PatrykReich

Dzierżawa ziemi z KOWR

Polecane posty

adam131    307

Różnie.Ja brałem udział w 4 przetargach ofertowych w grudniu i pod koniec stycznia dostałem zwrot wadium za 2 przetargi,a za kolejne 2 do dziś jeszcze nie. Ciągle ktoś się odwołuje,Kowr rozpatruje i czas leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

Panowie a załączaliscie wypis  z ewidencji gruntów?czy sam akt wystarczy?

IMG_20210505_220449.jpg

Panowie a załączaliscie wypis  z ewidencji gruntów?czy sam akt wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1994    43
Napisano (edytowany)

Wypis z rejestru gruntów jest niezbędny do tego trzeba dołączyć wydruk z elektronicznych ksiąg wieczystych

Edytowano przez bizon1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229
bizon1994 napisał:

Wypis z rejestru gruntów jest niezbędny do tego trzeba dołączyć wydruk z elektronicznych ksiąg wieczystych

to trzeba z starostwa wziąć? a te oświadczenie że dam do wglądu akt oryginał też pisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

a wypis z. rejestru gruntów to. tylko dla tej jednej działki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Tak.Brałem wypis i przy 4 przetargach do jednej oferty oryginał i 3x ksero z podpisem do jakiego przetargu dołączyłem dokument oryginalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

a ten dokument potwierdzający tytuł prawny to ma być akt?

Nie cytuj poprzedniego posta. Kolejne zacytowanie będzie skutkować pkt karnym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Ja dawałem ksero do każdej oferty. W ofercie masz spis jakie dokumenty trzeba dołączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdarzasie    0

Witam, czy ktoś z Was pisał o przedłużenie umowy dzierżawy z KOWR? Czy moze posiada ktos przykładowe pismo? Nic nie mogę znaleźć a nie wiem jak się za to zabrać 🤗

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Samemu napisz prośbę tylko w odpowiednim czasie, nie pamiętam teraz kiedy to się pisało, nie za szybko, nie za późno-chodzi o miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

no tak miał mi zrobić papiery super że tylko wzory mi zrobił.

A tu co wybrać, chodzi o wydruk z elektronicznej księgi wieczystej

Screenshot_2021-05-06-10-13-52-791_com.android.chrome.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1994    43

Napisz odręczne pismo, wymieniając, numer działki, obręb geodezyjny oraz uzasadnienie,

Co do terminu złożenia wniosku o przedłużenie umowy dzierżawy to ostateczny termin upływa 3 miesiące przed końcem umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190
DANDYS napisał:

jak długo czeka się na. zwrot wadium?

po podpisaniu umowy przez oferenta

Bartek01 napisał:

Kolego z ARiMR stan DJP, odrazu dopiszę żebyś się nie zdziwił później, że przelicznik dla DJP dla kowr jest inny niż przelicznik DJP dla urzędu gminy o zwrot akcyzy w paliwie.

chyba nie, tylko że dla KOWR robi odział regionalny, a dla gminy biuro powiatowe od ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

no u mnie poszło do Warszawy o DJP


oni przeliczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Czy dalej obowiązuje że jednego dnia można wygrać jeden przetarg?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Ogólnie przetarg z danej lokalizacji może być podzielony na kilka dni, np ze względu teraz na pandemię i jak ktoś ugra coś pierwszego dnia to dalej juz nic nie weźmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

no jutro soe okaże czy się zakwalifikuje chociaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Działki sąsiadujące ze sobą, przetarg pierwszy o 10, drugi o 11, a mimo to ten sam wygrał. KOWR Pruszcz Gdański.

Pytanie: czy za 4 i 5 klasę warto dać 30 dt za ha? 😆


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227
Napisano (edytowany)

Normalnie, został dopuszczony do drugiego przetargu i przelicytował wszystkich.

Edytowano przez dzikidaniel

C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103
dzikidaniel napisał:

Działki sąsiadujące ze sobą, przetarg pierwszy o 10, drugi o 11, a mimo to ten sam wygrał. KOWR Pruszcz Gdański.

Pytanie: czy za 4 i 5 klasę warto dać 30 dt za ha? 😆

Hmmm! Są jedni co by dali, ale trochę dużo, lepiej jakby była 3 i 4 klasa. Ale wiesz jak to jest, w domu liczysz, że tyle możesz dać, jesteś na przetargu, jest adrealina, jest sąsiad którego nie lubisz i bijesz...😁😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bercik92
      Witam. Czy mając te kilka ha gruntów ornych  i mając  zwolnienie z tzw zazielenienia po wzięciu kilka ha ziemi w dzierżawe na umowe notarialną trzeba będzie spełniać warunki zazielenienia? wtedy będe mieć około 8ha własnego i drugie tyle dzierżawy
    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez Łukasz4514
      Koło mojej działki jest pole o powierzchni 12ha które nie jest użytkowane od roku. Dzisiaj byłem u właściciela tej działki z zapytaniem czy nie było by możliwości wydzierżawienia tego pola. Dowiedziałem się od niego że mógł bym uprawiać to. Tylko właściciel zgłosił ugorowanie gruntu jakiś miesiąc temu do ARIMR i powiedział że mam się dowiedzieć co można zrobić by znów uprawiać te pole (chciał bym tam zasiać pszenice ozimą) i w jaki sposób odwołać to ugorowanie i kiedy najszybciej da rade coś takiego zrobić. 
    • Przez Bizon_Ursus
      przyjmę ziemię w dzierżawę woj . Świętokrzyskie okolice Ujazd , Kopiec, Krępa wiadomości proszę kierować na agrofoto w wiadomości prywatne lub pod podany numer telefonu 883 294 895 pozdrawiam .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj