Swang

Dlaczego Lord ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Swang    0

Witam, zarejestrowałem się na forum ponieważ chodzi mi po głowie pytanie, nigdy nie interesowałem się gatunkiem ziemniaka jaki kupuje, dzisiaj chciałem koniecznie dostać gatunek typu C-Tajfun, Bryza etc. Przeszedłem około 20 okolicznych sklepów, zarówno dużych sieciowek jak i małych sklepów a nawet targ zwany nowym kleparzem w Krakowie. Niestety we wszystkich miejsacj poza jednym (gdzie była odmiana bellarosa) sprzedają gatunek Lord. Dlaczego ? Czy jest to kwestia pory roku, ceny lub małego rynku zbytu ? Byłbym wdzięczny gdyby ktoś nieco rozjaśnił dla mnie tą sytuację, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Czemu ? bo lorda ma 70 % plantatorów jadalnych ziemniaków a pośrednicy kupują od nich po 1/6 ceny jaka jest w sklepie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

dlaczego, bo wszystkie ziemniaki na targu i w sklepie to Lord :D bez względu jakie są naprawdę :D

przyjdzie moda na inne  to też będzie jeden gatunek:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Az mi sie przypomniało jak byłem na targu, przechodze obok chłopa z ziemniakami i podsłuchałem rozmowe z kilkoma klientami. 

-Dobry, jaka odmiane tych ziemniakow pan ma?

-A jakie pan chce?

-Jely.

-To mam takie na samochodzie. 

i przynosi mu worek czy tam dwa. A za chwile przychodzi inny i pyta sie o tajfuna i tez mu przynosi, jeszcze inny pyta o Ibisa bo pamieta ze dziadek takie miał, i tez mu przynosi  :D 

Wszystkie odmiany swiata chłop miał na samochodzie :D

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Kolego bo na rybitwach prawie sto procent idzie lorda a dopiero tam inne naród głupi i w sklepie innego mu nie kupi to na hurcie sprzedają to co chce kupiec od sytuacja dzień dobry jakiego ma pan ziemniaka ja lord o super poproszę 50workow a pytanie kto widział żółtego lorda ot tyle. Kolego jak byś chciał tajfunu do jedzenia albo sadzeniaki pisz mi na PW mam takiego który masz rok z CA po centrali także możemy się dogadać jak.bys chciał, mieszkam koło Krakowa jak większą ilość możliwy transport;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Moi kupcy  mieszczuchy nie chcą innego ziemniaka ,jak denar .W tym roku miałem gale to psioczyli i większość pojechała do dzików .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj