andrzejz78

T25 remont silnika - jakie części kupić ?

Polecane posty

mani51    373
Mogą też lać wtryski ale po rozgrzaniu powinno być mniej widoczne. U mnie tak było. Jak nie będziesz rozbierał to obserwuj stan oleju. Jeśli będzie ubywać to bierze olej a jak będzie przybywać to lejące wtryski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, mani51 napisał:

Mogą też lać wtryski ale po rozgrzaniu powinno być mniej widoczne. U mnie tak było. Jak nie będziesz rozbierał to obserwuj stan oleju. Jeśli będzie ubywać to bierze olej a jak będzie przybywać to lejące wtryski.

można jeszcze sciagnąc kolektory by zobaczyc czy trzonki zaworów sa mokre wtedy prowadnice zaworów sa wytłuczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejz78    0

Jeśli chodzi o to dymienie to odkąd pamiętam to tak miał Może 20 lat temu jak miał kapitalkę nie było tego ale już nie pamiętam tamtego okresu Wcześniej oleju nie brał a też tak dymił Wtryski kilka razy zmieniane i ustawiane bez zmian W tamtym roku zmieniłem pompę na polską po regeneracji i też dymił Ściągnąłem kolektor ssący i bez zmian Jeszcze myślałem że paliwo kiepskie ale kupuję na stacji i C-360 nie dymi na nim

Zastanawiam się jeszcze nad duetem wtryski fergusona cztery otwory i pompa polska Może coś jest źle ustawione Wtryski gość ustawiał przy mnie i powinno być ok Ewentualnie podjadę z nimi na bazę pks i niech inny fachowiec sprawdzi czy tam ustawi

Problem jest ze sprawdzeniem pompy bo sam tego nie zrobię a nie mam fachowca w pobliżu Najwyżej pojadę jakieś 50km do gościa co robi pompy i mu zostawię

Za dużo jest niewiadomych żeby coś powiedzieć Jedynie silnik mogę powiedzieć że jest ok bo tym razem starałem się zrobić go książkowo

 

Przed remontem jak wyjąłem wtryskiwacze to zauważyłem sporo nagaru na nich Można coś z tego wywnioskować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, andrzejz78 napisał:

Jeśli chodzi o to dymienie to odkąd pamiętam to tak miał Może 20 lat temu jak miał kapitalkę nie było tego ale już nie pamiętam tamtego okresu Wcześniej oleju nie brał a też tak dymił Wtryski kilka razy zmieniane i ustawiane bez zmian W tamtym roku zmieniłem pompę na polską po regeneracji i też dymił Ściągnąłem kolektor ssący i bez zmian Jeszcze myślałem że paliwo kiepskie ale kupuję na stacji i C-360 nie dymi na nim

Zastanawiam się jeszcze nad duetem wtryski fergusona cztery otwory i pompa polska Może coś jest źle ustawione Wtryski gość ustawiał przy mnie i powinno być ok Ewentualnie podjadę z nimi na bazę pks i niech inny fachowiec sprawdzi czy tam ustawi

Problem jest ze sprawdzeniem pompy bo sam tego nie zrobię a nie mam fachowca w pobliżu Najwyżej pojadę jakieś 50km do gościa co robi pompy i mu zostawię

Za dużo jest niewiadomych żeby coś powiedzieć Jedynie silnik mogę powiedzieć że jest ok bo tym razem starałem się zrobić go książkowo

 

Przed remontem jak wyjąłem wtryskiwacze to zauważyłem sporo nagaru na nich Można coś z tego wywnioskować ?

pierwsze co to zestawy potrzebują troche czasu na ułożenie sie,trzeba jezdzic nim:)

a głowice były robione ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejz78    0

Tylko gdzie w zimę jeździć :)

Głowice na pewno ok Zresztą pisałem wcześniej o tym i dawałem fotkę zaworów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
A kąt początku wtrysku? Jak jest za późny to potrafi nawet wyrzucać paliwo wydechem więc przy trochę opóźnionym może się pokazywać jasny dym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejz78    0

Kąt miałem trochę za wcześny (celowo tak ustawiłem)

 

Woziłem wtryski i pompę do prawdziwego fachowca na przegląd bo chciałem się upewnić co do podzespołów

Wtryski zostały wymienione na nowe WZM trzy otwory

Pompa rozebrana na części i ponownie złożona i ustawiona Wynikła jedna wada konstrukcyjna ale nie powinno mieć to wpływu na pracę silnika

 

Efektem jest zmniejszenie dymienia na postoju i pod obciążeniem Jest problem tylko z odpaleniem po nocy Nie chce załapać silnik a jak zaskoczy to zgaśnie Tak dwa trzy razy i pracuje poprawnie (w mrozy to już masakra była żeby go odpalić)

Raczej zapowietrzenie odpada Myślę że kąt wtrysku jest za wcześny Przestawiać co otwór czy od razy o kilka opóźnić ? Jeden otwór na pompie to ile stopni na wale ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejz78    0

Ustawiałem na znak przy pomocy kapilary ale może jakoś nie dokładnie Opóźnię go trochę i jeśli nie będzie efektu to będę szukał gdzie indziej

Dziś przepompowałem go dokładnie ale też zapalał i gasł Za trzecim razem złapał i już chodził poprawnie Wygląda to tak jak by paliwo schodziło z przewodów wysokiego ciśnienia tylko nie wiem czy jest to w ogóle możliwe

A tak jeszcze przy okazji Poszukuję zbiornika paliwa do T25 Może być używany byle tańszy niż nowy :)

Zamarzło mi paliwo więc musiałem spuścić Przy okazji listewką zepchnąłem do kranika ten szlam co się zebrał na dnie Widocznie szlam uszczelniał dno zbiornika bo bo tym zabiegu mam mokro pod ciągnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297
Zaworek na pompie podmieniłeś? To jest główna przyczyna schodzenia paliwa we Władkach...

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Witajcie

robię remont silnika wymiana 1 głowicy + zestaw cylinder, tłoki i pierścienie + panewki  nie mam książki a potrzebuję wiedzieć z jaką siłą mam dokręcić głowicę oraz panewki z góry dzięki za odpowiedź

dodam że miałem założone podkładki między cylindrem a głowicą i tam gdzie wydmuchało to zrobiła się dziura że szlifowanie nie pomoże trzeba nową głowicę, już kiedyś czytałem żeby lepiej tych podkładek nie stosować bo wypala głowicę i teraz składam bez podkładek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

dzięki kolego mani51 o to mi właśnie chodziło jestem usatysfakcjonowany jutro będę całość skręcał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz1837    0

Witam nie wiem czy w dobrym dziale , ale nie wiem gdzie to napisać. Potrzebuję porządnego mechanika od t25 nieważne gdzie. Tak żebym zostawił traktor i ktoś w końcu go naprawił żeby chwilę pochodził. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297
Jaką lokalizacja, bardzo chętnie bym ci pomógł.

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuras    4

Uwaga!!! Taki panowie zestaw naprawczy i nowe głowice z firmy Agrostok.  Nowy typ z świecą żarową . Masakra głowice mają o 4mm źle osadzone zawory względem podfrezowania  tłoków!!!!. Jak to zareklamowałem to mają jakieś dziwne problemy  z daniem odpowiedzi  co z tym będzie . Pani która odbiera telefony powiedziała że się na mechanice  nie zna i nie rozumie o co chodzi i powiedziała że jakiś pracownik oddzwoni  minęło dwa dni i cisza.  Ilu to kupiło i to jeszcze kupi ?

20180913_201029.jpg

20180913_201104.jpg

20180913_201125.jpg

20180913_201232.jpg

20180913_201251.jpg

Edytowano przez kuras

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejz78    0

No to i ja coś dorzucę

Silnik zrobiony coś koło lutego Cały sezon wiosna lato chodził jak nówka

Teraz pod koniec sierpnia podczas orania dostał trochę w ......... bo ziemia zeschnięta była na skałę Do 80st oleju wszystko ok Po przekroczeniu tej temp tłok gwałtownie zaczął się rozszerzać tak że silnik momentalnie staną

Po kilku minutach jak trochę ostygł znowu można było orać ale po przekroczeniu 80st silnik stop Oczywiście od tamtej pory dym już wali odmą

Miałem go robić ponownie ale z braku dobrych części odpuszczam Będę robił nim aż zdechnie całkiem i albo pojadę za wschodnią granicę po części albo raz na zawsze pozbędę się tej "zemsty Breżniewa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuras    4

Dowiedziałem się przez serwisanta że głowice do t-25 są dobrej jakości do sprowadzenia  cena dla hurtownika ok 400 pln netto bez prowizji dla hurtowni sklepu czyli pewnie z 600 stów . Drogo i nie sprowadzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

A skąd je niby ściągnie skoro to klepie jedna fabryka a reszta tylko przykleja naklejki albo pakuje w inne pudełka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, kuras napisał:

Te głowice  raczej nie wyglądają na plastelinę

1310105908_w800_h640_img_20180912_141959.jpg

w opisie jest ze to "oryginalna" czesc zamienna czyli taki sam badziew jaki mozna u nas dostac

Edytowano przez krzysiek131286

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dexter170
      Witam, wymieniłem głowice bo zawory latały już w tulejach i mam teraz problem bo oczywiście chińczyki zrobili źle odwiert pod śrubę smarowania i była za płytka przez co wyrwałem gwint. Są na rynku śruby M14 więc przegwintowałem, zamontowałem i działa. Nie bawiłem się w wymianę tuleji bo się naczytałem że powszechnie dostępne są kijowe.
      Martwi mnie tylko smarowanie czy nie za bardzo zablokowałem kanał oleju, tzn dźwigienki są smarowane, olej leci, ale sprężyny suche, oleju może kropla czy dwie pod nimi reszta spływa a tuleje wystają przecież ok 2cm nad poziom głowicy. To jest w porządku czy mam się martwić?
      Ciśnienie normalne 3,5 na zimnym i 2,5 przy 80. Nie chcę żeby te nowe zawory się zatarły jak pojadę w pole.
    • Przez Tomaszzt25
      lv_0_20231215164649.mp4 Witam Aktualnie mam stomile 11.2-28 i chciałbym kupić większe opony ze względu na to że t25 często wyjeżdża w trasy.
      I moje pytanie brzmi co wybrać? 12.4-28 czy 13.6-28.
      Ciągnie rotacyjną,zgrabiarke,kopaczkę, rozsiewacz nawozu,a rzadziej pług,poznaniaka i kultywator
       
       
    • Przez leszeksz2
      Witam. Przy okazji naprawy hamulców zauważyłem że na kole zębatym blokady mam uszkodzone zęby. Rozkręciłem śruby mocujące i wyjąłem kołki mocujące do korpusu mechanizmu różnicowego. Próbowałem zdjąć tą zębatkę, ale ani drgnie (ściągaczem, obstukiwanie itp.). 
      Jak zdjąć tą zębatkę. Czy trzeba wyjmować cały mechanizm różnicowy ze skrzyni?
       
       
       
    • Przez ZETORRRRRR
      Witam mam taki problem nie wiem co jest wymienialiśmy pompę olejową bo się klin wyrobił na nową silnik jest ustawiony jak mówi książka na 1,5 do 3,5
      jest ustawiony na 3 złapie lekko tem. i szaleje ciśnienie skacze i maleje.
      Co jest jak je dobrze ustawić co może być wadą może regulator. Piszcie czy mieliście takie problemy i jak mieliście jak je rozwiązaliście. Pozdrawiam
    • Przez MarcinKdziak
      założony nowy docisk i łożysko oporowe i dalej nie chce wysprzęglać.Bez odpalonego ciągnika jak jest bieg wrzucony i wciśnie się sprzęgło ,to nadal jest na biegu i wogule nie wysprzęgla tylko czuć załączony bieg .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj