thomas015

overum cx f oinie

Polecane posty

Ulman    1830

Mam trochę nowszy CX na śrubach i odkładnicy XU czyli wyższej , ale krótszej. Tu jest odkładnia bodajże XL która pewnie będzie do nieco płytszej orki na jakieś 25 cm.  Swoim zaorałem ok 600ha bez zadnej awarii. Wydaje się że dość lekko idzie względem Kuhna którego tym samym ciagnikiem na jednym polu z CXem próbowałem.  Elementy robocze w oryginale dość  drogie ale mi lemiesze wytrzymały 300 ha a dłuta jeszcze nie wymieniłem.  Materiałowo pług zrobiony z porządnej stali i w miarę lekki. Ciągam go traktorami 115 lub 150 km przy rozstawieniu na 185 cm. Poza tym pług jak pług

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

AlaCapone    5011

Celem wyjaśnienia, to jest pług Overum CX Xcelsior typ H - bo ma zabezpieczenie hydrauliczne. Pług faktycznie wyposażony jest w odkładnice typu XL. Modelach CX kierunek obrotu pługa można zamieniać. Regulacja szerokości orki w granicach: 140-180cm, masa 1240kg, zapotrzebowanie mocy: 70-120KM.

Czy opłaca się kupić? - cena do przyjęcia, ale do wymiany są lemiesze i płozy. Brakuje także większości listw dokładających.

• Like 1
  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Wiadomość z agroFakt.pl

PRIMO    3203

Jakby co to mam namiar na identyczny pług w bardzo dobrym stanie:) tylko cena jest trudna do przetrawienia O.o

Ulman    1830

Ten model faktycznie jest rozstawiany max na 180cm.  Mam Cxa z rozstawem 100cm między korpusami i mogę go rozstawić na 200cm. Modele z rozstawem 90 cm miedzy korpusami najszerzej rozstawisz na 180cm. Lemiesze warto kupić 18 calowe bo w rozstawie 180 idealnie podcinają na całej szerokości. 

AlaCapone    5011

Ten model ma rozstaw, jak podałem 140-180cm.

Ale są jeszcze inne modele CX z rozstawem:
3975 H/F 105-135cm
31075 H/F 120-150cm
4975 H/F 140-180cm
41075 H/F 160-200cm
i 5975 F 175-225cm.

• Like 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

pawelpzo    0

Witam 

Mam okazje kupić pług overum CX 3100 F. Mam pytanie czy mój ciągnik MF 390 80km sobie z nim poradzi? Pług oczywiście 3 skibowy

Ulman    1830

Nawet na ciężkich ziemiach nie powinno być problemu. W razie czego zwęzisz na 40cm /skibe i bedzie hulać 

pawelpzo    0

Dzięki kolego za informacje. Pług zakupiłem i w przyszłym tygodniu zostanie przywieziony z Holandii. Ma tylko jeden mankament, nie ma koła podporowego. Możecie mi doradzić czy bez tego koła da się orać? Ewentualnie jakieś namiary gdzie takie koło można kupić.

Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez luki4516
      https://www.olx.pl/oferta/plug-zagonowy-4-skibowy-ventzki-mtd-vr-350-vx-CID757-IDHvohE.html
      LOKALIZACJA MOŁODIATYCZE POWIAT HRUBIESZOWSKI WOJ. LUBELSKIE

• Przez Pixel0126
      Witam 
      Nie dawno kupiłem opala 90 który ma obrót na jeden wąż. Zauważyłem że ma on zaślepione drugie wyjście. Wykręciłem zaślepkę w środku były dwie sprężynki jedna w drugiej z kulką. Przykręciłem wąż zostawiając te sprężynki ale pług nie obraca się. z ciekawości wyjąłem te sprężynki ale pług nadal ani drgnie. Wytłumaczy mi ktoś może co może być nie tak?

• Przez Aroo22
      Mam pług Huard qr65t i cieknie siłownik obrotu. Ktoś może wymieniał uszczelniacze ? Nie bardzo mam pomysł jak rozebrać siłownik, nie widać tam żadnego zabezpieczenia. Zdjęcie poglądowe pługa.

• Przez witch
      Witam czy ktoś z was drogich kolegów posiada pług lemken vari opal?  Mam problem z kołem podporowym prosiłbym bardzo jak ktoś ma to pisać. Pozdrawiam 
    • Przez cikenos
      Witam pluga akpil km 80 zaczepia kolem o ziemie przy obrocie ramiona podniesione na max w ciagniku co mam zrobić ktos się spotkal z tym problemem?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj