego to taki że podczas podnoszenia tylnego podnośnika lub tura nie da się skręcić kołami,przekonałem się o tym na własnej skórze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KuReK93    0

Witam. Mam pytanie do wszystkich forumowiczów jak założyć wspomaganie do Ursusa c-330 bez demontażu fabrycznej sprężarki. Widziałem zamontowaną w c330 sprężarkę z alternatorem od MF 255 jednak to rozwiązanie jest zbyt drogie (sprężarka od MF ok 2000zł + alternator 300zł).Chciałbym wydać na to okolo 1000 zł (oczywiście części używane z allegro, np. wspomaganie od lublina, ostrówka, raka itp. są gotowe z demontażu za około 700zł, tylko jest problem z zamontowaniem pompy, bo wszyscy zalecają montaż w miejsce sprężarki, co u mnie odpada ;/) Czy ma ktoś jakieś pomysły?? Może ktoś robił już takie przeróbki, będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KuReK93    0

Widziałem ten temat jednk tam jest albo podłączenie zamiast sprężarki, co kategorycznie odpada, albo na rozdzielaczu od pompy hydraulicznej, jednka to chciałbym ominąć poniewarz jest to system zawodny, no i przy turze pompa ma co robić a jeszcze wspomaganie... nie wiem czy wytrzyma

Edytowano przez KuReK93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Witajcie,

Jaki olej mam zalać do wspomagania (orbitrol z wózka widłowego, pompa z mtz )

Mam zalany HL. coś dalej, ale jest za gesty - (mrozów jeszcze nie ma a już mi wąż wyrwało z chłodnicy) dry.gif

Jaki polecacie? Jaki bedzie dobry na zime i wogóle? Podajcie dokładną nazwe, żebym wiedział co kupić w sklepie. Pozdrawiam smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Strogonow
      Witam Panowie, Posiadam w swoim 7745 wspomaganie na orbitrolu z siłownikiem po prawej stronie osi (poprzeczny). Jako że sporo cofam z przyczepami itp. owy siłownik mi tego nie ułatwia, praca w polu też nie jest niczym przyjemnym i nie chodzi mi tu o trudności z obrotem kierownicą bo w porównaniu do serwa to niebo a ziemia. Chodzi mi głównie o różnicę obrotów w lewą i prawą stronę, jak i różnice w maksymalnym skręcie w obie strony. Jeżdżę już tak od dwóch lat i ni cholery nie mogę się do tego przyzwyczaić. Przechodząc do sedna, czy montował ktoś z was siłownik do wspomagania taki jak w zetorach z młodszych serii typu 7340/5340? Znalazłem takie rozwiązanie do ciągników typu C385/912 ale tylko dla tych bez przedniego napędu. Czy montaż dla ciągnika z przednim napędem nie przystosowanym do tego typu rozwiązania będzie mieć jakieś negatywne skutki?
    • Przez kubatedi
      Żyto Dańkowskie Diament
      Stan na 15.02.2019
      Jak oceniacie?




    • Przez DanielKocima
      Cześć myślę nad kupnem ładowacza na tył do c 330 miałby za zadanie głównie ładować obornik i tu moje pytanie jak się to sprawdza bo szukam opini a średnio umiem znaleźć czy nie lepiej było by tura albo trolla czy nie będzie dźwigać 30 i czy da radę podnieść myślałem żeby bwywrot łyżki byl hydrauliczny z góry dzięki za odpowiedź pozdrawiam
    • Przez wsbil
      Kupię jak w temacie, w dobrym stanie. Może komuś zalega. Rozważę każdą ofertę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj