Skocz do zawartości
krupekf16

Nawozenie gnojowicą Pomocy Pilne!!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukaczmarek    265

na dzień dzisiejszy jest lekko ponad 300 sztuk licząc ze stadem podstawowym. Ciężko mi powiedzieć ile przez cały rok bedzie bo stado cały czas się powiększa.

Ale myslę ze przy obecnej obsadzie bede około miliona litrów miał

ahme999    115

to chyba sporo wychodzi... miałem pobo\zne plany że zbiornik pod rusztem na 2/3 kojca i śr głębokości ok 1,4-1,5m wystarczy mi na te 4 miechy przy max zagęszczeniu sztuk/m2, a tu sie zapowiada waloryzacja założeń...

lukaczmarek    265

poczekaj może na odpowiedz kogoś kto ma ruszta w cyklu otwartym bo u mnie od macior jest sporo także ciężko to porównywać.

Chociaż zawsze lepiej policzyć trochę wiecej niż później martwic się jak pod ruszta podchodzi.

A powiedz dlaczego nie pod całym rusztem. nie chcesz dawać rusztu na całości? Jeśli tak to powiem ci że to błąd

Edytowano przez lukaczmarek

Wiadomość z agroFakt.pl

ahme999    115

zawsze oszczedność, bo i na samym ruszcie zaoszczedzisz, a i z tubomatów nie sypie sie bezpośrednio w czeluści, i nawet jesli nie ma nadzieji ze świnki zbiorą paszę z podłogi to przynajmniej bede wiedział ze trzeba szyberek gałagnom przykręcić

lukaczmarek    265

powiem ci byłem na chlewni z maciorami gdzie facet miał 2/3 na ruszcie i 1/3 pełna posadzka na betonie to bluźnił na to przez pół spotkania. Mówił ze codzien musi włazić i przegarniać na ruszta bo wszystkie sr**ą na beton. Ja osobiście też polecam pełny ruszt a pod karmikiem najwyżej matę zamontować.

dawid3p    357

nie chcę zakładać nowego tematu więc piszę tutaj ;) jak wygląda z pogłównym nawożeniem przefermentowanej gnojowicy ??? np na łąke lub zboża bo to ma się nijak do tego żeby przyorać ;) wolno czy może ktoś się doczepić ? :)

ptaszyna    125

Na łąki czy TUZy można pogłównie bez mieszania do końca listopada na inne uprawy ( pszenica) trzeba przemieszać z ziemią, termin ten sam.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się