Polecane posty

John175    47

Witam. Rozważam kupno grubera do uprawy bezorkowej do traktora 230kM. W gre wchodzą takie maszyny jak :  Kockerling Trio4m , Horsch Terrano 4FX, Lemken Karat 4m, Vaderstad TopDown 300. Ma ktoś doświadczenie z tymi maszynami? jakieś wady, zalety poszczególnych maszyn? Może znacie też ceny? Szukam maszyny która może pracować bez podcinaczy do min.30cm i z podcinaczami po ściernisku na 12-15cm. Wszystkie oprócz vaderstad to maszyny zawieszane lecz rozważam także inne marki maszyn, jeśli ktoś ma proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Na Mandama nie patrzyłem bo chyba by się zapychał u nas . Jaki wał w tym triolent ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Radził bym ci 3 metry szukać, bo w 4 to prędkość 5-6 km bedzie . Z szerokoscią nie ma co przesadzać o orce.   Sąsiad ma  też Triolenta 3,6  na wale tandem i tylko taki ci polecam. Sam do talerzówki taki   kupiłem.  On go ciąga JD 7820 albo 7920  i szału nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Triolent ma trochę za małą siłe uwalniania sprężyn oraz łąpy za blisko siebie więc mógłby się zapychać. Wał podwójny czyli rurowy i płaskownikowy? Taki się zalepi u nas, mam już doświadczenie z tym wałem i się zalepiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

np. jakim?  Jakaś marka, model? Pług dłutowy zrobi na głęboko ale na płytko już nie bardzo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Znajomy kupił z Bednara  pług  dłutowy to Case Mgnum 250  ledwo daje rady przy 3 metrach na 40 cm. W pierwszym roku zawsze najciężej jest po pługach.

Po drugie co do mieszanie resztek to słabo wychodzi. Średnio mi sie to podoba.

 Ale myślę ze to takie sobie rozwiązanie bo problem z drenarką może być.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945
Zrobisz i płytko tzn jakieś 25cm, montuje się specjalne podcinacze . Ja zamòwiłem polski z firmy Agro lift bo na moje hektary wystarczy a mimo że to krajowy producent maszyny robi dobre.Po żniwach testowałem jego sprzęt jest na prawdę solidny. Z zagranicznych to np. gaspardo Atilla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Gaspardo robi też ciekawą maszynę jak się nie mylę "diablo" z sekcją talerzy. W Polsce niestety jeszcze nie widziałem.Co do mieszania resztek to ja zamierzam lecieć na płytko talerzòwką, potem dłuto i siew. U mnie to się sprawdzi. Co dodrenarki to żeby ciągnąć go na ok 50 cm to trzeba już konia... Tylko jaki w tym sens żeby tak głeboko uprawiać. Planuje też używać tego jako głębosza ale wtedy najlepiej odjąć 2 zeby jak nie ma się czym ciągnąć.250 kuca spokojnie da radę, chyba że w "skale" to i 300 będzie mało jak ktoś chce drenować ;-)

Edytowano przez Pietras892

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

A kto robi na 40cm? 

Ja mam zrobione ~20cm takim pimochio od m&g i rośnie ok bez sraki. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tobie na 20 starczy, a  inni na 40. Koło mnie spółdzielnia co włąśnie kupiła  Bednara na cięższych ziemiach na 40 na lżejszych na 30, potem wały i agregat uprawowo siewny.

Sam do 30 robię ale nie mam czym ciągnać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tracer93    8

Panowie a co sądzicie o tym

Zastanawiam się nad uprawą bez orkową od przyszłego sezonu. Przyznam szczerze, że ta maszyna wpadła mi w oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29
Dnia 23.12.2017 o 18:14, tomek73 napisał:

Radził bym ci 3 metry szukać, bo w 4 to prędkość 5-6 km bedzie . Z szerokoscią nie ma co przesadzać o orce.   Sąsiad ma  też Triolenta 3,6  na wale tandem i tylko taki ci polecam. Sam do talerzówki taki   kupiłem.  On go ciąga JD 7820 albo 7920  i szału nie ma.

Witaj. Masz może wał tandemowy w talerzówce? jak z łożyskami? Oglądałem Softera w dużym gosp. i poleciały im te łożyska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ale talerzówkę mam z  Agro Masza, ale łożyska lecą.Max 200 ha.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Podłączę się do pytania kolegi wyżej.

Chcę kupić kultywator do uprawy bezorkowej do Aresa 550 (95KM).

Maszyny 3 belkowe z talerzami doprawiającymi i wałem odpadają ze względu na moc ciągnika. Producenci podają przy 2,5 m zapotrzebowanie ponad 100KM.

Czy np. Agro Lift KULTYWATOR UPRAWOWO-ŚCIERNISKOWY TYP-KUS http://agro-lift.pl/produkty/podorywka/57-kultywator-uprawowo-scierniskowy-typ-kus

lub

Tolmet kultywator http://tolmet.pl/kultywator/248-kultywator.html

będą lepszymi narzędziami od zwykłych 2 belkowych gruberów z talerzami wyrównującymi glebę?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

poszukaj starego zachodniego 4 belkowego, z pewnością będzie to lepsza opcja niż te co podałeś, bo z pewnością te będą się zapychać przy większej ilości słomy, a i głęboko ich nie zapuścisz


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez wysos
      lemken VarioOpal x140 podczas obrotu wykona go do połowy i cofnie spowrotem, co może być tego przyczyną?
    • Przez Scappy
      Cześć wszystkim .
      W pługu mam dwie śruby rzymskie od regulacji . Niestety jedna ma już zaspawaną jedną stronę ,a druga strona ma już tak duży luz że niedługo zerwie gwint .
      Teraz już po orce ale muszę to zrobić ,bo regulować pług trzeba obiema śrubami jednocześnie .
      Nowa śruba to koszt około 800 zł .
      Chcę wstawić gwinty od łącznika centralnego wspawać je zamiast tych starych no i końcówki też przeszczepić .
      Czy takie gwinty z łącznika centralnego od  powiedzmy od c360 czy c385 wytrzymają ?
      Załączam zdjęcie śruby rzymskiej .


    • Przez Pynio
      Cześć wszystkim. Czy jest ktoś kto by powiedział do czego dokładnie służą regulacje znajdujące się w tym pługu. 






    • Przez asmodan28
      Mam zamiar kupić jeden z wymienionych opryskiwaczy. Który według was jest lepszy. Będę wdzięczny za podpowiedzi, ew zalety jednego lub drugiego lub wady.. z góry dziękuje 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj