jasina

Napęd hydrauliczny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jasina    0

Witam wszystkich, buduje pojazd typu sam ale zdalnie sterowany i cały czas mam dylemat czy napęd mechaniczny czy hydrauliczny doradzicie mi coś ?

 moje założenia.

 

Masa pojazdu 300-400KG

Masa całkowita 800KG

Napęd 8x8

Wymiary długość 320cm szerokość 145cm

Układ skrętu przegubowy skręt hydrauliczny

Układ napędowy silnik hydrauliczny, przeniesienie napędu koła łańcuchowe plus reduktor dwu biegowy

Sterowanie RC proporcjonalne

Zapotrzebowanie na moc 10-15KM max

Maksymalna prędkość 15KM/h

 

Więc tak silnik jazdy będzie połączony przekładnią łańcuchową z reduktorem (suzuki Jimmy) 2 biegi o przełożeniu  1.5:1  oraz drugi bieg  2.2:1 z reduktora wałami pójdzie na przekładnie jedna przekładnia z przodu na 4 przednie koła a druga z tyłu i też napęd na 4 koła. Przekładnie dokładnie takie http://allegro.pl/przekladnia-katowa-piaskarka-rozsiewacz-solarka-i6159899524.html   Z przekładni na wahacze i już łańcuchami na koła.

 

Przełożenie z silnika na reduktor to już mogę eksperymentować czyli jeśli lepiej by się sprawdzał silnik wysokoobrotowy a obroty zredukować mechanicznie to nie ma w tym żadnych przeszkód tu proszę o doradztwo.

Myślałem rozdzielaczu (tylko czy można płynnie sterować silnikiem?)

 

1 sekcja odpowiedzialna za jazdę silnik prawe lewe obroty

2 sekcja układ skrętu (pojazd przegubowy) dwa siłowniki hydrauliczne

3 sekcja wyciągarka silnik hydrauliczny prawe lewe obroty

4 sekcja na zimę zakładany pług do śniegu obrotowy prawo lewo dwa siłowniki hydrauliczne

 

Co do silnika spalinowego czy jeśli silnik hydrauliczny będzie miał moc np. 10KM a jego sprawność to 70% to wystarczy mi np. silnik spalinowy o mocy 13KM tak by podczas dużego obciążenia pompy silnik po prostu nie zgasł? Ostatecznie chce dać silnik dwucylindrowy o mocy 24KM

Ten pojazd będzie zdalnie sterowany z napędem 8x8 on nie ma być szybki, moc dodatkową chce uzyskać jeszcze dzięki przełożeniom i reduktorowi.

Od was tak naprawdę chce porady co do 

Pompa

Silnik jazdy

Zbiornik filtry chłodnica

Silnik wyciągarki (silnik będzie spięty z przekładnią ślimakową)

Rozdzielacz

i co jeszcze potrzeba ?

 

I kilka linków na czym się trochę wzoruje.

https://www.youtube.com/watch?v=QpIQ_nu_9Yw

https://www.youtube.com/watch?v=1ZI7wOPRUhc

 

Bardzo proszę o odp ewentualnie proszę pytać

Dziękuję Ryszard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945
W napędzie hydraulicznym masz większą płynność ruchu tego pojazdu, wyelimnujesz też sprzęgło,łatwiej też będzie sterować tą maszyną.Tak małe hydrostaty występują w wòzkach widłowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945
co do silnika pomyśl o deutzu 3 cyl chłodzonym powietrzem.To tanie jednostki, konstrukcja prosta i mało awaryjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasina    0

Ale ja nie chce napędu hydrostatycznego a zwykły silnik hydrauliczny i pompa plus rozdzielacz hydrauliczny proporcjonalny, silnik spalinowy już wybrany to Lifan 24KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No tak ale na filmie oba mają napęd mechanicznie przekazany z silnika a nie hydraulicznie. Dla czego pomysł by zrobić to hydrauliczne?

E... właściwie to nie wiem bo nie mogę znaleźć za wiele na ten temat a założyłem że na oś lub komplet osi chcesz dać silnik  jak w przyczepach do zrywki,  a na filmie idzie do tyłu i przodu wał napędowy. Może być jeden silnik pod podłogą czy maską.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasina    0

Napisałem

mam dylemat czy napęd mechaniczny czy hydrauliczny doradzicie mi coś ?

Mechaniczny tańszy o wiele ale będzie więcej problemu ze wstecznym przy RC 

hydrauliczny 0 problemów silnik lewo prawo precyzyjne sterowanie ale drogo.

 

Seweryn czytaj ze zrozumieniem co napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

Ja bym to zrobił na na hydrostacie, silnik na wejściu do przekładni pompa bezpośrednio do silnika spalinowego. Pompa najlepiej  tłoczkowa dwustrumieniowa . Sterowanie najlepiej mechaniczne cięgłem.Odpada parę problemów mechanicznych. W żadnym wypadku nie próbuj silników wysokoobrotowych. Nie ta wytrzymałość, nie ten moment przy ruszaniu. 
Chyba że chcesz się pobawić i w miejsce zwykłego sprzęgła wstawić zmiennik momentu jak w koparkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasina    0

Sprzęgło jeśli będzie to odśrodkowe, ale Panowie proszę jeszcze linki do wymienionych urządzeń. Tak bym kosztorys zrobił 

Dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825
1 godzinę temu, jasina napisał:

No i takie to mądrale wszyscy by zrobili w teorii, przychodzi co do czego to cisza:D

Nie znajdziesz na forum majsterkowiczów co się bawią. Jak potrzebują maszynę która ma robić robotę to ją kupują. :D

Prędzej informację znajdziesz na forum dla majsterkowiczów, działkowiczów :P

https://www.samorobki.pl/

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

Problemem jest nieokreśloność tego co chce. Prosił o radę i ją dostał. Potem wrzuca iż będzie na pewno sprzęgło odśrodkowe. To eliminuje sensowność pewnych rozwiązań. 
Po co linki skoro i tak wszystko będzie za drogie. Teraz pretensje że nikt nie siedzi i nie szuka optymalnego rozwiązania łącznie z kosztorysem. Trzeba jednak zawęzić pole poszukiwań bo tak się po prostu nie da. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To raczej wygląda jak by miał chęci ale zero pojęcia. To opisał co i jak a teraz czeka na podrzucenie odpowiedzi. I ma do tego prawo. Tyle że na forum  chłopaki używają profesjonalnych maszyn tym bardziej tego rodzaju i w robieniem zabawek  mało kto się brudzi. Niech spyta na forum gdzie się tak bawią.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

Rozpatrywał dwa rozwiązania hydrostat i mechaniczne. To pierwsze wyeliminowała od razu bo za drogie. Drugie jest chyba preferowane ale według mnie dużo gorsze bo przy konieczności poprawek w samej konstrukcji jest pracochłonne. To już nie odpięcie dwu przewodów hydraulicznych a kombinowanie z przedłużaniem, skracaniem. Tym bardziej że sama konstrukcja jeszcze nie powstała więc niewiadomych jest dużo więcej.  Samo określenie iż będzie to maszyna zdalnie sterowana wymusza pewne rozwiązania jak choćby podjęcie decyzji o mechanizmach wykonawczych. Jeżeli cokolwiek ma być sterowane hydrauliką to sensowne jest rozbudowanie układu a nie zmiana sterownia na np. elektryczne. Ja przeczytałem pierwszy post dokładnie. Domyślam się co chce zrobić, ale nie tędy droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasina    0

seweryn20

Dnia 30.12.2017 o 09:04, seweryn20 napisał:

Nie znajdziesz na forum majsterkowiczów co się bawią. Jak potrzebują maszynę która ma robić robotę to ją kupują. :D

Prędzej informację znajdziesz na forum dla majsterkowiczów, działkowiczów :P

https://www.samorobki.pl/

Sądzę że znasz to forum i nie ma sensu bym tu wklejał linki którzy to forumowicze bawiąc się zbudowali maszynę które teraz robi robotę.

W końcu napisałem w dziale zrób to sam, więc o co ci chodzi?

Panowie 

Czytajcie ze zrozumieniem nigdzie nie napisałem iż będzie na pewno sprzęgło odśrodkowe a Sprzęgło jeśli będzie to odśrodkowe.

Co do reszty nie wyeliminowałem napędu hydraulicznego, tylko się zastanawiam, co do zdalnego sterowana to już moja głowa w tym jestem modelarzem rc i wiem jak to zrobić. 

Po kolei Che waszej porady konsultacji czemu to a nie to, jakieś wyjaśnienie np mirro dał pomysł hydrostacie i ok ale uzasadnij to jakoś podeślij np link do silnika, pompy rozdzielacza.

Nie przekreśliłem napędu hydraulicznego cały czas jestem na tak na owy napęd mam 4.000-6.000 max konstrukcja już powstała wszystko robię etapami i na ile czas starcza 

 Ja wybrałem

Silnik jazdy http://allegro.pl/silnik-hydrauliczny-sms-200-lozyskowanie-do-jazdy-i7095964906.html

Pompa http://allegro.pl/pompa-hydrauliczna-kramer-podwojna-jazdy-412-512-i5287399790.html#thumb/2 jedna odpowiedzialna za jazdę druga za układ skrętu i inne elementy hydrauliczne

Rozdzielacz do silnika jazdy tylko pojedynczy https://www.motoart.slask.pl/index.php/catalog/product/view/id/1631/s/rozdzielacz-proporcjonalny-2-sekcyjny-do-piaskarki-posypywarki/?gclid=CjwKCAiA4ILSBRA0EiwAsuuBLR6v69eL0-WayNBERnRVqx5zvQ6Fu7rZ44qiFMlSiZ9pvZmusTwNlBoCAtcQAvD_BwE

Rozdzielacz do innych elementów http://allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-7-sekcyjny-40l-i7096033052.html

servo do rozdzielacza dźwigniowego https://www.ebay.com/itm/DS9180-Torque-Alloy-Servo-12V-24V-110kg-180kg-cm-for-Large-Robot-Mechanical-Arm/172942124511?hash=item28442765df:g:Q60AAOSwjkdZ9qbb

oczywiście filtry zbiornik węże itp

proszę wasze sugestie porady linki, czemu tak proponujecie itp może je źle wybrałem może się da taniej no liczę na wasze sugestie.

 

I cisza, dziękuje za pomoc, już dwie firmy są zainteresowane tematem podjęcia współpracy.

 

 

Edytowano przez jasina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacusiek    5

Hej. Kupiłem pokosówkę z napędem hydro, czy silniki w kołach można zregenerować czy już trzeba wymienić bo jak jadę trochę szybciej to robi coraz głośniej podczas jazdy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj