PatrykReich

Dzierżawa ziemi z KOWR

Polecane posty

39 minut temu, suzuki18l napisał:

oczywiście ze zwracają, ale co z tego  jak czynsz trzeba zabezpieczyć i zamrozić kupe kasy na czas trwania dzierżawy, a zabezpieczenie czynszu to 1,5 krotność wylicytowanej stawki

Lub wystarczy gwarancja bankowa. Z kowrem ustalasz warunki zabezpieczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

tak gwarancja bankowa oczywiście , tylko że taka gwarancja kosztuje dość sporo kasy, pytałem o to , i ja wolę zabezpieczyć środki na koncie jednocześnie robiąc lokatę wtedy po 10 latach dzierżawy mam zwrot uwolnioną kasę i jeszcze parę zł zarobku, a za gwarancje zapłacisz nie wiele mniej niż 1,5 krotność czynszu, najgorsza opcja to wpłacić kaucje do kowr

Edytowano przez suzuki18l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

powiedzcie mi jak to jest z gruntami kowr wydzierżawionymi na krótki okres to jest 3 sezony, czy później możemy te grunty nabyć czy przedłużając dzierżawę czy rozpisują kolejny przetarg jak to wyglądało w waszych rejonach, 3 lata to czasami potrzeba aby glebę doprowadzić a tu bach i koniec umowy dzierżawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

witam. dzierzawi ktos las od kowr ? bo bedzie przetarg ziemia orna plus kilka ha lasu. Czy wydzierzawiajac taki las mamy z tego jakiekolwiek korzysci? np mozemy wykupić drewno po tanszej cenie z tego lasu itp ? czy tylko trzeba płacić za to podatek lesny i nic z tego sie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52
9 godzin temu, adamn999 napisał:

powiedzcie mi jak to jest z gruntami kowr wydzierżawionymi na krótki okres to jest 3 sezony, czy później możemy te grunty nabyć czy przedłużając dzierżawę czy rozpisują kolejny przetarg jak to wyglądało w waszych rejonach, 3 lata to czasami potrzeba aby glebę doprowadzić a tu bach i koniec umowy dzierżawy.

3 mieś przed końcem umowy dzierżawy składasz wniosek o przedłużenie, jeśli na działce nie planują jakiś inwestycji czy podziału, przekształcenia , na budowlaną itp, to ci przedłużą,  po 3 latach masz prawo pierwokupu, jeśli chcesz wykupić składasz o to wniosek, oni ustalają cenę jeśli ci pasuje to dochodzi do transakcji 

50 minut temu, Kamilek1 napisał:

witam. dzierzawi ktos las od kowr ? bo bedzie przetarg ziemia orna plus kilka ha lasu. Czy wydzierzawiajac taki las mamy z tego jakiekolwiek korzysci? np mozemy wykupić drewno po tanszej cenie z tego lasu itp ? czy tylko trzeba płacić za to podatek lesny i nic z tego sie nie ma.

z lasem jest tak że jeśli masz już umowę dzierżawy do masz prawo z niego korzystać ale na ogólnych zasadach, tzn odrazu możesz zrobić inwentaryzację , idziesz do starostwa zgłaszasz taką chęć, leśniczy zaznacza co możesz wyciąć, potem te drzewa mierzysz i i robisz operat brakarski , jeśli masz dobrego leśniczego to pewnie się dogadasz że ci wyceni te drzewo jako opałowe, , tzn oszacuje bardzo małą wartość, z tą wyceną idziesz do kowr oni ci wystawiają za to drzewo  fakturę do zapłaty,  ogólnie zawsze jest tak że się sporo więcej zarobi na drzewie niż zapłaci za nie, a jak wcześniej pisałem  lepiej dopłacić coś zasugerować by wycena była symboliczna, 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    267

chyba nigdzie nie piszą tego ale zawsze można sie przejść na przetarg jako widz albo poczekać aż wpiszą dzierżawe do ksiąg wieczystych?-tego nie jestem pewien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Masz dwa wezwania do zapłaty w ciągu roku i na obu może być inna cena pszenicy


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52
Dnia 15.04.2020 o 13:06, Andrzejcypis napisał:

Gdzie można sprawdzić kto wygrał przetarg na dzierżawę z kowr?  Na stronie przetargu nie ogłaszają zwycięscy  

po prostu zadzwonić i się zapytać, bo tylko na przetargach pisemnych ograniczonych ofertowych dostajesz wiadomość kto wygrał , pocztą o ile również brałeś udział 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52
7 godzin temu, Andrzejcypis napisał:

W kowr na telefon nic nie chcą powiedzieć. Niby państwowa ziemia A robią tajemnicę 

dziwne, ja mam dwa oddziały , Zielona Góra, i Lubsko, i zawsze chętnie informują, na wszystkie pyt , odpowiadają, kontakt super, czy oni mają jakieś uzasadnienie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem i  kazała mi zadzwonić za chwilę bo musi sprawdzić, jak zadzwoniłem później powiedziała że rozmawiała z prawnikiem i nie wolno im tego mówić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Czy jest możliwość aby wymusić na KOWR sprzedaż działki? Chodzi o to iż działkę sąsiadującą z moją obecnie dzierżawi duży rolnik. Czy jakbym napisał pismo do KOWR że chcę kupić tę działkę to coś to da? Czy w pierwszej kolejności po prostu przedłużą dzierżawę obecnemu dzierżawcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Nic nie da. Na tą chwilę nawet on jej nie kupi. A takie działanie tzn. próba podebrania działki to świństwo


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fiku11    3

Panowie potrzebuje porady. Sprawa delikatna w wiosce obok mnie jest dużo działek z własności kowr, lecz większość z nich jest użytkowana przez rolnika z tej wioski bez umownie już mam kilka działek  w tym rejonie lecz resztę kowr nie może wystawić bo są uprawiana lub w zaorane kilka metrów szerokości działki. Płacąc czynsz dzierżawny dziwni mnie to że ktoś sobie uprawia bez umownie. Jak  pozbyć takich ludzi? Kowr ma związane ręce niby bo RODO.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie biorę udział w przetargu ograniczonym ofert pisemnych i mam produkcje zwierzęcą. Bydło i indyki brojlery. Do kowr chcą djp i z bydłem nie ma problemu z agencji dostanę pismo jaki miałem średnioroczny stan w DJP dla bydła, a co z brojlerami? rocznie mam ich średnio na stanie 1000-1500 szt.  muszę mieć oświadczenie od inspekcji powiatowej weterynarii. i wypełnić tę ich kartę którą pobrałem z KOWR. jak to zrobić? ja nie mam faktur sprzedaży ani zakupu tych brojlerów wszystko rozchodzi się po okolicy, pomożecie jakoś? bo za te brojler to ok 35 DJP dostanę. dla mnie to dużo

Edytowano przez ziemianin1802
Yhhj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

W Waszych oddziałach też duże działki rolne o funkcji w studium innej niż rolna idą od razu na przetargi nieograniczone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszX    0

pytanko do tych co brali udzial w ofertach pisemnych

  1. Powierzchnia użytków rolnych nabytych lub dzierżawionych z Zasobu przez rolnika i jego małżonka – liczba punktów 20;

Oferenci którzy osobiście lub ich małżonek na dzień składania ofert kiedykolwiek nabyli lub są dzierżawcami użytków rolnych z Zasobu o łącznej powierzchni mniejszej lub równej 1,5 – krotności średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w danym województwie (według danych ARiMR za poprzedni rok) — otrzymują maksymalną ilość punktów. Pozostali uczestnicy przetargu którzy osobiście lub ich małżonek na dzień składania oferty kiedykolwiek nabyli lub są dzierżawcami użytków rolnych z Zasobu o łącznej powierzchni większej niż 1,5 – krotność ww. średniej (nie więcej jednak niż 300 ha minus powierzchnia UR przeznaczona do dzierżawy) – otrzymują liczbę punktów proporcjonalną do powierzchni podanej w ofercie. ''

 

Czy  tutaj pkt dostaja tylko rolnicy co maja juz ziemie z kowru? czy jak rolnik nie ma ani hektara z kowru tez cos otrzymuje?

Edytowano przez MateuszX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Ten który nie ma i ten co ma poniżej określonego poziomy otrzymuję 20pkt, jeżeli przekroczysz poziom to z każdym ha masz mniej pkt


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bercik92
      Witam. Czy mając te kilka ha gruntów ornych  i mając  zwolnienie z tzw zazielenienia po wzięciu kilka ha ziemi w dzierżawe na umowe notarialną trzeba będzie spełniać warunki zazielenienia? wtedy będe mieć około 8ha własnego i drugie tyle dzierżawy
    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez Łukasz4514
      Koło mojej działki jest pole o powierzchni 12ha które nie jest użytkowane od roku. Dzisiaj byłem u właściciela tej działki z zapytaniem czy nie było by możliwości wydzierżawienia tego pola. Dowiedziałem się od niego że mógł bym uprawiać to. Tylko właściciel zgłosił ugorowanie gruntu jakiś miesiąc temu do ARIMR i powiedział że mam się dowiedzieć co można zrobić by znów uprawiać te pole (chciał bym tam zasiać pszenice ozimą) i w jaki sposób odwołać to ugorowanie i kiedy najszybciej da rade coś takiego zrobić. 
    • Przez Bizon_Ursus
      przyjmę ziemię w dzierżawę woj . Świętokrzyskie okolice Ujazd , Kopiec, Krępa wiadomości proszę kierować na agrofoto w wiadomości prywatne lub pod podany numer telefonu 883 294 895 pozdrawiam .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj