bekba

Jaki używany ciagnik do dużego paszowozu

Polecane posty

bekba    31

Witam, potrzebuje ciagnik do paszowozu 18m2, obecnie mieszam paszowoz 11m valtrą a92 oraz belarusem 1025. W obu ciagnikach notorycznie psują sie różne podzespoły WOM. Miałem kilka wiekszych paszowozów na testach i można zapomnieć że belarus wgl ruszy wałkiem jak paszowoz jest załadowany. Myśle nad jakimś ciagnikiem używanym za około 50 tys, tak myślę o jakimś JD lokomotywie np 3650 albo o jakiejś renault 133.54. Jakieś rady? najlepiej od użytkowników wiekszych paszowozów. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalmr99    22
Do paszowozu nie nadają się ciągniki zetor 12245 itp, czy ursus 1234 itp, bo przy nich też będziesz musiał remontować WOM. A może coś takiego? https://www.olx.pl/oferta/landini-legend-130-CID757-IDqGDip.html https://www.olx.pl/oferta/same-silver-115-sprowadzony-CID757-IDoaAmY.html https://www.olx.pl/oferta/deutz-fahr-agrostar-6-61-144-km-stan-bardzo-dobry-klimatyzacja-6-30-CID757-IDpH4eB.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

W " Viktorze" T11 od AutoAgro dwu ślimakowym z przekładnią chodzi 1204 i Ares 546, Ursus dostaje ostro po tyłku, WOM praktycznie wszystko wymienione bo padało kolejno i nie nadaje się tak jak kolega wyżej mówi, Ares też stękał, o mieszaniu na drugim biegu nie było mowy przy pełnym zasypie ;)  Trzeba szukać czegoś z dobrym WOM, ja bym czegoś starszego szukał ale z większą mocą, oczywiście tak żeby Ci wchodził do obory i w tych pieniądzach to i MF 190 Km byś kupił z serii 36xx,  ciekawe czy Case 1255 by dostał w tych pieniądzach, sprawiają wrażenie mocnych ciągników ;) 


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
ja mieszam 12m belarusem 1221.3 tylko że wom na 1000 i wtedy 1200 obr silnika. wom na tym przełożeniu chodzi sto razy lepiej niż na 540. nie ślizga przy załączaniu. o oszczędności w paliwie nie wspomne.założyłem mu też dużą pompę hydrauliczną 110l ze względu na wycinak przy paszowozie. śmiga aż miło .a ja bym na twoim miejscu dołożył i kupił 6910. bo sam tak chciałem zrobić jak rusek by nie dał rady ale śmiga aż miło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31
17 minut temu, kali2107 napisał:

ja mieszam 12m belarusem 1221.3 tylko że wom na 1000 i wtedy 1200 obr silnika. wom na tym przełożeniu chodzi sto razy lepiej niż na 540. nie ślizga przy załączaniu. o oszczędności w paliwie nie wspomne.założyłem mu też dużą pompę hydrauliczną 110l ze względu na wycinak przy paszowozie. śmiga aż miło .a ja bym na twoim miejscu dołożył i kupił 6910. bo sam tak chciałem zrobić jak rusek by nie dał rady ale śmiga aż miło

a ten belarus ile ma km i też ma wałek na te taśmy ? moj to chyba nie ruszy na 1000 bo na 540 na mniejszym biegu na przekładni ma cieżko ruszyć. mieszam teraz około 5t.

 

1 godzinę temu, Lukash3060 napisał:

W " Viktorze" T11 od AutoAgro dwu ślimakowym z przekładnią chodzi 1204 i Ares 546, Ursus dostaje ostro po tyłku, WOM praktycznie wszystko wymienione bo padało kolejno i nie nadaje się tak jak kolega wyżej mówi, Ares też stękał, o mieszaniu na drugim biegu nie było mowy przy pełnym zasypie ;)  Trzeba szukać czegoś z dobrym WOM, ja bym czegoś starszego szukał ale z większą mocą, oczywiście tak żeby Ci wchodził do obory i w tych pieniądzach to i MF 190 Km byś kupił z serii 36xx,  ciekawe czy Case 1255 by dostał w tych pieniądzach, sprawiają wrażenie mocnych ciągników ;) 

Chciał bym też coś w miare typowego i sprawdzonego bo case to nie ma w okolicy ani DF ani nawet MF. Zależy zeby był w miare trwałe też bo te stare JD to maja dobrą opinie. Renault też na okolicy troche chodzi i dość są chwalone szczególnie za apetyt na paliwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

To bierz właśnie coś z tych co mówisz bo w sumie nawet jak by coś nie daj Boże padło to założę się że w okolicy mechanicy "ułożyli" się pod te ciągniki i najbardziej ukierunkowali się na ich naprawy ;) druga sprawa, jak masz kogoś znajomego z podobnym lub mniejszym ciagnikiem Renault czy JD to dogadać się i mógł by wpaść, jeden wóz rozrobić na próbę i byś wiedział jak to chodzi z tym, że niestety nie każdy jest na tyle uprzejmy mimo zwrotu kosztów ;) u nas sporo MF jest, case i df starszych też nie ma ale przeglądając YouTube można trafić na jakieś ciekawe filmiki chociażby z hamowni i tam też co nieco można sobie podejrzeć :) 


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
tak wałek na taśmy. ja mieszam tak około 3-4 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
a Belarus ma 136km i czasem go trochę przudusi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusmtz    2
kali ktury rok ten twuj belarus ? moj 2010 i niema taśm tylko tarczki terz mieszam paszowozem 12 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
mój końcówka 2006. a nie orientujesz się czy w moim można to zmienić? a może masz ta skrzynię z półboegiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31

https://www.olx.pl/oferta/renault-155-54-CID757-IDqHx5J.html 

Ta nie wygląda na mocno zmęczoną. Wiadomo nie malowana ale ogólnie wizualnie wydaje mi się że spoko. Właściciel twierdzi że słabo pali ale jak juz chodzi to chodzi. 

Co myślicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj