dominikl95

Sparowanie agregatu siewnego z siewnikiem.

Polecane posty

dominikl95    36

Witam mam problem gdyz posiadam siewnik HESSIA DAN 300 który ma podobno 3m,ale jak wczoraj mierzyłem to szerokość siania wynosi 2,9m i mam teraz problem z dopasowaniem agregatu gdyż nie wiem jaki szeroki zakupić czy 2,7m  czy może 3m .Proszę o poradę bo ja nie mam pojęcia jaki zakupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zależy jak to mierzyłeś musi być 3m. Nie ma siewników 2,9m.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominikl95    36

Mierzyłem od pierwszego lejka do ostatniego,Cały siewnik razem z kołami 3,5m ,a znowu zagarniacze z tyłu mają 3,2m i naprawde nie wiem co zrobić

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wychodzi  15,2 cm trochę duży ten rozstaw, jednak jeżeli od krańcowych lejków jest 2,9m. to jak dodasz do krańcowych połowę z 15,2cm to jest 3 m. i taki trzeba agregat 3 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie tak jak Sean napisał . Gdyby było pełne 3m siania , to chcąc siać 3m ostatnie lejki siały by na zakładkę .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominikl95    36

może zle napisałem gdyz to 2,9m to w zaokrogleniu bo wyszło wedlug miary 2,85m a te 2,9 zaokrągliłem bo te 2,5cm to sie pewnie przy jezdzie rozejdzie na boki

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właściwie to wychodzi 15,7cm rozstaw lejków,    300 cm:19 lejków=15,7 cm.    Poznaniak 2,7 ma 25 lejków i rozstaw wychodzi 10,8 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominikl95    36

no teraz zrozumiałem . musi być koniecznie 3m agregat  , myslicie że to duzy roztaw te 15,2 trzeba wiecej  ziarna w rzędy wysiewać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moim zdaniem duży, to jest prawie 16 cm, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373
Tak jak koledzy wyżej pisali. Każdy siewnik nie ma rozstawu skrajnych sekcji 3m miedzy sobą przy deklarowanej szerokości 3m. Wychodziły by zakładki :) Szerokie miedzyrzedzia i dlatego 2,85m pomiędzy skrajnymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zmierz obwód koła to Ci wyliczę.   :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominikl95    36

 dzieki ale to jest siewnik mojego wujka a ja mieszkam 20 km dalej i teraz nie mam mozliwosci zmierzenia ,a moze jest jakis wzor to sb oblicz pozniej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

x = (P / (b * r)) / 2 * pi
x - ilość obrotów potrzebna do obsiania obszaru P,
P - obszar do obsiania przy próbie kręconej,
r - promień koła siewnika,
pi - 3,14 

Tu poczytaj , a dalej jest inny wzór https://www.agrofakt.pl/przygotowanie-siewnika-do-siewu/

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373
Poszukaj w internecie, powinieneś coś znaleźć :) A jeżeli nie, to chyba najprościej byłoby zmierzyć średnicę koła i nim kręcić podczas próby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@tomo, na pewno nie średnicę tylko obwód.     :)

 

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 minut temu, dominikl95 napisał:

obszar do obsiania przy próbie kręconej,    nie rozumiem co to jest?

No czego nie rozumiesz? np, 1ar i ile na obsianie tego ara siewnik musi zrobić obrotów kołem.

OTO WZÓR -  100: przez szerokość siewnika czyli 3m i to co wyjdzie podzielić przez obwód koła {np 1,8} i wyjdą ile obrotów koła na 1 ar. ważysz i to x 100 i masz na 1 ha.

PS, ważne - to są obroty koła, nie mylić że to to samo co obroty korbą, bo korby mogą być zupełnie inne.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oj chłopie , później trzeba tylko przemnożyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominikl95    36

okej Panowie dziekuje za wszystkie porady ,teraz juz wszystko zrozumiałem i agregat musi byc 3m ,,mojemu wujkowi nagadali ze  agregat musi byc 270cm bo niby siewnik musi byc szerszy ,ja tak sb myslałem ze jak siewnik 3 to agregat tez 3m

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj