sebastiankula120

Jaką prasę kupić?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
radzioz    7
Korzystając z tematu chciałbym zapytać o kuhn fb 3130. Mam dobrą cenę na potestową (którą sam testowałem) Ale trochę się cykam. W mojej okolicy takich brak. Rocznie 1tyś kiszonki, 400slomy, 300siana. jest ona wałowa. I trochę się tych wałów boję. Co np będzie po paru latach w slomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bronek    248
do 120tyś netto czy brutto? Ja w tym roku kupiłem Kverneland 6350 walcową i hak narazie jestem zadowolony. zrobiła ponad 1100 bel sianokiszonki i około 300 słomy jak narazie bez awarii. Ładnie zwija bele, wszystko ustawiasz, regulujesz terminalem z kabiny ciągnika. Słoma nawet króciutka zwija się dobrze. Cena 106 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byle pasówka i nie polska a tak to wybierać przebierać ja mam lely rp 12tyś w ciągu 3 lat goni jak wściekła z df 130 koni zapraszam do galerii tam można zobaczyć zestaw i bele po nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Rozumiem że 1tyś u Siebie plus usługi czyli razem ile może tego być? Jakiego konia masz do tego i czy belujesz samą słomę czy sianokiszonki też?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer15555    85
Zachodnią pasówke lely, claas, mchale pracą tymi prasami to bajka mega wydajność i zgniot. W swojej claasa mam 30tyś bel przez 6 lat i wszystko śmiga aż miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja prasuje Case Rb465 i Unia Famarol 1,8vd i wiadome porównania nie ma. Bierz jak wyżej pisali zachodnią pasówkę. U miej 10tyś balotów w Case i jestem zadowolony ;) Za 120 tyś. powinieneś znaleźć już coś fajnego, w 120tys oscyluje np. Class variant 360RC. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
walcowa mchale 5400c z nożami jest do oddania za <120tys chyba brutto. nie pamiętam dokładnie. Na pewno będziesz zadowolony. Ja bym brał ją w ciemno. W slomie też sobie dobrze/bardzo dobrze radzi. W końcu to nie metal-fuszerka
  • Like 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2017 o 09:32, Bartek933 napisał:

Rozumiem że 1tyś u Siebie plus usługi czyli razem ile może tego być? Jakiego konia masz do tego i czy belujesz samą słomę czy sianokiszonki też?

Około 1,5 tys wszystkiego, sianokiszonka i słoma. Będzie robić z case mx 135

Edytowano przez sebastiankula120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Ja na taką ilość brał bym stało-komorową łańcuchowa od NH/Case, nowa to przez x lat nic nie powinieneś przy niej robić, jeżeli zdecydowanie przeważa sianokiszonka to myślałbym nad walcówką. To oczywiście moje zdanie bo ja bym tak zrobił co nie znaczy że masz się tym sugerować.

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Case rb344 i nh br6090 a ceny jak pamiętam to 80-90 tyś netto, dużo ich jest AF i jak poszukasz to dowiesz się dokładnie ceny oraz jej wad i zalet. Krone też była by warta uwagi ale cen nie znam i najpewniej będzie droższa niż te z koncernu CNH bo one są identyczne.

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sebastiankula120 napisał:

Jakieś dokładne modele? Czy zmieszczę się do 120 tys brutto? 

Tak jak Bartek napisał powinieneś dać radę, a bardzo dobrze te prasy śmigają ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj