Skocz do zawartości
dominikl95

Sparowanie agregatu siewnego z siewnikiem.

Polecane posty

dominikl95    26

Witam mam problem gdyz posiadam siewnik HESSIA DAN 300 który ma podobno 3m,ale jak wczoraj mierzyłem to szerokość siania wynosi 2,9m i mam teraz problem z dopasowaniem agregatu gdyż nie wiem jaki szeroki zakupić czy 2,7m  czy może 3m .Proszę o poradę bo ja nie mam pojęcia jaki zakupić.

Sean    989
(edytowany)

Zależy jak to mierzyłeś musi być 3m. Nie ma siewników 2,9m.

Edytowano przez Sean

Czasami człowiek sądzi że ujrzał już dno ludzkiej głupoty,     :) 

ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się,

że ta studnia jednak nie ma dna.      ;) 

STEPHEN KING

dominikl95    26

Mierzyłem od pierwszego lejka do ostatniego,Cały siewnik razem z kołami 3,5m ,a znowu zagarniacze z tyłu mają 3,2m i naprawde nie wiem co zrobić

Wiadomość z agroFakt.pl

Sean    989

Co ile cm. rozstawione są lejki?

STEPHEN KING

Sean    989

Wychodzi  15,2 cm trochę duży ten rozstaw, jednak jeżeli od krańcowych lejków jest 2,9m. to jak dodasz do krańcowych połowę z 15,2cm to jest 3 m. i taki trzeba agregat 3 m.

• Like 1

STEPHEN KING

zetorki12    4222
(edytowany)

Dokładnie tak jak Sean napisał . Gdyby było pełne 3m siania , to chcąc siać 3m ostatnie lejki siały by na zakładkę .

Edytowano przez zetorki12

ZETOR TEAM

dominikl95    26

może zle napisałem gdyz to 2,9m to w zaokrogleniu bo wyszło wedlug miary 2,85m a te 2,9 zaokrągliłem bo te 2,5cm to sie pewnie przy jezdzie rozejdzie na boki

Sean    989

Właściwie to wychodzi 15,7cm rozstaw lejków,    300 cm:19 lejków=15,7 cm.    Poznaniak 2,7 ma 25 lejków i rozstaw wychodzi 10,8 cm.

STEPHEN KING

dominikl95    26

no teraz zrozumiałem . musi być koniecznie 3m agregat  , myslicie że to duzy roztaw te 15,2 trzeba wiecej  ziarna w rzędy wysiewać

Sean    989

Moim zdaniem duży, to jest prawie 16 cm, 

STEPHEN KING

tomo12    80
Tak jak koledzy wyżej pisali. Każdy siewnik nie ma rozstawu skrajnych sekcji 3m miedzy sobą przy deklarowanej szerokości 3m. Wychodziły by zakładki :) Szerokie miedzyrzedzia i dlatego 2,85m pomiędzy skrajnymi

dominikl95    26

a jak zrobić probe kreconą bo nie mam tabeli i ksiązki nie wiem ile obrotów kołem zrobić na 1 ar

Sean    989

Zmierz obwód koła to Ci wyliczę.   :)

STEPHEN KING

dominikl95    26

dzieki ale to jest siewnik mojego wujka a ja mieszkam 20 km dalej i teraz nie mam mozliwosci zmierzenia ,a moze jest jakis wzor to sb oblicz pozniej

tomo12    80
Poszukaj w internecie, powinieneś coś znaleźć :) A jeżeli nie, to chyba najprościej byłoby zmierzyć średnicę koła i nim kręcić podczas próby

Sean    989
(edytowany)

@tomo, na pewno nie średnicę tylko obwód.     :)

Edytowano przez Sean

STEPHEN KING

tomo12    80
Ja tam ze średnicy wylicze obwód :) Dlatego napisałem o średnicy

Sean    989
(edytowany)
21 minut temu, dominikl95 napisał:

obszar do obsiania przy próbie kręconej,    nie rozumiem co to jest?

No czego nie rozumiesz? np, 1ar i ile na obsianie tego ara siewnik musi zrobić obrotów kołem.

OTO WZÓR -  100: przez szerokość siewnika czyli 3m i to co wyjdzie podzielić przez obwód koła {np 1,8} i wyjdą ile obrotów koła na 1 ar. ważysz i to x 100 i masz na 1 ha.

PS, ważne - to są obroty koła, nie mylić że to to samo co obroty korbą, bo korby mogą być zupełnie inne.

Edytowano przez Sean

STEPHEN KING

dominikl95    26

okej Panowie dziekuje za wszystkie porady ,teraz juz wszystko zrozumiałem i agregat musi byc 3m ,,mojemu wujkowi nagadali ze  agregat musi byc 270cm bo niby siewnik musi byc szerszy ,ja tak sb myslałem ze jak siewnik 3 to agregat tez 3m

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rolnikc1614
      Witam, od pół roku jestem posiadaczem ursusa c330. Po żniwach stwierdziłem, że czas wymienić kilka maszyn bo ursusik lata z kultywatorem 9 zębów... Mam okazję kupić od sąsiada kultywator Unii Grudziądz z 15 zębami. Chwilę gadaliśmy i wyszło, że powinien mieć ich 16 ale się zapychał. Mierząc go wyszło mi 2,1/2,2m szerokości roboczej. Teraz pytanie czy nie jest on za duży do trzydziestki? Pola są płaskie, w niektórych miejsach z lekkimi wzniesienami. Klasy gleby od 4a do 6 z kawałkami gliny. 
    • Przez Slomek
      Mam problem z ustawieniem tej brony wirnikowej. Na lżejszej ziemi( piasku) sypie mi kopce pomiędzy przejazdami. Piach wydobywa się przed wirnikami oraz przed wałem... Co mogę pokombinować aby uprawiał równo bez kopców. Przy mniejszej prędkości 7-8km/h jest lepiej ale nie tak jak powinno być. Proszę o pomoc.
    • Przez Mich9
      Kupię wały 6-6,5 m Woj. dolnośląskie
    • Przez Uziu92
      Witam.
      Zakładam nowy temat dotyczący krajowych agregatów talerzowych z hydropakiem, co prawda jest kilka tematów dotyczących konkretnych producentów, ale za wiele tam nie ma, a jak wiadomo sprzęt ten producenci co raz to poprawiają lub wprowadzają nowości, wiec myślę że temat się przyda wielu rolnikom stojącym przed wyborem nowej maszyny.

A więc proszę o opinie posiadaczy, osób które widziały jak pracuje i jak jest wykonana dana maszyna, czy to może gdzieś na targach czy u sąsiada. Piszcie jakie macie agregaty, czy polecacie czy nie.

Z firm, które mi wyskoczyły w ogłoszeniach w rozsądnych pieniądzach mogę wymienić : TOLMET, EURO MASZ, AGROLIFT, ROLEX, STRUMYK, BATYRA, ARMASZ, JANPOL i wiele wiele innych. Może ktoś ma jeszcze jakiś inny niech pisze opinie, a może ktoś poleca coś czego nie wymieniłem w rozsądnych pieniądzach także śmiało pisać.

O tolmecie i agrolifcie można wyszukać na forum sporo pozytywnych opini, znowu o euromaszu czytałem że słabo.
      Kolejna sprawa to wyposażenie, są na talerzach 510 i 560 mm, z jednym siłownikiem i z dwoma do hydropaku, różne wały, i teraz pytanie jak skonfigurować agregat żeby był jak najbardziej uniwersalny, aby można było nim śmiało też robić uprawy pożniwne, ugory, poplony itp.
      Sam miałem kupować gruber ale... no właśnie, taki agregat byłby bardziej uniwersalny.

Piszcie panowie i panie, czekam na Wasze opinie.

Pozdrawiam
    • Przez pawel7711
      https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-agregat-CID757-IDwC4jW.html

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.