Gruby123

Zawór (alarm) pzeciwzalewowy

Polecane posty

Gruby123    0

Witam

Poszukuje do obory jakiegoś zaworu , alarmu przeciwzalewowego lub coś podobnego  jeśli coś takiego istnieje, który np. włączał by się przy dużym poborze ciągłym wody (np. przekroczenie jednorazowego poboru powyżej 30l) ponieważ coraz częściej zdarzają się awarie typu zacięty smoczek pęknięta rura i przez noc potrafi zrobić się spory bałagan .

Z góry dziękuje za pomoc.

koper88    55
Albo w ogóle odłącz i wiadrami naginaj. Po co pisać takie bzdety. Chyba żeby tylko postów nastukać. A tak na serio to trzeba by na jakiejś elektronice to zrobic z programatorem. Myślę że niektórzy z tego forum zaprojektowaliby coś takiego, kwestia ceny.

Wiadomość z agroFakt.pl

DTaras    899
Jest kilka możliwości - od wszelkiego rodzaju mikrofonów na rurach i ustawieniu maksymalnego czasu oraz siły przepływu po czujniki przepływu rodem z ciepłomierzy. Kwestia mikrokontrolera i pomysłowości programisty. Na elektrodzie zadaj pytanie... Najprościej zbiornik z zaworem napełnieniowym i przepełnieniowym z zapasem tych 40 godzin i jak ktoś zauważył automatyczne odcięcie nocą plus ręczne zgodnie z kaprysem gospodarza.

Gruby123    0

Często też nie mogę być w gospodarstwie cały dzień i jestem tylko ranem i wieczorem więc wolałbym zamontować jakiś zawór odcinający ewentualnie z alarmem który by sygnalizował. Wolałbym także  kupić jakiś gotowy zawór lub komuś to zlecić ponieważ sam nie za bardzo się znam na elektronice.

Sadek    784

Kilka lat temu taki patent był w top agrar polska w dziale wynalazki rolników, wodomierz po modyfikacji i jak przepływ ponad np. 10l/min przez 10 minut to załączało alarm lub mogło by zamykać zawór.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

ChiquitaB    164

Ja mam taki patent ze tyle ze wode mam swoja i slysze w nocy ze sie czesto pompa zalacza taki pstryczek to wiem ze cos nie halo

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez paawlik227
      Witam niecały miesiąc temu firma zamontowała mi dojarke przewodowa, wszystko śmiga jak trzeba mniej niż połowa roboty względem bankowej... Polecam każdemu. Dojarka to Westfalia pompa 1200l/min 4 aparaty rura 50-tka. Tylko jest jedno ALE!!! Po włączeniu dojarki i uzyskaniu podciśnienia roboczego i otwarciu się tego zaworu utrzymującego odpowiednie ciśnienie zaczyna bardzo głośno huczec ten zbiornik od zapasu powietrza tzn gruszka. Pompę mam zamontowana na zewnątrz więc jej nie slychac a ten zbiornik w oborze bo zamarza zima i musi być w oborze. Da się coś z tym zrobić bo firma mówi że tak ma być a jedyną rada to zmniejszyć koło pasowe na silniku czym jednocześnie zmniejszy się wydajność pompy i będzie cicho. Byłem u paru kolegów i u nich jest cicho nic poza pompa nie slychac... A ta sama firma montowala. Każda porada się przyda bo irytuje ten hałas. 
    • Przez MaciusN95
      Witam,
      mam 5 sporych byków ok 500-600 kg a zawsze miałem 2 takie ale przestawiłem się z oddawania mleka na dawanie je bydłu. I mam taki problem, mam oborę stanowiskową i mimo że są uwiązane to cały czas się bodą i stanowiska które je rozdzielają wyłamuję więc jeszcze łatwiej i czy ktoś ma pomysł jak je uwiązać/ zabezpieczyć aby się nie bodły. Zdjęcie podglądowe jak wygląda obora
      Pozdrawiam

• Przez norbert098
      Witam czy ktoś z forumowiczów przerabial obore odwracając bydło głowy do środka? Jaki koszt mniej więcej?
    • Przez soldis
      Czy rura pcv 150/200 nada się do odprowadzenia pary z obory ? Oczywiście ocieplona. Nie będzie się gromadziła woda na ściankach ?
      Przed tym miałem "komin wentylacyjny" z desek, para szła ładnie, jakby ktoś w piecu napalił, lecz z biegiem czasu uległ samodestrukcji.
      Jest sens próbować z tą rurą czy lepiej od razu z desek ?
    • Przez rolkam72
      Witam. Ogólnie jest na forum kilka podobnych tematów jednak mój jest jakby troche odmienny. Otoz kiszonki zawsze robię moim Orkanem zachonim firmy Taarup. Tnie on dość ładnie na w miarę krótkie kawałki. Kiszonki robię głównie z trawy, gorczycy, mieszanek zbożowych. 
      I tu zagadka. Kiszonka po ukisnieciu i odkryciu jest ok nie zepsuta wszystko jest jak najbardziej ok. Jednak po około 2tyg od brania pryzmy niesamowicie zaczyna się psuć. Jak już wejdzie tylko troszkę popsutej to tak się psuje ze czasami to pół rozrzutnika idzie na pole. 
      Pomocy co to się dzieje? Jakich błędów unikać aby tak się nie psuła. 
      Pryzmy robię już w miarę małe aby to powiedzmy w półtora miesiąca spaść ale i tak koniec kiszonki zawsze idzie na zmarnowanie. 
      Kładę folie pod spod na wierz idzie nowa folia plus na nią stara ochronna jak ja to nazywam. Po każdej przyczepie jest w miarę możliwości ubijane a pryzma przykrywana jest od razu po skończonym cięciu. 
      Zauważyłem że najgorzej się psuje z trawy i mieszanki. 
      Z gorczycy czasami jest kupa ze popsuje się pół taczki a czasem pół rozrzutnika. 
      Z góry dziękuję za udzielone rady. 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj