NewHollandtm190

Mieszanie olejów New Holland - John Deere

Polecane posty

Witam, mam do was pytanie. 

A mianowicie posiadam ciągnik New Holland z olejem w skrzyni biegów FUCHS AGRIFARM UTTO MP, oraz  John Deere z olejem w skrzyni biegów HY-GARD. I teraz nie wiem czy te obydwa oleje mogą się ze sobą zmieszać ponieważ zdarza się że muszę podczepić maszyny raz do jednego a raz drugiego ciągnika. Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238
skoro podłączasz już sprzęty i wszystko jest w porządku to pewnie się mieszają
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Dowiedz się jaką mają specyfikacje bo może nawet jest to jednakowy produkt

  • Thanks 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1949
jak to podnośniki i odczepiasz na złożonym to mieszają się śladowo. Jak w dwóch kierunkach to i tak przy wymianie oleju w skrzyni naprawisz problem.... Gdybyś pracował między 360 a którymś z nich to już większy kłopot ale szkoda przy incydencie siać zaraz panikę.
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Właśnie jak by to był olej przepracowany z silnika w skrzyni to mieszać nie wolno ale jak dwa ciągniki mają dobre oleje klasy utto to co się ma stać.Teraz jest taka moda nie pożyczę ci przyczepy bo się oleje pomieszają.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Akurat te dwa oleje mają tę samą specyfikację, dodatkowo z nimi mozesz mieszać Mobil Fluid 424, z tych trzech jest to akurat najtańszy olej ale parametry identyczne i przy nastepnej wymianie spokojnie w obu mozesz zalac Mobila jezeli nie chcesz przepłacać za "znaczki"

Edytowano przez Mikruss
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
U mnie przez rok mieszał się HY-Gard z AgrolemU i problemów nie było. Aczkolwiek kupiliśmy beczkę HY garda i Johny z proximą zalane tym samym olejem i już się nie pomiesza. Chyba proxima się nie obrazi?
  • Thanks 1

Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez taszin
      Wiatm  Jestem tu nowy i jest to Mój pierwszy post, więc witam wszystkich forumowiczów Agrofoto:) Złożyłem dokumenty na młodego rolnika i kasa została mi przyznana   We wnosku wpisałem kupno nowego ciagnika do mocy 75 KW i teraz tak na 100% łapę się na JD 6100 RC (74KW), NH T5.95 (73KW) ale podobno jest tolerancja (plus 5% mocy czyli 77 KW) więc JD 6105r tez się łapie. Ciągnik będzie pracował na 11ha (6ha swojego i 5ha dzierżawy) i z maszynami agregat uprawowy i siewnikiem o szerokości 3 metrów, pług 4 skibowy rzędowy, z biegiem czasu wymienie na 3 skibowy obrotowy i w transporcie z przyczepa 4.5 tony i 6 ton. Na obecną chwilę wszystko to było obrabiane ciągnikiem  ZETOR PROXIM 6441 i teraz moje pytanie który ciągnik byście wybrali, polecil? opinie, wady i zalety tych ciągników. Najbardziej mi sie podoba ten 6105r kolega ma 6115r i jest zajefajny.  Z góry dziekuje za odpowiedź. Pozdraiwam
       
       
       
      PS. Jest opcja że można kupić ciągnik uzywany do 5 lat i myslałem tez nad 6230P lub 6330P.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj