PatrykReich

Dzierżawa ziemi z KOWR

Polecane posty

adam131    307

Sam jestem ciekawy,na dniach u mnie ma być kilkanaście działek i byłem pytać o punktacje i mówili,że jakieś zmiany będą,ale nic nie zdradzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

średnioroczny stan DJP, odległość do 15 Km punkty, powyżej 0, powierzchnia, do 60 ha punkt,y powyżej 0, mi jeszcze się nigdy nie udało ograniczonego wygrać, zawsze ta odległość, ale otwarty przedwczoraj wygrałem 5 ha , heh miałem szczęście że chętnych nie było, był jeden klient na 2 ha niedaleko tych 5 , ale mu odpuściłem 

Edytowano przez suzuki18l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Powierzchnia chyba ze średniej wojewódzkiej brana,tak miałem na zeszłorocznych przetargach ofertowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Przetarg ograniczony ofertowy na dzierżawę 19ha łąk oddalone ode mnie 7km. Czynsz 40dt. Na 10 lat. Mój wiek 28lat. Gospodarstwo mam od 1 lutego (całe 2ha ziemi :D). Brak zwierząt. Kwalifikacje są (wykształcenie wyższe, opłacana składka KRUS ponad 4 lata). Czy wg was mam szanse w tym przetargu? Czy będzie za mało pkt w ofercie? Wzór 1, 2, 3 i 4 mam wypełnione.

Jak to jest w przypadku kiedy gospodarstwo swoje założyłem 1 lutego 2019 roku a 27lutego jest przetarg? Numer producenta z ARiMR mam, w gminie gospodarstwo zgłoszone. Intrygują mnie natomiast zapisy w treści oferty: Informacja dotycząca działki w skład której wchodzą użytki rolne, będącej własnością lub znajdującej się w użytkowaniu wieczystym rolnika lub ( ... )od co najmniej 12 miesięcy przed datą publikacji ogłoszenia przetargu i wchodzącej w skład jego gospodarstwa rolnego, położonej najbliżej nieruchomości będącej przedmiotem przetargu. Skoro moje gospo istnieje od 1 lutego, to wiadomo, nie mam nic na siebie dłużej niż 12 miesięcy. Dzwoniłem do KOWR, to powiedzieli by się nie przejmować tymi 12 miesiącami, bo najważniejsze dla nich jest to co w dniu otwarcia kopert.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52
Napisano (edytowany)

dyskwalifikuje cię to iż nie masz na siebie min roku ziemi , oni ci tak powiedzieli że możesz składać ? masakra przecież to świadomy strzał w kolano, bo jak to wyjdzie to będziesz dyskwalifikowany do dalszych przetargów, przecież w dniu otwarcia kopert będzie w jednym z oświadczeń od kiedy prowadzisz gospodarstwo na dodatek w ofercie będziesz musiał wziąć i dołączyć wypis z rejestru gruntów najbliżej położonej twojej działki względem wystawionej, a tam raczej nie ma daty nabycia, także może przejść, ja wiem jedno jak coś u nich przejdzie to już nie będą tego sprawdzać , ja bym złożył najwyżej nie przejdziesz kwalifikacji, a jak przejdziesz to tylko trzymać kciuki by twoja oferta zabrała najwięcej punktów, szans na wygranie byś nie miał jak by jakiś rolnik złożył na to, bo graniczy z tą działką, taki klient z góry jest wygranym , daj znać ilu was się zakwalifikuje ,  

 

Edytowano przez suzuki18l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

w przetargu ograniczonym mogą brać udział  wyłącznie rolnicy indywidualni , którzy co najmniej od 5 lat prowadzą osobiście gospodarstwo

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22
1 godzinę temu, suzuki18l napisał:

dyskwalifikuje cię to iż nie masz na siebie min roku ziemi , oni ci tak powiedzieli że możesz składać ? masakra przecież to świadomy strzał w kolano, bo jak to wyjdzie to będziesz dyskwalifikowany do dalszych przetargów, przecież w dniu otwarcia kopert będzie w jednym z oświadczeń od kiedy prowadzisz gospodarstwo na dodatek w ofercie będziesz musiał wziąć i dołączyć wypis z rejestru gruntów najbliżej położonej twojej działki względem wystawionej, a tam raczej nie ma daty nabycia, także może przejść, ja wiem jedno jak coś u nich przejdzie to już nie będą tego sprawdzać , ja bym złożył najwyżej nie przejdziesz kwalifikacji, a jak przejdziesz to tylko trzymać kciuki by twoja oferta zabrała najwięcej punktów, szans na wygranie byś nie miał jak by jakiś rolnik złożył na to, bo graniczy z tą działką, taki klient z góry jest wygranym , daj znać ilu was się zakwalifikuje ,  

 

Dokładnie tak mi powiedzieli. I to nie oddział KOWR a dzwoniłem do Warszawy i to tam mi tak powiedzieli. Ale patrząc na to z drugiej strony jak Młody Rolnik może nabyć ziemię od KOWR jak z zasady ma krócej gospodarstwo niż 12mc. Chcę się starać o MR dla tego dopiero teraz utworzyłem gospodarstwo. Dokładnie, pkt 3 w treści oferty

""Oświadczam, że jeśli wygram przetarg, przed zawarciem umowy dostarczę do wglądu oryginał dokumentu potwierdzający, że działka ta wchodzi co najmniej od 12 miesięcy przed datą publikacji ogłoszenia przetargu w skład mojego gospodarstwa rolnego.

""

Nie wiem. Pozbieram wszystkie dokumenty potrzebne do 1 etapu, zawiozę im i w tedy się spytam co i jak z tymi 12mc.

32 minuty temu, farmerss34 napisał:

w przetargu ograniczonym mogą brać udział  wyłącznie rolnicy indywidualni , którzy co najmniej od 5 lat prowadzą osobiście gospodarstwo

 

Jeżeli mają mniej niż 40 lat to te 5 lat nie obowiązuje. 

"ust. 3b pkt 1, mogą uczestniczyć również osoby, które nie spełniają jedynie wymogu dotyczącego 5-letniego okresu osobistego prowadzenia gospodarstwa rolnego, określonego w przepisach o kształtowaniu ustroju rolnego, w przypadku gdy osoby te w dniu ogłoszenia mają nie więcej niż 40"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

z jednej strony młody rolnik ma dodatkowe punkty a z drugiej ograniczają go w rozwijaniu się, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Hmm ciekawe,w zeszłym roku brałem udział w przetargu mając gospodarstwo ok 7 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22
53 minuty temu, adam131 napisał:

Hmm ciekawe,w zeszłym roku brałem udział w przetargu mając gospodarstwo ok 7 miesięcy.

No to wychodziło by tak jak mi KOWR mówił przez telefon "nie ma co się przejmować tymi 12mc, ważne by wszystko się zgadzało w dniu otwarcia kopert". Bądźmy dobrej myśli :D i oby nie było to tak że jak wiatr zawieje, raz nie trzeba się przejmować 12mc, a raz bez tego ani rusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Pewnie trzeba próbować.Swoją drogą mi w zeszłym tygodniu w KOWR mówili,że jakieś zmiany będą w najbliższych przetargach i ciekawy jestem co wymyślą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    266

na podpisanie umowy z kowr czeka sie tak długo jak w przypadku kupna czy szybciej sie to odbywa bo jak kupowalem to po kilku miesiacach bylo przepisanie u notariusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

to kilka działek ale tworzą jedność tylko tą jedność rów przedziela, ale ważne że w kupie, 5 ha

ugoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    266

dwie działki dawane w dzierżawe jako kompleks a pomiędzy nimi miedza-będą mnie ścigać jak ją skasuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cvan    0

Czy wiecie może jak kowr przelicza djp na 1 h ur? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5369

Z arimr musisz załączyć wykaz ile masz zwierząt, w przypadku swin najlepiej dodatkowo swoje oświadczenie potwierdzone przez weterynarza


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cvan    0

Bardziej mi chodziło o punktacje, maksymalną ilość punktów otrzymuje ten który ma 1,5 djp na 1ha ur więc np abym otrzymał maksymalna ilość punktów posiadając 30 ha muszę mieć minimum 45 djp? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5369

To jest prosta matematyka, tu chyba nie można czegoś nie rozumieć. Jeżeli na jeden ha masz 1,5DJP to otrzymujesz max punktów, jeżeli mniej to otrzymujesz mniej punktów i tak do zera

To jest prosta matematyka, tu chyba nie można czegoś nie rozumieć. Jeżeli na jeden ha masz 1,5DJP to otrzymujesz max punktów, jeżeli mniej to otrzymujesz mniej punktów i tak do zera


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Panowie a jak sa liczone kury na djp jak mam 200 i 45 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5369

Normalnie: liczba zwierząt x przelicznik : liczbe ha 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bercik92
      Witam. Czy mając te kilka ha gruntów ornych  i mając  zwolnienie z tzw zazielenienia po wzięciu kilka ha ziemi w dzierżawe na umowe notarialną trzeba będzie spełniać warunki zazielenienia? wtedy będe mieć około 8ha własnego i drugie tyle dzierżawy
    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez Łukasz4514
      Koło mojej działki jest pole o powierzchni 12ha które nie jest użytkowane od roku. Dzisiaj byłem u właściciela tej działki z zapytaniem czy nie było by możliwości wydzierżawienia tego pola. Dowiedziałem się od niego że mógł bym uprawiać to. Tylko właściciel zgłosił ugorowanie gruntu jakiś miesiąc temu do ARIMR i powiedział że mam się dowiedzieć co można zrobić by znów uprawiać te pole (chciał bym tam zasiać pszenice ozimą) i w jaki sposób odwołać to ugorowanie i kiedy najszybciej da rade coś takiego zrobić. 
    • Przez Bizon_Ursus
      przyjmę ziemię w dzierżawę woj . Świętokrzyskie okolice Ujazd , Kopiec, Krępa wiadomości proszę kierować na agrofoto w wiadomości prywatne lub pod podany numer telefonu 883 294 895 pozdrawiam .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj