Polecane posty

mati11441    0

Witam zastanawiamy się nad zakupem kombajnu w rolę wchodzi jd 1450, nw tc5070, claas dominator 98 vx można jakieś opinie,wady,zalety.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek55    18
tez sie rozglądam za tego typu kombajnem z tego co wiem claas ma tańsze części od JD o New Holland nie wiem bo mnie taki nie interesuje co do claasa wiem ze ma silnik za kabina bardzo wciśnięty i podobno lubi sie zapalić ale nie wiem ile w tym prawdy
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Brawo Sołtys ! Święta, to i dzieciarnia się nudzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

jaki byś nie kupił z wyżej wymienionych  w dobrym stanie technicznym będziesz zadowolony i smiało w sezonie ponad 300 ha spokojnie wykosisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

300ha wykosi? he może i tak ale jak długo bedzie to kosił, najlepszym przykładem jest obecny rok i ciekawi mnie jakby te żniwa wygladały w takim gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11
tomek dlaczego padaczka? tez stoję przed wyborem kombajnu tylko starsze modele 1177, 1188 lub new holland tx 32, tx 34 i nie wiem który wybrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11
i wydaje mi się ze john jest prostszy w obsłudze i budowie za to części są drozsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Chodzi mi o model 1450 z urywającym sie koszem sitowym i dużo innymi problemami.

Starsze są OK ale dobrze trza patrzeć ze nie są zgnite.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11
A masz jakieś porównanie tych modeli które wymieniłem? w sensie john do new hollanda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11
ale chodzi też o skomplikowana budowę chce kombajn prostszy, to automatycznie będzie mniej części eksploatacyjnych do wymiany i będzie tańszy w utrzymaniu albo chociaż mniej awaryjny bo koszty naprawy w obu tych kombajnach są podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

te kombajny to jak są sprawne technicznie/dokładny przegląd przed żniwani/ i rozgarniętego operatora to lekko 2 ha na godz są w stanie ukosić a 300 ha to plus minus 150 godz pracy i to są kombajny innej klasy niż bizon który co 10 godzin ulga jakimś usterkom Mówię o kombajnach nastoletnich bo o awaryjności nowych nie mam wiedzy

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

tak jak juz wspominałem- a jak się wyrobi takim kombajnem w takim roku jak ten 2017r.

1ha zboża ile to przychodu<<< nie mówie o zysku -ale przychód- a wziąc cały przychód za straty???

żniwa 2015 wymarzone 

żniwa 2016 troszke lepsze od 2017r.

żniwa 2017 2-3dni pogody i oktawa  

 

znajomy miał na taki areał włąsnie takie dwa class/y i  kupił nowego duzego fendt/a i co jakby nie miał suszarni to by leżał i kwiczał. Jest to wydajna maszyna ale nie az. Mówię o claasie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roter    3

Kombajn tylko NH w ciemno (o ile ktoś nic w nim nie przekombinował). JD w kombajnach sobie daruj niezależnie od modelu (patrząc na lata 2000-2017)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj