Gość

Filtracja oleju hydraulicznego

Polecane posty

Gość   
Gość

Cześć, próbował ktoś z was odseparowac wodę z oleju hydraulicznego?  Ktoś odkręcil mi korek wlewu w cyklopie i z dna spuściłem ponad 10 litrów wody a że cyklop był potrzebny to poszedł do roboty. Oleju koloru białego i się lekko pieni, próbował ktoś z was filtrować?  Myślalem nad tym żeby zlewac po trosze do Wiaderka i grzać grzałką aż woda odparuje co o tym sądzicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Olej do wyrzucenia, nic z zmieszanym z wodą już nie zrobisz, nie masz najmniejszych szans. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Możliwość jest, tylko przy tej cenie oleju się to nie opłaca(metoda garażowa). Prędzej się pozbędziesz powietrza z oleju, tylko toteż dlugi proces

Edytowano przez zetores

Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zalej nowym olejem a ten zostaw do odstania. Z czasem może woda siądzie na dnie jest w końcu cięższa... kto wie.

W robocie mamy niepalne oleje w maszynach na bazie glikolu to gubią wodę jak diabli. Dziwnie to wygląda jak  z węża wodę tankujesz w hydraulikę :D


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Natknołem się na firme Lubra serwis, z dojazdem do klienta.  Filtrują olej. Jak masz zamiar zmieniać olej , to wymyj dobrze zbiornik i wyczysc filtry

 


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

A potem do tego wycieki, i zużycie pompy. Co do starego oleju-to każdy taki leje do silnika nieświadomie :-)

Stary olej jest poddawany recyklingowi i jest wykorzystany, między innymi  do ponownej produkcji oleju


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297
U mnie już od paru lat jest biały olej w cyklopie. Ja myślę że najlepszym sposobem jest podgrzewanie na kuchence w garnku, tylko uważać żeby się nie zapaliło. Olej zrobi się rzadszy i powinien się oddzielić, tylko zlać i gotowe. Kiedyś postawiłem trochę na słońcu, to tak się zrobiło.

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomas318    1

Najlepszy sposób to zmiana na nowy olej najlepiej pozamykac wszystkie siłowniki zlać olej i najlepiej zlać olej z węży hydraulicznych bo możesz kolego wierzyć mi lub nie ale wiem co się dzieje z układem hydraulicznym jak jest w nim woda naprawiam hydraulike i wiem do czego może doprowadzić woda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a co tam woda może zrobić zardzewieje nie bardzo

Przy mrozach to problemy są raz musiałem palnikiem przewody grzać przy -10 pod spodem , najlepiej jak masz stary olej to wymień na nowy po zagrzaniu układu

Hipol też łączy sie z olejem ale te lepsze już nie mam w ciągniku utto to raz spuszczałem olej ze skrzyni a tam woda leci dopiero potem olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Panowie, jak nie macie pojęcia to nie piszcie bzdur. Większość większych firmy betoniarskich posiada urządzenia do oczyszczania oleju. U nich to norma, olej się nie zużywa tylko poprzez nieszczelności na pierścieniach pompy przedostaje się woda. Myślicie że oni co kilka tygodni wymienią olej na nowy? Jak masz taką firmę w okolicy to zapytaj się czy mają takie urządzenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Przez nieszczelność jakiej pompy i w czym? Ale faktem jest  wyczyścić. W robocie mamy urządzenia do tego. A dokładnie to sześć filtrów szczelinowych, separator i  pompa. Podłączają do maszyny i sobie leci z 10 godzin. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ale czy to jest opłacalne so takiego oleju???

 Ja chciałem w  ciągniku wyczyścić  to pierwsze co spytali  w  firmię  to ile lat ma olej, bo jak ponad 3 to wymiana tylko,  a  olej miał 6  więc właśnie kupiłem beczkę Akceli  Hy Tran za 2900   czyli po 14,5 zł/L ale to oryginał z serwisu do Case. a zwykły  hydrauliczny jest po 3,6 zł  u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suzuki18l
      witam, zapomniałem spuścić wodę na noc a był mróz, oczywiście woda zamarzła, wywaliło korki w głowicach, a teraz zobaczyłem że woda znikła z chłodnicy i poszła do oleju bardzo szybko , aż się wylewa przez bagnet, czy ktoś wie gdzie w środku najprawdopodobniej mogło pęknąć, czy możliwe że tuleja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj