Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ukasz    58

wtedy może i tak a tak jak w filmiku to niewierze żeby z tona po tym błocie ujechał


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Dziadka trzeba by było posadzić z tylu na balaście.

A z kosiarką rotacyjną jako przeciwwaga wygodnie było by manewrować?

Skład robi się jeszcze dłuższy. A plac coraz mniejszy.

Bardziej trzeba pilnować tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek78    2

Co do wspomagania - ktoś ma i może się wypowiedzieć odnośnie takiego wspomagania z allegro? Produkuje to jakaś firma z Ostrówka

 

http://allegro.pl/ursus-c330-c360-4011-c-330-c-360-wspomaganie-i2963551555.html

 

Napęd pompy jest wzięty z rozrządu więc sprężarka zostaje w ciągniku, a na sprężarce mi zależy bo z przyczepą nigdzie nie wyjadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Tzn produkuje co ?

Zapytaj dokładnie co z tego produkują tak z ciekawości - czy po prostu koncepcję opracowali, a części odkupują od kogoś.

Nie słyszałem o nich i z chęcią poznam opinię.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    221

to nie jest żadna firma z ostrówka orbitrol jakiś tajwancki pompa chińska siłownik lipa tylko koncepcja może została

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek78    2

pooch - z całym szacunkiem do Ciebie, ale za mocno wczułeś się w temat i chwytasz za słówka. Poprawiam się - słowo produkują zmieniam na : prowadzą sprzedaż (aczkolwiek może i produkują...)

 

Tak dla ścisłości - chce zamontować wspomaganie kierownicy do ciągnika Ursus c330. Na allegro firma

 

Warsztat Ślusarsko-Mechaniczny

Józef Falis

Nietuszyna 114

98-311 Ostrówek

prowadzi sprzedaż podzespołów wspomagania do samodzielnego montażu - link - mój post powyżej. To wspomaganie posiada pompę olejową montowaną w pokrywie, a raczej zaślepce na obudowie rozrządu, czyli napęd wzięty jest z koła (prawdopodobnie) które napędza pompę wtryskową. Zaletą tego rozwiązania jest zachowanie w ciągniku sprężarki.

No i moje pytanie - czy ktoś ma, czy widział w praktyce takie rozwiązanie i może się w tej sprawie wypowiedzieć - z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    221

w sumie widziałem(montowałem) ale ta pompa po jakimś pół rocznym użytkowaniu nadawała się na szrot ale nie wiem jak tu ale tam pasowała od ciapka i poszła nowa teraz jest koło roku i orbitrol cały w oleju i jak montowaliśmy to przewody były bardzo krótkie jeden od siłownika musieliśmy dać inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek78    2

rolniku360 - ale widziałeś to wspomaganie, masz styczność z innymi wspomaganiami sprzedawanymi przez tą firmę, czy tylko to jest Twoja opinia kończąca wrażenie wizualne doznane z monitora?

 

Chińskie rzeczy nie są wszystkie złe - podam Ci przykład:

Jestem muzykiem, mam saksofon Yamaha produkowany w Japonii. Na dzień dzisiejszy Yamaha prowadzi produkcję w Chinach, a jakościowo sprzęt na podobnym poziomie.

Gitarę IBANEZ też posiadam Made in China, a jeszcze kilka lat temu produkowali w Japonii - i co - sprzęt dobry

No i na tej zasadzie działa jeszcze wiele innych znanych firm

 

rolniku360 - czyli rozumiem masz ich wspomaganie zamontowane w c330 czy w c360?

Edytowano przez Mareczek78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    221

u mojego znajomego z klasy je montowaliśmy i mam styczność z tym ciapkiem prawie co dzień te części są bardzo słabej jakość nie myśl że wszystko będzie ci tak pasowało może troche zmodyfikowali ale nie sądzę przewody na ledwo ledwo śruby o twardości 5.8 i krótkie ... pompa jak mówiłem padła po jakimś pół rocznym użytkowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Patrzcie co znalazłem

http://allegro.pl/wspomaganie-elektryczne-renault-megane-scenic-ii-i2936124471.html

Wspomaganie elektryczne od renaulta za jedyne 100zł2wow2.gif i w ogóle ceny są podobne.

Kupuję bez wahania, podobno kręci się tak samo z prądem jak i bez, idealnie by było założyć przekładnię kierowniczą od c360 z wąsami i drążkami żeby można było lekko kręcić w razie braku prądu, na samej przekładni jest super.

Chyba jeden z użytkowników ma taką założoną ale nie pamiętam kto...


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Junkers na poprzedniej stronie są zdjęcia z taka przekładnią. Sama przekładnie nie wprowadza zbytnich oporów, jedynie jeżeli założysz mniejsza kierownice (tak jak miałem) to sprawi że bez prądu skręcanie będzie cięższe niż w originale. Tylko podkreślam nie nadaje sie taki układ do ciągnika z ładowaczem czołowym (no chyba żeby dać przekładnie od 60 jak pisałeś)


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzik445    6

ukasz, co masz na myśli pisząc, że układ nie nadaje się do tura? Jakie są objawy?

Kupiłem taką kolumnę a teraz zastanawiam się do czego ją zamontować: 360 3p czy władek t25 z lekkim turem.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    221

ponieważ te wspomaganie nie wykrywa w którą strone skręcać czy coś takiego,nie miałem doczynienia z tym ale gdzieś czytałem że nie nadaję się bo nie da rady skręcać nie wiem po co chcesz do 3p zakładać jak tam można jednym palcem kręcić tylko dobrze przesmarować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzik445    6

nie wykrywa w którą strone skręcać [...] gdzieś czytałem że nie nadaję się bo nie da rady skręcać

 

no wg Ciebie, po zamontowaniu tego można jeździć tylko na wprost? :P


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    221

pisałem że nie wiem jak to działa pod wpływem tura .... ale coś o tym czytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Nie wiem jak wygląda kwesta przełożenia we Władku, w 330 od lewej do prawej było około 2 obroty. Z turem jak uniosłem 600kg to już nie chodziło tak lekko, trzeba było użyć trochę siły (znacznie mniej niż orginalnie w 330) W 3p masz najmniej 2 razy tyle obrotów więc tam nawet z turem da radę.Do 330 najlepiej pasowało by wspomaganie od clio II jest znacznie mniejsze gabarytowo i ponoć tez można bez niczego dodatkowego uruchomić. Ponoć bo ja nie wiem jak , jakby ktoś widział to mogę wypróbować bo mam taka niepotrzebna u siebie


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Tak to jest ta. Dokupiłem kierownicę na złomie za 20 zł z poduszką.

Ja dalej męczę się męczę założyć ją do MF 255. Tragedia, jak bym wiedział że tak będzie to bym nie kombinował.Dzisiaj chciałem wszystko wyrzucić i założyć stary wałek.

Wałek kierowniczy odcinałem, toczyłem, gwintowałem, frezowałem. Dekielek co zakłada się na kolumnę już drugi robiłem, też frezowany, toczony. Dzisiaj założyłem, umocowałem wspomaganie i okazało się że cały pulpit z zegarami do przeróbki. Raczej nowy zrobię bo ze starego prawie nic nie zostanie. Cięgła gazu, akumulator, całe mocowania, konstrukcja wsporcza. Jeszcze mam cierpliwość, ale już na wykończeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

w 330 w przeciągu dwóch dni to zrobiłem tam tylko gaz przerobić i pulpit który i tak nowy chciałem robić, 255 nie znam zupełnie możliwe że tam jest ciężko. Tokarki ani frezarki w moim przypadku nie trzeba było


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasil10    0

ukasz

Mógł byś dokładnie opisać co się dzieje u Ciebie z tym elektrycznym wspomaganiem przy turze? przestaje całkiem reagować czy jak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

W MF okazało się że ten wałek kierowniczy nie jest na stałe, i chodzi przód-tył z 5-7 mm, Ja zrobiłem nowy ten dekielek według oryginału, i okazało się że musiałem przesunąć otwór na wałek o 8 mm w dół. Ogólnie Meksyk, i nie jest powiedziane że skończy się ta przeróbka sukcesem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Działo gdyż teraz jest od stara. Więc nic takiego żeby się dymiło wyłączało czy inne tego typu rzeczy. Jak miałem coś podniesione to nie było już tak że dosłownie palcem można operować kierownicą, brakowało jej siły i trzeba było troszkę pomagać, nie było tak ciężko jak normalny układ bez ładowacza ale zdążyłem się już przyzwyczai i nie podobało mi się to. Poza tym obawiałem się że na dłuższą metę może jednak nie wyjść na zdrowie kolumnie. Oczywiście starałem się skręcać wtedy tylko jadąc i nie za szybko kręcić kierownicą. Ale znając życie zepsuło by się kiedyś w najmniej odpowiednim momencie


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Koszt to zależy głównie od tego za ile znajdziesz przekładnię. Mi udało się za 200 złotych do tego przewody około 100 zbiorniczek kierownica ze sztycą to grosze. Pompę miałem od podnośnika starą daje radę sobie spokojnie tylko muszę rozebrać ją jeszcze i uszczelnić bo przy kole przecieka troszkę. Wiec mi wyszło około 400 ale ciężko znaleźć przekładnię za mniej niż 500. dodam iż ja mam przekładnię ZF od 742 i trzeba było rozebrać i zmienić obroty bo skręcałbym w lewo kręcąc kierownicą w prawo. ponoć były też w 742 jugosłowiańskie a tam nie wiem jak wygląda kwestia zmiany obrotów.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Strogonow
      Witam Panowie, Posiadam w swoim 7745 wspomaganie na orbitrolu z siłownikiem po prawej stronie osi (poprzeczny). Jako że sporo cofam z przyczepami itp. owy siłownik mi tego nie ułatwia, praca w polu też nie jest niczym przyjemnym i nie chodzi mi tu o trudności z obrotem kierownicą bo w porównaniu do serwa to niebo a ziemia. Chodzi mi głównie o różnicę obrotów w lewą i prawą stronę, jak i różnice w maksymalnym skręcie w obie strony. Jeżdżę już tak od dwóch lat i ni cholery nie mogę się do tego przyzwyczaić. Przechodząc do sedna, czy montował ktoś z was siłownik do wspomagania taki jak w zetorach z młodszych serii typu 7340/5340? Znalazłem takie rozwiązanie do ciągników typu C385/912 ale tylko dla tych bez przedniego napędu. Czy montaż dla ciągnika z przednim napędem nie przystosowanym do tego typu rozwiązania będzie mieć jakieś negatywne skutki?
    • Przez kubatedi
      Żyto Dańkowskie Diament
      Stan na 15.02.2019
      Jak oceniacie?




    • Przez DanielKocima
      Cześć myślę nad kupnem ładowacza na tył do c 330 miałby za zadanie głównie ładować obornik i tu moje pytanie jak się to sprawdza bo szukam opini a średnio umiem znaleźć czy nie lepiej było by tura albo trolla czy nie będzie dźwigać 30 i czy da radę podnieść myślałem żeby bwywrot łyżki byl hydrauliczny z góry dzięki za odpowiedź pozdrawiam
    • Przez wsbil
      Kupię jak w temacie, w dobrym stanie. Może komuś zalega. Rozważę każdą ofertę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj