Skocz do zawartości
News
tomek2201

Olej silnikowy John Deere Plus-50 II [zamienniki]

Polecane posty

tomek2201    10

Witam. Jakie oleje silnikowe lejecie do swoich dość młodych modeli JD? Ja do mojego 5075E do tej pory lałem dedykowany fabryczny olej silnikowy John Deere Plus-50 II 15W40. Teraz zastanawiam się czy nie można byłoby zalać jakimś tańszym olejem o tych samych parametrach np. Turdus 15W40 lub jakiś FUCHS? Jakimi olejami wy zalewacie swoje ciągniki John Deere i jakie jest Wasze zdanie na temat oleju Turdus, bo słyszałem że jest to tańszy ale jeden z lepszych olejów. Przykładowo mam też Renault Ares 610 z silnikiem JD i mechanik doradził mi żeby zalać go właśnie Turdusem, tylko że to już jest dość stary silnik i dlatego waham sie czy lać ten olej do JD5075E.

Bartek933    487

Lej jak fabryka zaleca 15w-40, olej jakiego by nie był producenta musi spełniać określone wymagania. Odradzał bym jedynie jakieś podejrzane źródła.

extrabyk    1421

Do starszych i mniej lub więcej wypracowanych diesli Turdus (mam wieloletnie i jak najbardziej pozytywne doświadczenia z tym olejem) jest bardzo dobry ale  czy do nowego silnika bym to lał ? Raczej nie. Nie wiem ile godzin robisz w roku i co za tym idzie ile razy w roku wymieniasz olej. Jeśli raz na rok lub rzadziej to może jednak lepiej lać olej dedykowany bo aż takiej różnicy w wydatkach nie będziesz miał.

Wiadomość z agroFakt.pl

danielhaker    1037

Właśnie stoję przed tym samym wyborem.

John Deere do 6230 zaleca PLUS 50 II 15W-40 (To chyba Shell Rimula R4L 15W-40), natomiast konfigurator zamienników na stronie Shell wskazuje na Rimulę R5 LE 10W-40 

Kto ma rację?

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

SPRZEDAM:

ROZRZUTNIK DWUOSIOWY

KOMBAJN ANNA

SADZARKA DO ZIEMNIAKÓW

yacenty    651
sprawdź specyfikację kup tańszy

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Blog o uprawie roślin na Dolnym Śląsku - Nasze uprawy - AgroFoto.pl
My agri pictrues

Ursus-23    115
49 minut temu, krzychuuuuu napisał:

15w40 to minerał a 10w40 to polsyntetyk. Do valtry jest zalecany 10w40.

Guzik prawda, 15w40 równie dobrze może być olejem pół syntetycznym

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Wozny186
      Witam.
      Mam kilka pytań odnośnie tego ciągnika.
      Kupiłem go kilka dni temu. 
      Chciałbym zrobić serwis olejowy. 
      Silnik zalałem już olejem Elf 10w40.
      Filtr paliwa wymieniony
      Teraz przyszedł czas na skrzynie.
      Jaki olej zalać do skrzyni?
      Ciągnik jest sprowadzony z Francji i brak informacji co i kiedy było lane.
      Ile litrów wchodzi do skrzyni?
      Z tego co się doczytywałem powinien być zalany UTTO 10w30
      Jakiej firmy polecacie olej?
      Oraz ile go wchodzi do skrzyni?
      Oraz mam jeszcze pytanie bo nie grzeją świece żarowe. Nie dochodzi do nich prąd. Kontrolka od świec również nie świeci. Gdzie szukać przyczyny? Bezpieczniki sprawdzone. Pewnie będzie gdzieś jakiś moduł czy przekaźnik ale gdzie tego szukać?
    • Przez Smoka
      Jaki olej hydrauliczny do case 4230 ? Mam zalany agrol czy może być ?
    • Przez Prezesszef
      Witam. 
      Od niedawna jestem posiadaczem MF 4270, ciągnik sprawdziliśmy przy agregacie trzy metrowym wszystko poza wyciekiem z przedniego mostu wydawało się ok. Niestety przy wymianie filtra powietrza zauważyłem olej w dolocie czy to może oznaczać tylko remont silnika? 
    • Przez RobertT25
      Witam potrzebuję jakie ma być ciśnienie wtrysku w john deere 3040 i 3140 
    • Przez grzesiek10314turbo
      Witam. Od jesieni mam problem z renault. Zaczeła mi głośno pracować pompa hydraulikii po 3-4 godz pracy skrzynia biegów była ukrop, ciągnik ciężej odpala i jest o te jakby  kilka KM słabszy. Natomiast wszystko czyli podnośnik wyjścia hydr, i wspomaganie działają okey.  Więc pierwsze co zrobiłem to wymieniłem 2 filtry hydrauliki. Nic to jednak nie dało i jeździlem dalej. Ostanio zabrałem się za to i wykręciłem orbitrol zawiozłem do sprawdzenia- okazał się okey. Mechanik przeczyścił mi ten zawór od powrotu z orbitrola który rozdziela strumień na skrzynie i pompę. Nic to jednak nie pomogło. Idąc dalej zmieniłem olej z Agrola STOU na nowy taki sam i zakupiłem nową pompę hydrauliki . Założyliśmy i efekt jest taki że już nie wyje a jakby teraz gwiźdze jeszcze głośniej bo  pompa generuje większe ciśnienie, a usterka jak była takdalej gdzieś tkwi. 
      Załamuje juz ręce na tą maszynę. Może wie ktoś coś na ten temat.