Polecane posty

kubaguzik    321

będzie chodziło to, co będzie miało lżej.


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Pomysł ciekawy i może to działać, tylko tam gdzie planujesz dać trójnik zastosuj dzielnik strumienia od cyklopa (też trójnik) spowoduje on że część oleju będzie zawsze szła na orbitrol nie zależnie od podnośnika bo inaczej to olej będzie uciekał do podnośnika jak pisze @Elektrotechnik. Wspomniany dzielnik dzieli olej w stosunku 1/3 do 2/3 i ta mniejsza wartość działa pierwsza a po jej "zaspokojeniu" dopiero idzie olej na drugie odgałęzienie i pod to pierwsze podłącz orbitrol. W połączeniu które podałeś będzie jeszcze taka niedogodność że w momencie użycia tura inne rzeczy nie będą działać bo rozdzielacz przejmie cały olej, czyli nie będziesz mógł jednocześnie kręcić kołami i sterować turem co będzie dosyć uciążliwe a tak to powinno działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

będzie chodziło to, co będzie miało lżej.

Nieprawda, będzie działał tylko rozdzielacz od ładowacza, bo będzie zasilany ciśnieniem z pompy. Reszta tak jak pisze kolega powyżej. I jeszcze jedno. Nie chodzi tutaj o uciążliwość, tylko o bezpieczeństwo. Bo może zdarzyć się sytuacja, że w trakcie jazdy z dużą prędkością podniesie tura i wtedy trzeba będzie skręcić kołami, orbitrol nie zadziała i bum. Miałem kiedyś taką sytuację w bizonie. Zaciął się dzielnik i akurat podnosiłem heder jadąc prosto na przyczepę. Próbuję skręcić kołami, a tu zero reakcji. Na szczęście było to na pierwszym biegu, więc prędkość niewielka, i jak tylko puściłem wajchę mogłem skręcić. Dlatego musi być podłączone tak: pompa=>dzielnik strumienia=>orbitrol i rozdzielacz ładowacza i za rozdzielaczem ładowacza rozdzielacz podnośnika. Teoretycznie 10l/min na orbitrol i 20 l/min na resztę powinno wystarczyć przy zdrowej pompie. Jak już trochę się zużyje to będą problemy. No i jeszcze kwestia oleju. Hydrolem zalać nie można, bo skrzynia będzie miała za słabe smarowanie, a na Hipolu będzie się strasznie ciężko kręcić zwłaszcza jak będzie zimny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Po głębszym zastanowieniu to jednak słaby pomysł, bo ile chcesz na tym zaoszczędzić?Pompę możesz mieć za ok. 100 zł http://allegro.pl/pompa-hydrauliczna-t-25-fabryczna-6-frez-nsz-10-l-i4786192985.html a dzielnik jest sporo droższy a bez niego to nie zadziała, do tego zbiorniczek na olej i będziesz miał porządnie zrobione i w zgodzie  ze względami bezpieczeństwa. Całą resztę i tak musisz mieć, czyli siłownik orbitrol i węże łaczące tylko z osobną pompa wydaje się prostsze do zmontowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonzaj_pako    0

czy ja wiem czy prostsze.

trzeba by zrezygnowac ze sprężarki co u mnie odpada

własnie dodatkowa pompa, zbiornik jakis filtr.  a mi zalezy zeby tego wszystkiego nie było.

mysle ze koszta nie sa za duze jak chce zrobic moim sposobem

orgitrol i silownik juz mam tak jak i drażek poprzeczny i wąsy do czopów. pompa 350 dzielnik 200 weze złączki 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idzkos    14

zasilanie z pompy podnosnika do bardzo dobry pomysł, moj sąsiad ma tak podłączone i nie trzeba zadnego dzielnika... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

Sorrry ale chyba was pogrzało żeby bna tej "pompce" niby wzmacnianej zakładać jeszcze orbitrol!!!! Na h*j pchać się w takie koszty? weź kup pompę wywal kompresor i zbiorniczek i tyle pompa wzmacniana ma wydajność 25l/min i ciekawe skąd niby 32>? jak ona tam weszła? a i tak tur 2 sekcyjny na tej pompie to średnio to wszystko chodzi (mi się to średnio podoba u mnie tak jest) a tyle co wiem to na orbitrol potrzeba z 7-9l/min więdz pozdro tura będziesz podnosił ile czasu :) 

 

Ja mam pompę 7l/min max ciśnienie 100bar, i początkowo jak robiłem wspomaganie trochę wątpiłem i bałem się ze kase ładuję w to niepotrzebnie, a teraz wiem że w życiu bym nie założył na orbitrol bo to za dużo $ żeby  ładować w ciapka ja zrobiłem sobie wspomaganie z lublina II za 600zł (a dlaczego tyle? bo sam drążek i i wąsy kosztowały 300zł) także polecam jechać na złom i trochę kreatywności ;) 

manewrując ciapkiem cieszę się jak dziecko zabawką  :wub:

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/537987-ursus-c-330-tur-2/

 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/506686-wspomaganie-ukladu-kierowniczego-w-ursusie-c-330-lublin-ii/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idzkos    14

witam zakładam wspomaganie do c-330, orbitrol z wozka widłowego ORSTA, i mam zamiar załozyc pompe na miejsce spręzarki, hydrauliczna od c-330 i co musze w niej zrobic zeby zmienic obroty na prawe ? i czy trzeba montowac zawor przelewowy? czy moze orbitrol ma taki wbudowany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Jesli chodzi o pompe nie wiem czy w każdej jest to możliwe można zamienić wałki wraz pokrywą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Orbitrol ma wbudowany zawór, nic dodatkowego nie trzeba montować. A zmiana kierunku na pompie zależy od jej konstrukcji. Nie zawsze się da.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idzkos    14

w pompie obróciłem tylko tylną pokrywe i na razie wszystko chodzi dobrze ciekawe tylko jak długo. czytałem własnie ze nie wszystki orbitrole mają wbudowany taki zawor np. w wozkach widłowych widziałem orbitrol i zawor oddzielnie. u mnie jak skręce na maksa to sie slizga pasek i mysle ze to taki zabezpieczenie, wiem ze lepiej jak jest taki zawor ale dodatkową 100 trzeba na niego szykowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam nastepujace pytanie, chcialbym podloczyc orbitrol do wspomagania na jednej pompie, przed dwusekcyjny rozdzielacz. Czy rozwiazanie bedzie zdawalo egzamin? jedna sekcja na silownik do podnoszenia druga czaly czas wlaczona na orbitrol. bardzo prosze o pomoc. Pompa zetora 27l

Edytowano przez JaniszChrobak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslawek    7

To samo osiągniesz wstawiając rozdzielacz jednosekcyjny przed orbitrolem. Czym będzie sterowała ta sekcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idzkos    14

czym ta pompa bedzie napedzana ? jak zrobisz tak jak mowisz to nie bedzie chodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

załóż pompę ruską nsz 10 lub nsz 14 na orbitrol  szkoda na jednej pompie takiej nałej wspomaganie i tur, pompa ruska jest dobra i tania, tylko koło pasowe dorobic i tyle taniej niż dzielik strumienia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu19989    0

Witam. Mam pytanie. Chciałbym założyć do c 330 wspomaganie,lecz nie wiem czy jest to dobry pomysł. Niektórzy mówią że nie zdaje to egzaminu. Chciałbym abyście mi doradzili jaki rodzaj wspomagania był by dobry i czy ktoś takie ma i czy się dobrze sprawuje. Dodam też że sprężarke chciałbym zostawić. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

nie wiem kto ci gadał że nie działa i co nie działa, ja mam wspomanie od lublina tur w ciaplku udźwig 800kg i odziwo działa już prawie dwa lata, masz tura czy  nie? 

To co ja mogę ci doradzić odżałuj 2 tys i załóz na orbitorlu to i tak się zwróci, a pompe możesz założyć, z przodu a napęd z walu korbowego 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blazejos_2    0

Jakby ktoś szukał serwo do wspomagania to mogę dać namiary na kogoś kto ma serwa z iveco (identyczne jak te od stara) za 250

Witam,

Jestem nowy na forum. Do tej pory użytkowaliśmy w gospodarstwie sadowniczym tylko 60tkę do której mamy założone wspomaganie na orbitrolu i pompie od mercedesa. Niedawno nabyliśmy 30tkę i też zamierzamy założyć wspomaganie. Zainteresowało mnie to na  kolumnie od stara. Sam niestety nie jestem mechanikiem i nie czuję się na siłach samemu próbować zakładac takie cuda. Może ktoś poleci mi fachurę który zakładał już te serwa ZF i mógłby podjąć się takiej roboty w mazowieckim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam od Lublina mogę wrzucić foto. Jest też mój film na youtube. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

nie wiem kto ci gadał że nie działa i co nie działa, ja mam wspomanie od lublina tur w ciaplku udźwig 800kg i odziwo działa już prawie dwa lata, masz tura czy nie?

To co ja mogę ci doradzić odżałuj 2 tys i załóz na orbitorlu to i tak się zwróci, a pompe możesz założyć, z przodu a napęd z walu korbowego

 

 

 

Ile masz obrotów kiery od lewej do prawej z tego Lublina ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Strogonow
      Witam Panowie, Posiadam w swoim 7745 wspomaganie na orbitrolu z siłownikiem po prawej stronie osi (poprzeczny). Jako że sporo cofam z przyczepami itp. owy siłownik mi tego nie ułatwia, praca w polu też nie jest niczym przyjemnym i nie chodzi mi tu o trudności z obrotem kierownicą bo w porównaniu do serwa to niebo a ziemia. Chodzi mi głównie o różnicę obrotów w lewą i prawą stronę, jak i różnice w maksymalnym skręcie w obie strony. Jeżdżę już tak od dwóch lat i ni cholery nie mogę się do tego przyzwyczaić. Przechodząc do sedna, czy montował ktoś z was siłownik do wspomagania taki jak w zetorach z młodszych serii typu 7340/5340? Znalazłem takie rozwiązanie do ciągników typu C385/912 ale tylko dla tych bez przedniego napędu. Czy montaż dla ciągnika z przednim napędem nie przystosowanym do tego typu rozwiązania będzie mieć jakieś negatywne skutki?
    • Przez kubatedi
      Żyto Dańkowskie Diament
      Stan na 15.02.2019
      Jak oceniacie?




    • Przez DanielKocima
      Cześć myślę nad kupnem ładowacza na tył do c 330 miałby za zadanie głównie ładować obornik i tu moje pytanie jak się to sprawdza bo szukam opini a średnio umiem znaleźć czy nie lepiej było by tura albo trolla czy nie będzie dźwigać 30 i czy da radę podnieść myślałem żeby bwywrot łyżki byl hydrauliczny z góry dzięki za odpowiedź pozdrawiam
    • Przez wsbil
      Kupię jak w temacie, w dobrym stanie. Może komuś zalega. Rozważę każdą ofertę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj