vinterfugler

Prasowijarka lub owijarka do małych kostek

Polecane posty

Witam,

Dawniej można było kupić takie maszyny jak np. McHale 995 LM. Obecnie można coś dostać, ale do małych balotów, nie do kostek. A ja właśnie małe kostki z lucerny potrzebuję produkować... Orientujecie się, którzy producenci produkują nadal/mają w ofercie prasowijarki lub owijarki do małych kostek? Szukam nawet używek.

Pozdrawiam,

Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2319
do malych kostek to jakich wymiarow ? tych sipmowskich ? widzialem film na yt to taka zeykla owijarka owijali tylko miala pasy na walcach. nawet niezle to szlo

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2319
nie ma opcji edytuj na apce i dlatego tak pisze . mozna wiedziec czym prasujesz te male kostki bo w sipmie jak bylo wilgotne siano to igly giely sie na potege

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A mnie bardziej ciekawi ile tych kostek chcesz owijać i czym te kostki prasowane . Domyślam się że to będzie tylko podsuszone , a jak wiadomo kostki niezbyt "lubią" wiązać takie siano . Próbowałeś już takie prasować kostką ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To czy to Sipma , czy też inna to nie ma znaczenia . Każda kostka będzie miała problem z wilgotnym sianem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i z prasą też jest problem... Znacie w ogóle jakieś dostęne w kraju prasy, które poradziłyby sobie z kostką lucerny? Podsuszonej około jednego dnia na pokosie. Zawartość suchej masy w granicach 30-40%.

Znalazłem taką owijarkę: Tanco 404 Series. Producent chwali się, że w tej chwili to jedyne takie urządzenie na rynku. Tylko cena... Producent podał mi mailowo, że kosztuje 15.000 euro, w Polsce dystrybutor podał cenę z transportem w granicach 17.000 euro brutto. Takie coś na jak filmiku:

 

Edytowano przez vinterfugler
Dodanie filmiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Strasznie mnie ciekawi czemu uparłeś się na kostki , a nie np. jakieś małe baloty .

Widzę że są filmiki z całymi zestawami pras kostkujących z owijarkami , czyli się da .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kostki są lepsze w układaniu na paletach i transporcie od malych balotów. Łatwiej je też układać w magazynach i zajmują tam mniej miejsca. Nie ukywam, że chciałbym wzorować się na produkcji w Wielkiej Brytanii, tak właśnie robią to na Wyspach. A u nich takie kostki z kiszonką można kupić na każdym portalu po kilka funtów za sztukę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj