Gruby123

Zawór (alarm) pzeciwzalewowy

Polecane posty

Gruby123    0

Witam

Poszukuje do obory jakiegoś zaworu , alarmu przeciwzalewowego lub coś podobnego  jeśli coś takiego istnieje, który np. włączał by się przy dużym poborze ciągłym wody (np. przekroczenie jednorazowego poboru powyżej 30l) ponieważ coraz częściej zdarzają się awarie typu zacięty smoczek pęknięta rura i przez noc potrafi zrobić się spory bałagan .

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper88    59
Albo w ogóle odłącz i wiadrami naginaj. Po co pisać takie bzdety. Chyba żeby tylko postów nastukać. A tak na serio to trzeba by na jakiejś elektronice to zrobic z programatorem. Myślę że niektórzy z tego forum zaprojektowaliby coś takiego, kwestia ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947
Jest kilka możliwości - od wszelkiego rodzaju mikrofonów na rurach i ustawieniu maksymalnego czasu oraz siły przepływu po czujniki przepływu rodem z ciepłomierzy. Kwestia mikrokontrolera i pomysłowości programisty. Na elektrodzie zadaj pytanie... Najprościej zbiornik z zaworem napełnieniowym i przepełnieniowym z zapasem tych 40 godzin i jak ktoś zauważył automatyczne odcięcie nocą plus ręczne zgodnie z kaprysem gospodarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gruby123    0

Często też nie mogę być w gospodarstwie cały dzień i jestem tylko ranem i wieczorem więc wolałbym zamontować jakiś zawór odcinający ewentualnie z alarmem który by sygnalizował. Wolałbym także  kupić jakiś gotowy zawór lub komuś to zlecić ponieważ sam nie za bardzo się znam na elektronice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kilka lat temu taki patent był w top agrar polska w dziale wynalazki rolników, wodomierz po modyfikacji i jak przepływ ponad np. 10l/min przez 10 minut to załączało alarm lub mogło by zamykać zawór.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja mam taki patent ze tyle ze wode mam swoja i slysze w nocy ze sie czesto pompa zalacza taki pstryczek to wiem ze cos nie halo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj