Polecane posty

ukasz    58

Co do kolumny elektrycznej to nie każdą można uruchomić bez dodatkowej elektroniki. Teoretycznie najlepsze sa do tego celu z samochodów bez CAN-u (ta z mercedesa na 100% jest z CAN-em). Aczkolwiek sa wyjątki właśnie ze scenica 2 jest kolumna z instalacji CAN a można uruchomić bez niczego dodatkowego. Oczywiście musi być alternator. Jak chcesz to mam druga kolumnę od scenica możemy się dogadać, mam też kolmnę od clio jest znacznie mniejsza niż od scenica ale mimo braku CAN-u nie wiem jak ją uruchomić, poszukaj na elektrodzie może tam coś będzie. Plusem jest to że właśnie w przeciwieństwie do instalacji hydraulicznych działa przy zgaszonym silniku. Kolega wcześniej miał racje z jednej strony kierownica a ta zębatka to jest od orginalnej kolumny z ciapka.Tak Zdjęcia zrobię jutro

 

obiecane zdjęcia

 

 

pc240017z.jpg

 

pc240016.jpg

 

pc240015.jpg

 

i jak zwykle... "beze mnie mają być zdjęcia ?!"

 

pc240032.jpg

 

pc240021.jpg

Edytowano przez ukasz

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WEBESTO    7

praca elegancka

 

jak uruchomiłeś tą elektryczną kolumnę na jakiej zasadzie silnik wie w która stronę ma kręcić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

w kolumnę wbudowany jest czujnik skrętu i cała niezbędna reszta. Podłączenia ogranicza się po podciągnięcia zasilania, oraz sygnału ze stacyjki (żeby działało tylko jak kluczyk jest).

Niestety u siebie będę musiał chyba przerobić bo z turem ma problemy czuć. Do ciągnika bez tura zdecydowanie polecam nawet po całodziennej pracy latem nic się nie grzeje ani żadnych negatywnych objawów nie ma.

Zastanawiam się czy zamontować teraz serwomechanizm czy orbitol. Serwo zdecydowanie prostsze w przeróbce i tańsze. Jak ktoś byłby zainteresowany kupnem gotowej kolumny do 330(tej ze zdjęć) to pisać na PW.

 

Gdzie tam duży.. to pieszczoch kanapowy na rekach można nosić ( jak ktoś 80 kg lubi dźwigać)


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepo    0

Ja mam takie pytanie dotyczące wspomagania w c 330. Jak wam działa wspomaganie na orbitrolu zimą??? Bo sąsiad ma i dobrze się kręci po rozgrzaniu oleju, a tak nawet nie idzie ruszyć. Jeszcze mam takie pytanie czy wspomaganie od lublina da radę przy dwóch belach słomy?

Z góry dzięki

Edytowano przez lepo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

no niby powinno dać rade bo tam chyba też orbitrol a pro po ukasz nie baw się w żadne serwo tylko montuj w poprzek siłownik np. jak ja od bizona i pompa w miejsce sprężarki od ciapka i kręcisz palcem servo to ja od prawie każdej 80 wywalam tylko nie kupuj tego kompletu z alledrogo bo lipa jak nie wiem jakiś czas temu znajomy na szrocie kupił orbitrol 100 i siłownik za 100 zł nie całe w rozliczeniu za jego tam jakieś graty dzień czasu i ciapek na wspomaganiu da rade kręcić na orbitrol na zgaszonym silniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

tylko nie kupuj tego kompletu z alledrogo bo lipa jak nie wiem

Może uzasadnisz swoją wypowiedź? W planach mam zakup tego wspomagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

bo podobnież te orbitrole są jakieś lipne a po drugie te drążki z siłownikiem przy turze odpada a po drodze ciężko opanować kierownice lekko machniesz kierownicą a bardzo zuci ciągnikiem no nie wiem jak to opisać ponieważ jest za mały skok bo 2/2.5 obrotu i masz na full skręcone koła gdzieś na af to samo czytałem pogadaj z ursus385 on miał takie w c360 a i jak samemu zrobisz to taniej wyjdzie policz orbitrol i wszystko i pare groszy zostaje w kieszeni i siłownik daj pod ciągnikiem a nie tak jak idzie drążek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Właśnie przy orbitolu nie podoba mi się ze jest bardzo dużo obrotów kierownica od lewej do prawej. Wiem że to zależy od dobrania siłownika z orbitolem ale znowu jak zrobić ze na 2 czy 3 obroty będzie to otrzymasz efekt o którym pisałeś i jeszcze kwestia że ma miejscu orbitol używany nigdzie nie znalazłem na allegro brak albo ceny jak za nowy. lepo a jaki olej tam jest zalany, najlepiej było by ATF to powinno pomóc, nie wiem czy usunie efekt ale zmniejszy jeżeli jest zły olej


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

siłownik daj pod ciągnikiem a nie tak jak idzie drążek

A niby czego tak? W normalnej pozycji siłownik by mi w ogóle nie przeszkadzał i nie chcę robić żadnych przeróbek, spawów i innych cudów tylko po prostu wymontować stare rzeczy i przykręcić nowe, dlatego najbardziej odpowiada mi zestaw z allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

no nie wiem twoja wola ale właśnie nawet ukasz napisał że jeżeli tak jak w tych na allegro masz tak że tam promień skrętu to 2 albo 2.5 obrotu to po drogach na 6 ciapek strach jechać bo machniesz trochę kierownicą i od razu lecisz do rowu nie wiem może teraz to poprawili ale i był problem ponieważ 2 przewody co szły do siłowników to były takie że jak by je na chama to by starczyło były za krótkie albo ten ciapek był dłuższy xD.Jeżeli nie chce ci się bawić z robieniem mocowania do orbitrola i mocowaniem pompy to bierz z allegro i nie kompinuj bo kasę na bajery typu orbitrol i siłownik trochę wywalisz a nie dasz rady tego złożyć po to są te komplety na allegro jak ktoś sam nie umie to weźmie taki i tyle a oni z czegoś żyć też muszą uff ale się rozpisałem xD

Edytowano przez rolniku360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

A jakby zastosować przekładnie od stara to nie powinno być chyba problemów przy turze? Wie ktoś ile tam jest obrotów od prawej do lewej?


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

nie pamiętam już ile ale trochę tego jest z 4/5 obrotów na pewno a jeszcze nie wiem jak z wytrzymałością bo z turem trochę dźwigasz orginalny układ od ciapka ledwo wytrzymuje a co dopiero od tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

to faktycznie trochę dużo kręcenia wyjdzie jak w 360.... co do wytrzymałości na forum kilka osób pisało że ma wspomagania na bazie lublina czy MB 124 z turem i dają sobie radę, od stara przekładnia zdaje się dużo solidniejsza tylko nie wiem jak z "siłą" wspomagania u niej

 

właśnie znalazłem od stara 742 ma 4 i 1/4 obrotu więc dużo ale chyba jeszcze tragedii nie ma

Edytowano przez ukasz

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukasz jeśli planujesz od Stara założyć przekładnię kierowniczą, to znalazłem w gazecie taką informację. Mam nadzieję, że nie ma tu błędu. W Starze 200 , układ kierowniczy miał przekładnię śrubowo-kulkową ZF-8060 ze wspomaganiem o przełożeniu 20,7 lub bez wspomagania 23,5. Może to nie przydatne dane, ale zawsze mogą coś pomóc.

Star 200 ma masę własną ponad 4600kg ( zależe od wersji) a dopuszczalna przekracza coś ponad 10 000kg. Tak wiec ciężar "30"-ki z Turem jest tu zabawny. Może z jakiegoś Jelcza itp.zobacz. Też kiedyś z ciekawości zastanawiałem się czy z np. Lublina 2 lub Stara by coś może wyszło i okazuje się, że są takie konstrukcje teraz. Choć ja u siebie narazie nie planuję :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

ale czasem od lublina jak zakładają to te nowsze ze wspomaganiem nie wiem jakie tam jest chyba na orbitrol ale nie mam pojęcia szczerze mówiąc stary układ od żuka widziałem to samo co w lublinie to nie za bardzo mi się to widzi w ciapaju też bym wolał coś bez hydrauliki ale ciężko coś dobrego znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Mariusz-C330M z samego przełożenia tego nie wyliczę, bo brakuje kąta o jaki przekręca się oś na której jest wąs. Znalazłem przekładnie od 742 produkcji ZF i naprawdę solidnie to wygląda, ma ona 4,25 obrotu koła kierownicy. Tylko niestety nie w tą stronę się kreci(kręcąc kierownica w lewo koła w prawo skręcą). Przyglądają się przekładni mam wrażenie że wąs można przełożyć na druga stronę. Wie ktoś czy faktycznie tak jest? Orientuje się ktoś jaka wydajność pompy do takiej przekładni powinna być ? Mam pompkę od wspomagania od mercedesa 124, 110 bar tylko nie wiem jakiej ona jest wydajności.Tak była by całkiem sympatyczna bo ma zbiornik i zawór, tylko dwa węzę podłączyć i tyle

mam na myśli taka przekładnie jak niżej bo kilka typów było stosowanych

http://allegro.pl/ws...2892008353.html

 

rolniku360 oczywiście chodzi o lublina II tam jest serwomechanizm. Przekładnia bez wspomagania hydraulicznego nic by nie dała, no chyba żeby miała sporo obrotów ale wtedy nakręcić się trzeba. Jak nie chcesz hydrauliki to elektryczne, sam mam takie o dopóki ładowacza nie było świetnie się spisywało i ten plus że dalej masz pełny zakres ruchu kół na niecałych 2 obrotach

 

dogadałem się z goście że jak serwo nie będzie pasować to je oddam. rozebrałem i bez problemu można zmienić obroty. Teraz pozostaje kwestia pompy. Gdzieś w necie zlazłem informacje że orginalna od stara ma 12lt/min i ciśnienie max 80 bar. Ta co mam od mercedes ma 110 bar ale nie znam wydatku. Ciśnienie serwo wytrzyma bo na nim jest podane 150 bar

Edytowano przez ukasz

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteraszek    0

Właśnie mam tura i jak na nim wiozę ponad 600kg to pudzian by się przydał za kierownicą,

 

Naprawdę ursus c-330 jest stanie podnieść 600 kg turem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

apropo tego filmiku to niewierze że to tyle wazy. Mam podobnej długości wysięgnik po podniesieniu ok 600 kg bez przeciw wagi tylne koła ledwo co się opierały, miałem problemy żeby cofać. Tam gdzieś jest napisane o przeciwwadze 250kg to przy obciążeniu 1500kg z przodu tylne koła by od razu do góry szły.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Zamiast marnej przeciwwagi 250kg zapiąć kosiarkę rotacyjną 165, sama waży ok 360kg tylko że wisi dalej za ciągnikiem to można 1500 dźwigać :D

 

edit.

ta skrzynia w 2:30 widać że ciężka ;p

Edytowano przez Maniek101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Strogonow
      Witam Panowie, Posiadam w swoim 7745 wspomaganie na orbitrolu z siłownikiem po prawej stronie osi (poprzeczny). Jako że sporo cofam z przyczepami itp. owy siłownik mi tego nie ułatwia, praca w polu też nie jest niczym przyjemnym i nie chodzi mi tu o trudności z obrotem kierownicą bo w porównaniu do serwa to niebo a ziemia. Chodzi mi głównie o różnicę obrotów w lewą i prawą stronę, jak i różnice w maksymalnym skręcie w obie strony. Jeżdżę już tak od dwóch lat i ni cholery nie mogę się do tego przyzwyczaić. Przechodząc do sedna, czy montował ktoś z was siłownik do wspomagania taki jak w zetorach z młodszych serii typu 7340/5340? Znalazłem takie rozwiązanie do ciągników typu C385/912 ale tylko dla tych bez przedniego napędu. Czy montaż dla ciągnika z przednim napędem nie przystosowanym do tego typu rozwiązania będzie mieć jakieś negatywne skutki?
    • Przez kubatedi
      Żyto Dańkowskie Diament
      Stan na 15.02.2019
      Jak oceniacie?




    • Przez DanielKocima
      Cześć myślę nad kupnem ładowacza na tył do c 330 miałby za zadanie głównie ładować obornik i tu moje pytanie jak się to sprawdza bo szukam opini a średnio umiem znaleźć czy nie lepiej było by tura albo trolla czy nie będzie dźwigać 30 i czy da radę podnieść myślałem żeby bwywrot łyżki byl hydrauliczny z góry dzięki za odpowiedź pozdrawiam
    • Przez wsbil
      Kupię jak w temacie, w dobrym stanie. Może komuś zalega. Rozważę każdą ofertę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj