Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Hardy67    1

Witam , stoję przed zakupem nowego ciągnika pomocniczego , w przedziale mocy 60-75km 

Szukam czegoś o niedużych gabarytach , o niewielkim spalaniu , i dobrym skręcie .

Ciągnik miałby pracować z rozsiewaczem 800l opryskiwaczem 650l sadzarką do tytoniu 2 rzędową , rozdrabniaczem 1,6m

glebogryzarką 2m i w transporcie w obrębie gospodarstwa .

Jeśli ktoś coś poleca chciałbym żeby uzasadnił swoją odpowiedz :)

Wiadomość z agroFakt.pl

zuras07    3

Co do nh to się nie będę się wypowiadał bo nie miałem z tym nic do czynienia aby z opowieści bo sąsiad ma T5 115,a ile wołają za nh 65 bo za 75 powiedzieli 130 netto jak szukałem takiego ciągnika

Hardy67    1
Przed chwilą, zuras07 napisał:

Co do nh to się nie będę się wypowiadał bo nie miałem z tym nic do czynienia aby z opowieści bo sąsiad ma T5 115,a ile wołają za nh 65 bo za 75 powiedzieli 130 netto jak szukałem takiego ciągnika

New Holland najbardziej mnie interesuje ze względu na komfort użytkowania sprzętu , te same oleje , filtry i serwis . I cenę będę miał inną u miejscowego dealera boo brałem ciągnik i tur w drodze juz jest :)

Hardy67    1
22 minuty temu, Bartek933 napisał:

A jakich marek dilerów masz najbliżej?

John deere , New Holland Massey ferguson , fendt , zetor , deutz fahr . Te marki do 90km

Hardy67    1
32 minuty temu, zuras07 napisał:

To czyli masz zamówiony T4 65 czy czegoś nie ogarniam

Jeszcze nic nie mam zamówionego , rozglądam się narazie.

Zamówić muszę najpozniej do konca stycznia .

Hardy67    1
10 minut temu, zuras07 napisał:

A skąd jesteś że tyle masz do delerow

Woj Lubelskie pow , Biłgorajski 

Zamość , New Holland ,Zetor , Deutz Fahr 70km

Lubaczów John Deere 30km

Zapałów lub Jatutów Fendt , Massey ferguson (40km) i 75km 

Hardy67    1
5 minut temu, Hardy67 napisał:

Woj Lubelskie pow , Biłgorajski 

Zamość , New Holland ,Zetor , Deutz Fahr 70km

Lubaczów John Deere 30km

Zapałów lub Jatutów Fendt , Massey ferguson (40km) i 75km 

I jeszcze bym zapomniał o McCormicku do którego mam 4 km 

zuras07    3

Jast rozbieżność , ja osobiście MF Zetora i nh bym odrzucił

Edytowano przez zuras07
Blad

zuras07    3

MF broń boże żeby nadmierne używać sprzęgła,Zetora miałem dużo pali i części jak do zachodniego,a co do nh to mnie sam dieler odrzuca w moim rejonie , a co do samego ciągnika to mnie nie przekonuje 

zuras07    3

Z tych marek co cię interesują to Fendt albo jd,to jest moje zdanie ,ja już kupno nowych ciągników mam za sobą teraz 3 lata przerwy

Hardy67    1

@zuras07 gdzie pisze ze interesuje mnie Fendt , kolega mnie pytał jakich Dealerów mam blisko :) 

Pod uwagę biorę Nh , Kubote najbardziej mnie przekonują te marki , Ciągnik nie będzie ciężko pracował , zależy mi aby był ''sprytny'' 

A ja odwrotnie jak kolega wyżej z czystym sumieniem polecę Ci Massey'a. Użytkuję model 3635, do lekkich prac jak dla mnie jest super (u mnie grabiarka,przewracarka, owijarka). Praktycznie brak awarii, spalanie na bardzo niskim poziomie. New Holland raczej do niego "nie ma podjazdu" ;)

zuras07    3
3 minuty temu, KrowieBieszczady napisał:

A ja odwrotnie jak kolega wyżej z czystym sumieniem polecę Ci Massey'a. Użytkuję model 3635, do lekkich prac jak dla mnie jest super (u mnie grabiarka,przewracarka, owijarka). Praktycznie brak awarii, spalanie na bardzo niskim poziomie. New Holland raczej do niego "nie ma podjazdu" ;)

A jaka masz skrzynie w tym mf

Bartek933    1151

Kurcze to daleko masz dilerów, ja bym skłaniał się do MF, DF i Kuboty. MF świetne ciągniki ale nieźle się cenią, Kubot jest zwinny,prosty ale kabina trochę mnie odstrasza a DF można fajnie skonfigurować. NH i JD moim zdaniem mają kiepskie skrzynie i trochę badziewnie w kabinie. Niemniej radzę Ci brać na testy i ustalić jakieś prace które będzie musiał wykonać każdy ciągnik : ustalisz różnice w spalaniu i może wyjdzie na jaw kilka zalet i plusów każdego ciągnika. 

• Like 2

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karol2306
      Cześć

W swoim Mx nie mam fabrycznej amortyzacji tylnego tuza. Ostatnio urwałem wieszak i znalazłem temat dotyczący zastosowania hydro-akumulatora w układzie podnośnika tak aby podnośnik miał funkcje "pływania". Przerabiał to ktoś u siebie? Ewentualnie ktoś się może orientuje jakiej pojemności trzeba zastosować hydro-akumulator tak aby działało to poprawnie??
    • Przez marcin117384
      Witam Wszystkich posiadaczy Case-ów Może ktoś podpowie z mechaników  jak postępować w przypadku takiego problemu . Oto kupiliśmy w tym roku takiego Case-a 895 (długo stał u handlarza i u poprzedniego na Zachodzie też )... i odłożyła się w oleju skrzyniowym woda . Wymieniłem  (odkręciłem dwa korki spustowe zaraz za wałem przedniego napędu i na skrzyni (to znaczy trochę bardziej do tyłu ) olej na nowy  (HY-TRAN )  tyle że nie mam miarki i nie wiem ile powinienem wlewać {TU LICZĘ na Waszą pomoc drodzy forumowicze -ile ? }   Wymieniłem  też  pompę hydrauliczną  i mam duży kłopot bo zalany olej wygląda jak ten który wylałem  jest to szarobiała maź ....  Tu pytanie do mechaników jak pozbyć się wody zalegającej w uchyłkach skrzyni biegów - ręce mi opadają . Olej jest drogi a ja zarzynam nową pompę . Spuszczając poprzednim razem olej czekałem dobę aż ścieknie ... założyłem nową pompę filtr i zaraz musiałem pozbyć się filtru bo był sklejony przez wodę  . Teraz jest sporadycznie używany i chodzi bez filtracji ... chciałem ponownie wymienić olej ale myślę że to nic nie da bo dalej jest woda w skrzyni ... Jakieś pomysły ????
    • Przez Michalrolnik
      Witam
      Od pół roku jestem właścicielem case 4240. Mam kilka pytań odnośnie jego eksploatacji a mianowicie posiada on elektroniczny wyświetlacz, i zastanawia mnie ile kresek powinno być od temperatury. Standardowo jak się rozgrzeje są dwie kreski, ciężka praca 3-4, a max jest 10 kresek. Przy ilu kreskach lepiej odpuścić trochę gazu? Drugie pytanie odnośnie grzałki jaką kupić i gdzie zamontować na allegro chyba nie ma do typowo tego modelu. A wydaje mi się że przy alternatorze jest zaslepiona do niej dziura w bloku. Zbliża się zima a ciągnik będzie eksploatowany w wycinaku i do wozenia bel. 
      Pizdrawiam

• Przez jaszczur2008
      Witam.
      Posiada case international 844s 81rok 4x4 (nie xl)
      Problem taki ze na polowych cos wali w skrzyni.
      Na szosowych i wstecznym jest okej.
      Gdy jade na polowych potrafi wybic na luz.
      Obstawiam na synchronizator.
      Moje pytanie to pod ktorym deklem sa tryby od polowych? Pod podnosnikiem, czy pod tym z przodu gdzie jest orbitrol?
      I drugie pytanie czy przedni dekiel zejdzie? Bo orbitrol jest jakby pod deklem iczy to tak wyjdzie? Lub co odkrecic by wyciagnac dekiel?
      Prosze jakies wskazowki
    • Przez Piasek186
      Witam. Ma ktos moze namiary na firme ktora zajmuje się sprzedażą I jednocześnie naprawą ciagników case z okolic prudnika ? Byłem kilka lat temu tam oglądać jakiś ciagnik, ale nie pamietam miejscowosci chyba że ktos wie gdzie w łódzkim naprawiają te ciągniki ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.