knoro21

Co zasiać po łące

Polecane posty

knoro21    8

Witam nie znalazłem takiego tematu dlatego go zakładam. Mam pytanie otóż w tym roku chcemy z ojcem wyorac łake około 1.5h i nie wiemy co tam posiac napewno to hbedzie jakies jare zboze bo jest za późno na siew zimowy jest jednak mokro a pole jest jeszcze nie zaorane mam nadzieje ze troche podeschnie i wejde tam talerzówka a potem orka jednak o nie o to chce zapytac. W tamtym roku wyoralismy kawałek łaki i posialismy jeczmiec był on bardzo gesty i bardzo szybko rusł wkrótce go połozyoło widocznie było bardzo duzo azotu jak myslicie czy w tym roku na wyoranej łace posiac pszenice (ziemia 3b klasa) czy moze w pierwszym roku po wyoraniu bedzie jeszcze słabo plonować i posiac owies a dopiero za rok pszenice jak myslicie dajcie jakies rady. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolx21    22

ja proponowalbym rzepak jary z odmian F1 i napewno sie uda, rzepaki zeleca sie siac po lakach a pozniej po tym pszenice zimowa i dopiero bedziesz mial plon, jezeli wylozylo ci wczesniej jeczmien to owies tym bardziej wylozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja 2 lata temu miałem QQ po trawie i tam właśnie była najlepsza.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

zdecydowanie rzepak. Ale lepiej ozimy bo z jarym to rzadko kiedy cos wychodzi. No ale jak juz masz za pozno to jary musisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

po łące najlepiej siać zboża wymagające dobrej ziemi, najlepiej pszenice lub QQ. ważne żeby zboże było wysokie, to znacznie ułatwia zbiór


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

a co ma zbiór po łące do zbioru po innej uprawie??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmers99    1

ja wyorałem łąke o,70ha tam było zawsze 5 beli a nawoz trzeba dawac i paliwo tez idzie.Pierwsze dwa lata siałem owies to były 2 zbiorniki i 14 bel,w tym roku było przenzyto tez ładnie sypało prawie dwa zbiorniki i 17 bel,a w maju planuje po łące zasiac QQ.


sie robi tym ,co się ma ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek147    3

Po lace to najlepiej owies zasiać, ze względu na jej niskie wymagania pokarmowe, nie będziesz musiał nawozić a urośnie piękny dorodny, a na pewno Ci go nie powali. Kuzyn w tym roku zaorał 5 ha łąki a posiał owies z mieszanką traw. Był bardzo bujny.Sąsiedzi pytali się sypną proszku, i byli bardzo zdziwieni ze nic a był naprawdę ciemny. Było to z przeznaczeniem na kiszonkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aquarius    0

Jak masz klasę 3B to się nie baw w owies czy mieszankę tego typu na wyoranej łące powinno dobrze rosnąć . Posiej pszenicę, lub rzepak. Jak będziesz sprzedawać to cenę masz większą a jak dla siebie to wartość też jest lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

zboż nei należy siać chcby dlatego ze min. drutowce posostaja w ziemi a siew rzepaku moze ograniczyc ich rozmanazanie. I wogole zboze tak dobrze nie sypie po lace jak rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Rzepak jakbym siał to bym siał ozimy bo jary to podobno słabo sie udaje ale jak myslicie pszenica jara moze byc czy jednak ten owies?? bo QQ raczej nie bedziemy siac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolx21    22

posiej rzepak jary mieszancowy, kosztuje troche drogo na 1 ha ale sypnie ci 4 tony a jezeli nie to lepiej pszenice jara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

zamiast zboż posiej lepiej gorczyce do przyorania chociaz troche nawozu ziemia dostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Ja 2 lata temu miałem QQ po trawie i tam właśnie była najlepsza.

Ja tez miałem po łące na 2 działkach to na 1 kukurydza jest zawsze b.ładna nie gorsza jak na polu przed łąką. na 2 działce była w tym roku słaba ponieważ nie było warunków na oprysk w odpowiednim czasie ale w zaszłym roku była ok :) a więc ja bym proponował jednak kukurydze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

posiej rzepak jary mieszancowy, kosztuje troche drogo na 1 ha ale sypnie ci 4 tony a jezeli nie to lepiej pszenice jara

4 tony rzepaku jarego? Takie rzeczy to nawet w Erze nie są możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Po co mam siac gorczyce na nawuz jak ta ziemia lezy chyba z 30 lat wiecznie chodzi po niej bydło i jest w niej wystarczajaco nawozu azotu i czego chcesz toż to nie ma sensu co piszesz qq nie bede siał posieje ja lepiej na gorszej ziemi 2 lata temu posialismy qq na 5 klasie i wyszło jakies 12 ton z hektara ale przyznam ze non stop padały deszcze pewnie dlatego tak rosła. Na tej łace posieje jednak pszenice za rok rzepak mozimy a za dwa pszenzyto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

nic o krowach nei pisales. Chcesz to siej pszenice. Ja bym posial kuku lub gorczyce nic wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

Po co mam siac gorczyce na nawuz jak ta ziemia lezy chyba z 30 lat wiecznie chodzi po niej bydło i jest w niej wystarczajaco nawozu azotu i czego chcesz toż to nie ma sensu co piszesz qq nie bede siał posieje ja lepiej na gorszej ziemi 2 lata temu posialismy qq na 5 klasie i wyszło jakies 12 ton z hektara ale przyznam ze non stop padały deszcze pewnie dlatego tak rosła. Na tej łace posieje jednak pszenice za rok rzepak mozimy a za dwa pszenzyto .

[/quote

 

dobry wybór,ja też jestem za siewem pszenicy na łące ,łatwiej walczyć z chwastami, niż w kuku czy rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drViohman    0

Jeśli trawa nie jest za gęsta, to zastosuj orkę zimową z przedpłużkiem. Wiosną zabronuj i upraw niezbyt głęboko. Posiej owies. Owies jest zbożem który lubi takie nowiny i nie jest tak wrażliwy na niedostatki w kulturze rolnej, jak pszenica i jęczmień. Po łące ziemia nie jest tak sprawna, żeby udał się tam jęczmień. Oczywiście mógł być tam rzepak, ale uprawki należało zacząć po 1-szym pokosie trawy. Teraz już za późno, a jarego nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku zorałem tam dwa kawałki łąki gdzie trawa była dość słaba zebrałem 3 pokosy przed zaoraniem jescze coś tam zebrałem skosiłem nisko. Wysiałem wapno i jutro będę orał ok 35cm z przedpóżkiem może jescze częściowa wyleje gnojowice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Mam pytanie otóż w tym roku chcemy z ojcem wyorac łake około 1.5h i nie wiemy co tam posiac

 

A podpisywałeś taki papier z ARiMR, że nie zaorzesz łąki trwałej przez 5 lat? (potrzebne to było chyba do ustalania płatności zwierzęcej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

A co polecacie posiać na działce na której było pszenżyto pisaliśmy międzyplon i jest teraz gorczyca (niestety nie można zaorać na zimę ponieważ bierzemy za to dopłatę i można zaorać dopiero na wiosce) plon pszenżyta był bardzo słabo 7 ton z 2 ha ziemia V i VI klasa piaski?? A co posiać po jęczmieniu jarym obecnie rośnie gorczyca której również nie możemy zaorać ziemia 3.b plon był dobry było wapnowane przed siewem gorczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj