vinterfugler

Prasowijarka lub owijarka do małych kostek

Polecane posty

Witam,

Dawniej można było kupić takie maszyny jak np. McHale 995 LM. Obecnie można coś dostać, ale do małych balotów, nie do kostek. A ja właśnie małe kostki z lucerny potrzebuję produkować... Orientujecie się, którzy producenci produkują nadal/mają w ofercie prasowijarki lub owijarki do małych kostek? Szukam nawet używek.

Pozdrawiam,

Marcin

robi57362    1071
do malych kostek to jakich wymiarow ? tych sipmowskich ? widzialem film na yt to taka zeykla owijarka owijali tylko miala pasy na walcach. nawet niezle to szlo

jesli pomoglem kliknij fajne

robi57362    1071
nie ma opcji edytuj na apce i dlatego tak pisze . mozna wiedziec czym prasujesz te male kostki bo w sipmie jak bylo wilgotne siano to igly giely sie na potege

jesli pomoglem kliknij fajne

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość   
Gość

A mnie bardziej ciekawi ile tych kostek chcesz owijać i czym te kostki prasowane . Domyślam się że to będzie tylko podsuszone , a jak wiadomo kostki niezbyt "lubią" wiązać takie siano . Próbowałeś już takie prasować kostką ?

Gość   
Gość

To czy to Sipma , czy też inna to nie ma znaczenia . Każda kostka będzie miała problem z wilgotnym sianem .

No właśnie i z prasą też jest problem... Znacie w ogóle jakieś dostęne w kraju prasy, które poradziłyby sobie z kostką lucerny? Podsuszonej około jednego dnia na pokosie. Zawartość suchej masy w granicach 30-40%.

Znalazłem taką owijarkę: Tanco 404 Series. Producent chwali się, że w tej chwili to jedyne takie urządzenie na rynku. Tylko cena... Producent podał mi mailowo, że kosztuje 15.000 euro, w Polsce dystrybutor podał cenę z transportem w granicach 17.000 euro brutto. Takie coś na jak filmiku:

Edytowano przez vinterfugler
Dodanie filmiku.

Gość   
Gość

Strasznie mnie ciekawi czemu uparłeś się na kostki , a nie np. jakieś małe baloty .

Widzę że są filmiki z całymi zestawami pras kostkujących z owijarkami , czyli się da .

Edytowano przez zetorki12

Kostki są lepsze w układaniu na paletach i transporcie od malych balotów. Łatwiej je też układać w magazynach i zajmują tam mniej miejsca. Nie ukywam, że chciałbym wzorować się na produkcji w Wielkiej Brytanii, tak właśnie robią to na Wyspach. A u nich takie kostki z kiszonką można kupić na każdym portalu po kilka funtów za sztukę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez seba25
      Witam ma pytanie jak do giąć dźwignię nożową żeby stykała się z palcem supłacza może ma ktoś jakiś patent jak to zrobić żeby czegoś nie uszkodzić bo nie mogłem jej przygiać więc po puściłem palec ale to nie jest to co powinno być z góry dzięki za jakieś podpowiedzi.
    • Przez MarcinPoj1
      Witam.Mam problem odnośnie prasy claas markant 50 która nie przekłada sznurka.Miał może ktoś taki problem i wie w czym może leżeć przyczyna? W tamtym sezonie nie było problemów a w tym niestety daje popalić. Sytuacja wygląda tak jak na grafikach.Pozdrawiam.

• Przez Grzechu221
      Witam Koledzy mam prasę john deere 336 i robi mi takie węzełki nie wyciąga do końca dźwignia nożowa nowa rolka nowa docisk palca dokręcony do połowy wie ktoś dlaczego taki? 

• Przez Idefix2580
      Witam jak zdemontować ślimak w prasie sipma z224 mam spory luz i zębatka ociera o blachę 
    • Przez Damianzetor7011
      Witam jaką prasę polecacie do 60tys zł kostkująca. Ceną oczywiście z VAT. Mam 15ha z czego będę miał zapisane około 6 ha więc do prasowania będzie 12.5 ha słomy i resztą siana na 2 pokosy. Prasa ma współpracować z c360 ewentualnie Zetor 7211.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj