wieslawa_olo

Case 5130 a Renault Ares 550 RX

Polecane posty

WItam. Planuje sprzedać ciągnik MTZ 82 TS i zakupić coś zachodniego. Interesuje mnie ciągnik o mocy 100km. Nie wiem czy lepiej kupić 4cyl + turbo czy lepszy 6cyl bez turbo który jak myśle miałby większy zapas mocy. Zastanawiam się nad dwoma maszynami: Case 5130 a Renault Ares 550 RX. Chciałbym usłyszeć kilka opini od osób posiadających takie ciągniki. Na co trzeba zwracać uwagę przy zakupie. Czym różnią się te Case maxxtrack, magnum, pro i plus? Podobno są dobre tylko trzeba zwracac uwagę na pompe. A na co zwrócić uwagę w Renault? Jak ktoś chce sie przesiąść ze wschodu na zachód to jest sporo nowych rzeczy do wzięcia pod uwage. Ciągnik na 20h, staltech U170 4 skiby, agregat agrofactory 3,4m,  taleerzówka bomet 3,15m.  Wystawiłem już MTZ na olx i liczę że uda się poczynić jakąś zmianę. Czekam na odpowiedzi.

mtz.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bieszczadek    1

Cześć!
Posiadam z bratem Case Maxxum 5140 już pięć lat! Kupiliśmy z uszkodzonym półbiegiem. Na początku myśleliśmy że to któryś z elektrozaworów ale po rozpołowieniu okazało się że tarczki na trzecim koszu były zjechane. Kupiliśmy nowe tarczki, przekładki i uszczelniacze, został zalany świeżym olejem i chodzi do dziś! Jeśli robisz sam koszt niewielki i nie ma nic trudnego w rozebraniu i złożeniu. Jesteśmy z niego zadowoleni! Pracuję z broną wirową i siewnikiem 3m, pługami obrotowymi 4-kami 1,8m bronami ciężkimi 6m, Radłami 4,5m. Półbiegi przełączane pod obciążeniem co jest dużym udogodnieniem. Jest bardzo zwrotny ale potrzebuję obciążenia na przód, gdyż agregat z siewnikiem dźwiga przód. Brat zakupił koła zębate 40km/h i odwożę nim zboże do skupu. Bardzo prosty w obsłudze i na podmokłych terenach daje sobie fajnie radę! Trzeba pilnować wymiany oleju! Nie podpinać cudzych sprzętów pod hydraulikę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam case mx 100 i też jestem zadowolony silnik 6 cyl bajka nie kupuj 4 cyl. nie będzie mocy. Wszyscy co mają Case ci to powiedzą że cummins to najlepszy silnik i naprawde mało pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

A wszyscy co mają Fendta mówią, że silniki mwm są najlepsze jeśli chodzi o spalanie i awaryjność. I bądź tu człowieku mądry...lol...

Edytowano przez bieniek_88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj