Polecane posty

c330ursus    2

Nic się nie grzeje itp... działa bez zarzutu tylko muszę zewnętrzny zawór bezpieczeństwa ustawić ^^


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gustawoss87    0

ja mam pytanko do posiadaczy przekladni kierowniczej od 360 czy jest duzo przerobek ja przymocowac noi czy jest efekt w pracy, drazek podluzny zostawiacie oryginalny czy od 60tki trzeba?? ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    234

Panowie przymierzam sie zrobić wspomaganie do 330 gdyż mam tura , wybrałem taką opcję że założę pompę wspomagania od mercedesa sprintera tylko niewiem jaki orbitrol 80,100,czy 160 pomocy

 

P.S mile widziane jakieś inne propozycje zrobienia wspomagania w ursusie 330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    234

Orbitrol dobiera się do tłoka. A jaki pompa ma wydatek?

kolego a jakto sie do tłoka dobiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stalpin8145    1

Wspomaganie ma z tydzień, a jak nara zie sprawuje się wspaniale, ale zobaczymy niedługo jak będzie się sprawować w turze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

dużo roboty jest aby założyć to wspomaganie z allegro?? Sam montowałeś?? I jak z pasowaniem oraz wykonaniem części??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stalpin8145    1

Samemu jest trochę ciężko założyć, trzeba pogłówkować i mieć trochę sprzętu.Pomagał mi wujo który ma trochę sprzętu i coś tam wie o tym bo jest mechanikiem. A w instrukcji pisze że trzeba wstawić ciągnik do specjalnego warsztatu gdzie są narzędzia potrzebne do jego zamontowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan23    1

Witam

Zamierzam również założyć wspomaganie do C-330 ale mam problem jak podłączyć orbitrol, co oznaczają oznaczenia na orbitrolu, może ktoś z was wie i może mi pomóc był bym wdzięczny również za jakiś schemat podłączenia orbitrola.

Z góry wielkie dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan23    1

Witam

Jak pisałem wcześniej zamierzałem założyć wspomaganie w C 330 na orbitrolu ale zostałem uświadomiony że mogę mieć kłopoty z przeglądami technicznymi. Znajomy podsuną mi pomysł aby założyć przekładnię kierowniczą ze wspomaganiem od lublina lub stara.

Może ktoś ma założone takie wspomaganie lub miał styczność z czymś takim to prosił bym o jakieś uwagi, opinie o tym pomyśle.

 

Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

ja mam już komplet z lublina, tylko czasu brak żeby założyć

 

to wysępiłem od gościa na YT co tak przerobił a z przeglądami to i tak będzie problem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek5340    1

ja juz posiadam takie cacko w c330... piekna sprawa zwłaszcza przy turze... ja mam orbitrol od bnizona tłok od fortschita e281 zbiornik na olej sam wyspawałem no i pompa zwykła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

witam panowie zamontowałem wspomaganie do c-330 na orbitrol zasilanie podłączyłem od pompy podnośnika i mam mały problem bo gdy jadę po drodze i mniej używam kierownicy to zacina mi się wspomaganie i muszę mocniej krętnąć i się odblokuje tego problemu nie ma gdy pracuje np. przy owijaniu bel bo wtedy cały czas używam intensywnie kierownicy .orbitrol jest nowy siłownik stary olej w skrzyni to agrol-u.

co to może być za przyczyna jak coś wiecie to proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

witam panowie a ja zamontowałem wspomaganie na orbitrol i podłączyłem zasilanie od pompy hydraulicznej od ponośnika przewody podpiołem pod rozdzielacz pod siedzeniem w te miejsca co był podłączony rozdzielacz na błotniku.no i mam problem i nie wiem jaka jest tego przyczyna a dzieje się tak gdy jadę drogą to zacina mi się orbitrol i muszę użyć siły żeby przełamać ten opór i jest ok dopóty dopóki przestane ją kręcić ten problem nie występuje gdy ciągle kręcę kierownicą np przy owijaniu bel.

orbitrol jest nowy siłownik stary olej mam zalany w skrzyni agrol-u.

Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal29    9

Miałem to samo u siebie a powodem zacinania było lekkie bicie wałka kierownicy w miejscu połączenia z orbitrolem (na frezach) tam musi być wałek idealnie wypośrodkowany bo jak ma bicie to "kantuje" coś w orbitrolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

super dzięki sprawdzę to zapewne jest niedokładnie zrobione bo za bardzo akurat do tego nie przykładałem uwagi dzięki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzen    199

tak mam o początku podobno jest to wina złego połączenia kierownicy z orbitrolem ale nie miałem czasu jeszcze tego sprawdzić .poczytaj temat wspomaganie c-330 problemy .ja tam się o tym dowiedziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

SIEMA jak chcecie zrobić wspomaganie to załóżcie przekładnie od samochodu bo z orbitrolem jest tak że musi pracować pąpa żeby to działało.

a co gdy zgaśnie na skrzyżowaniu czy gdzieś nie skręcicie ja mam przekładnie od omegi pompe zbiorniczek jedynie przewody zakułem na nowo bo były za krótkie:(

wyniosło mnie to jakieś 470zł

polecam świetnie daje radę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Strogonow
      Witam Panowie, Posiadam w swoim 7745 wspomaganie na orbitrolu z siłownikiem po prawej stronie osi (poprzeczny). Jako że sporo cofam z przyczepami itp. owy siłownik mi tego nie ułatwia, praca w polu też nie jest niczym przyjemnym i nie chodzi mi tu o trudności z obrotem kierownicą bo w porównaniu do serwa to niebo a ziemia. Chodzi mi głównie o różnicę obrotów w lewą i prawą stronę, jak i różnice w maksymalnym skręcie w obie strony. Jeżdżę już tak od dwóch lat i ni cholery nie mogę się do tego przyzwyczaić. Przechodząc do sedna, czy montował ktoś z was siłownik do wspomagania taki jak w zetorach z młodszych serii typu 7340/5340? Znalazłem takie rozwiązanie do ciągników typu C385/912 ale tylko dla tych bez przedniego napędu. Czy montaż dla ciągnika z przednim napędem nie przystosowanym do tego typu rozwiązania będzie mieć jakieś negatywne skutki?
    • Przez kubatedi
      Żyto Dańkowskie Diament
      Stan na 15.02.2019
      Jak oceniacie?




    • Przez DanielKocima
      Cześć myślę nad kupnem ładowacza na tył do c 330 miałby za zadanie głównie ładować obornik i tu moje pytanie jak się to sprawdza bo szukam opini a średnio umiem znaleźć czy nie lepiej było by tura albo trolla czy nie będzie dźwigać 30 i czy da radę podnieść myślałem żeby bwywrot łyżki byl hydrauliczny z góry dzięki za odpowiedź pozdrawiam
    • Przez wsbil
      Kupię jak w temacie, w dobrym stanie. Może komuś zalega. Rozważę każdą ofertę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj